SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 81
My Dieta :P

Witam, Mam 15lat 170cm wzrostu 75kg Jestem endomorfikiem, Ułożyłem sobie dietę prosze poprawcie coś jeśli jest źle.
Ma to być dieta redukcyjna, nie wiem czy mi się uda bo robie to po raz pierwszy, więc bądźcie łagodni :P
Zakładam, że będe pił dziennie 3l Czystej wody ( 2 butelki ) + Sok / herbata ( na soki i herbaty liczę 150kcal )
Będe układał dietę z potraw które są niedrogie, bo u mnie w domu bogato nie jest, a rodzice i tak mi dużo już dają


Zapotrzebowanie:
2300Kcal:
białko 170g
tłuszcz 63g
węglowodany 260g

Ułożę po kilka zestawów na każdy posiłek bo cały czas tego samego nie będe jadł :P

Podstawa to Szklanka soku z owoców zaraz po przebudzeniu

Śniadanie I
1.jogurt naturalny 400g + otręby + jabłko ok. 340kcal
2.dwie kromki chleba słonecznikowego / sojowego posmarowanego cienko margaryną 60% tłuszczu z serem żółtym ok 340kcal
3.70g płatków pełnozbożowych np. Nestle fitness + szklanka mleka ok. 340-350 kcal
4.dwie kromki chleba słonecznikowego / sojowego posmarowanego cienko margaryną 60% tłuszczu z nisko słodzonym dżemem + jabłko ok 340 kcal


Śniadanie II

Jestem w szkole więc zjadam sobie:
1 bułkę kajzerkę cienko posmarowaną tłuszczem + dżem niskosłodzony + jabłko ok. 329kcal
1 bułkę kajzerkę cienko posmarowaną tłuszczem + ser żółty ok. 300 kcal

Nie zawsze zjadam Drugie śniadanie :P czasem przyniosę do domu

Obiad

No tu jestem skazany na łaskę i niełaskę stołówki szkolnej, oczywiście gdy będą podawać tłusta karkówe albo
schabowe zjem więcej zupy, albo wcale nie będe jadł moja stołówka tłusto gotuje to będzie tu gdzieś z 700kcal

Podwieczorek / Posiłek przed treningowy
Mały obiętościowo, wysoko energetyczny, w dni wolne nisko energetyczny,
Dzień bez treningowy:
Jogurt owocowy z niską zawartością tłuszczu (mały)+ jabłko - 250kcal
Jogurt owocowy 330 kcal ok. 250 kcal
0.5l soku owocowego ok. 250kcal

Dzień treningowy:
3/4 woreczka ryżu + 125 ml Mleka 2% ok. 380 kcal
3 kawałki chleba słonecznikowego / sojowego cienko posmarowanego Smlacem + pomidor + torchę soli ok. 380 kcal
Miska płatków kukurydzianych + szklanka mleka ok. 380kcal
3 kawałki chlrba słonecznikowego / sojowego cienko posmarowanego margaryna ( 60% ) + Kiełbasa sucha + paryka ok. 380 kcal


Kolacja:
może się do wydać troche głupie ale zawsze wypijam sok lub wodę ponieważ, wracam do domu z siłowni ok 20, a kładę się spać 22, a max moge zjeść coś 3h przed snem


Czasem zdaży się coś zjeść w szkole lub w domu jakiegoś cukierka czy coś czego nie ma w diecie więc przeznaczam na to 150 kcal

razem wychodzi nam ok. 2000 kcal czyli mniejwięcej tyle ile mi potrzeba.

Ps. napewno jest coś do poprawy więc czekam na wasze sugestie. Pzdr z góry thx za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
1. Owsiane. Nie kupuj tych kolorowych i "firmowych" bo przepłacasz
2. Grahamka byłaby lepsza
3. Jakim tłuszczem?
4. Naturalny jogurt
5. Owsiane
6. Gdzie jest potreningowy Dodaj koniecznie
7. Brak o-3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 81
1. mi owsiane w gardle staja, poprstu ich nie trawie, a co do firmowych może masz i racje, bo mam taki uraz że jak mama mi kupiła firmy xxx to miałem zatrucie na wczasach od 3 dnia ...
2. grchamka była by lepsza, ale ja i tak wziąłem opcję z najmiejsza ilość kalorii, ale skoro radzisz to zmienie na gramchamke
3. Naturalny napewno > Smakowy, ale w kółko ten sam smak sie nie da, czy w takim razie moge dożucić sobie np. 2 łyżeczki dżemu niskosłodzonego?
4. posiłek po treningowy to Moja kolacja, zapewne trzeba tu wprowadzić diametralne zmiany także czekam na rady :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
da się zaradzić. Do naturalnego możesz dodać coś do smaku ale pamiętj o bilansie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 81
Śniadanie I
1.jogurt naturalny 400g + otręby + jabłko ok. 340kcal
2.dwie kromki chleba słonecznikowego / sojowego posmarowanego cienko margaryną 60% tłuszczu z serem żółtym ok 340kcal
3.70g płatków pełnozbożowych np. Nestle fitness + szklanka mleka ok. 340-350 kcal
4.dwie kromki chleba słonecznikowego / sojowego posmarowanego cienko margaryną 60% tłuszczu z nisko słodzonym dżemem + jabłko ok 340 kcal


Śniadanie II

Jestem w szkole więc zjadam sobie:
1 bułkę grahamke cienko posmarowaną margaryna ( 60% ) + dżem niskosłodzony + jabłko ok. 329kcal
1 bułkę grahamke cienko posmarowaną ( 60% ) + ser żółty ok. 300 kcal

Nie zawsze zjadam Drugie śniadanie :P czasem przyniosę do domu

Obiad

No tu jestem skazany na łaskę i niełaskę stołówki szkolnej, oczywiście gdy będą podawać tłusta karkówe albo
schabowe zjem więcej zupy, albo wcale nie będe jadł moja stołówka tłusto gotuje to będzie tu gdzieś z 700kcal

Podwieczorek / Posiłek przed treningowy
Mały obiętościowo, wysoko energetyczny, w dni wolne nisko energetyczny,
Dzień bez treningowy:
Jogurt Naturalny + 2 łyżki dżemu niskosłodzonego (mały)+ jabłko - 250kcal
Jogurt naturalny + 4 łyżeczki dżemu niskosłodzonego 330g ok. 250 kcal
0.5l soku owocowego ok. 250kcal

Dzień treningowy:
3/4 woreczka ryżu + 125 ml Mleka 2% ok. 380 kcal
3 kawałki chleba słonecznikowego / sojowego cienko posmarowanego Smlacem + pomidor + torchę soli ok. 380 kcal
Miska płatków kukurydzianych + szklanka mleka ok. 380kcal
3 kawałki chlrba słonecznikowego / sojowego cienko posmarowanego margaryna ( 60% ) + Kiełbasa sucha + paryka ok. 380 kcal


Kolacja:
może się do wydać troche głupie ale zawsze wypijam sok lub wodę ponieważ, wracam do domu z siłowni ok 20, a kładę się spać 22, a max moge zjeść coś 3h przed snem


Czasem zdaży się coś zjeść w szkole lub w domu jakiegoś cukierka czy coś czego nie ma w diecie więc przeznaczam na to 150 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 81
to co jeszcze zmienić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75952 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754408
Na podstawie czego ukladales ta diete? Jest slabiutka, wiekszosc do wymiany.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
j/w słabooo

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozplanowanie dziennych porcji odzwywczych :):)

Następny temat

Białko - 30g - O BOZE NIEWYROBIE :)

WHEY premium