SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja dieta-czy poprawna?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Od kilku miesiecy jestem na diecie, do tego wykonuje cwiczenia silowe 3 razy w tygodniu. Mam pytanie dotyczace mojej diety, mianowicie czy jest ok, czy tez czegos jests za malo albo za duzo. Nadmienie ze sama ja dla siebie ukladalam a nie znam sie na tym za dobrze-dlatego pytam.

Rano na czczo - wywar ze sliwek suszonych.
10 owoce do 150 kcal
12 ciemny chleb z plasterm wedliny lub sera ewentualnie twarogu, do tego jakies warzywo typu pomidor, ogorek razem do 250 kcal
15 owoce do 150 kcal
17 obiad - biale mieso lub ryba z warzywami razem do 350 kcla
19 kolacja - chude mleko 250ml + siemie lniane, oterby owsiane, pszenne, granulowane ze sliwkami i sliwki suszone razem do 250 kcal
Dzienna dawka kalorii to 1200.
Udalo mi sie coprawda schudnac na tej diecie 12,5 kilo ale nadal nie wiem czy jest poprawna. A nie chcialam bym wyniszczyc swojego organizmu.
Dziekuje za wszelka pomoc

Poli
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Otręby (w ogóle błonnik) poprzez zwiększenie objętości w wyniku wchłaniania wody dają uczucie sytości. Zapobiega to w szczególności wieczornemu uczuciu głodu i związanemu z tym podjadaniu, co akurat przy robieniu rzeźby nie wydaje się szczególnie potrzebne . Otręby owsiane zawierają specjalne rodzaje błonnika, tzw. gumy i śluzy, które wiążą węglowodany, powodując spowolnienie ich wchłaniania. Przez to następuje zmniejszenie reakcji insulinowej i stabilizacja poziomu glukozy we krwi, zapobiegając napadom głodu przy diecie redukcyjnej.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Witaj, trudno ocenic diete pod katem energetycznym nie znajac Twojej wagi. Taka czy tak, powinnas zwiekszyc objetosc porannych posilkow, kosztem wieczornych. Wyrzucic suszone sliwki i mleko do posilkow, z ktorych ostatni powinien byc konsumowany nie pozniej niz na 4 godziny przed zasnieciem.
Pozdrawiam

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ponownie.
Dziekuje za odpowiedz. Niestety nie moge wyzucic sliwek ze swojego menu, poniewaz, powiedzmy ze wlasnie sliwki pomagaja mi sie zalatwic:) Co do mleka to pije je na wieczor okolo 19 poniewaz o tej wlasnie godzinie wracam z treningu, a wiem ze po treningu potrzeba cos zjesc. Moja waga po schudnieciu to 55 kilo. Chcialabym tak jeszcze schudnac okolo 5. Zaznaczam ze nie jestem maniakiem odchudzania i znam granice.Dla porownania napisze ze przed urodzeniem dziecka wazylam 45 kilo i nie bylam zasuszona:) Wogole to mam taki plan_oczywiscie nie wiem czy dobry, aby jak juz dojde do tych 50 kilo zaczac bardziej cwiczyc miesnie (wiem ze wtedy waga podskoczy, ale to juz beda miesnie a nie tluszcz)
Mam jeszcze jedno pytanie, mianowice czy poglabym przeplatac cwiczenia silowe(3 razy w tygodniu) z aerobikiem(2 razy w pozostale dni)? Energia mnie rozpiera, wiec sile bede miala, ale nie wiem czy dla miesni bedzie to dobre.
A moze to ja wogole pisze jakies glupoty i mam wypaczony poglad na sprawe silowni i diety. Faktem jest ze JESTEM ZIELONA:)
Bardzo ladnie prosze, jezeli jest ktos tak mily i ma ochote to niech mi pomoze.

Poli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Jesli zalezy Ci na umiesnieniu, musisz zadbac o posilek jedzony zaraz po wstaniiu z łóżka. Obfite sniadanie , kosztem mniejszej objetosci pozostalych posilkow to podstawa. Mozesz przeplatac cwiczenia silowe z aerobowymi przy odpowiedniej diecie efekty beda dla Ciebie zadowalajace.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do mleka po treningu (oczywiscie zakladam ze siłowym) to naprawde odstaw jezeli zalezy Ci na schudnieciu, bialko jest wazne wiec proponuje zastapic je bialkiem z jajek, tabele z wartosciami zywnosci znajdziesz w dziale odzywianie, najlepiej wogole tam umiesc to pytanko.
sliwki mozesz zastapic pieczywem razowym lub gracham, posiada ono blonnik i rowniez ulatwia wyproznianie.
Co do areobiku (lub innych cwiczen areobowych) to nie ma lepszej pory na ich wykonywanie niz bezposrednio po treningu siłowym, jezeli to prawda co piszesz ze rozpiera Cie energia nie powinnas miec problemu z realizacja tego zadania:) Polecam rowniez stosowanie l-karnityny. Sprawdzona przezemnie w dzialaniu jest olimpa, lepsze efekty na mnie przynosi l-karnityna gold z olejkiem HCA, nie pamietam firmy, produkt czeski w 10 fiolkach w paczce, cena w warszawie 30pln.
Przy diecie nie zapominaj o witaminach!
powodzenia

get bigger or die
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'
sliwki mozesz zastapic pieczywem razowym lub gracham, posiada ono blonnik i rowniez ulatwia wyproznianie.
'
Jeśli już jesz otręby, dokładaj ich trochę do każdego posiłku (można ich np. użyć jako panierki do mięsa)


'
Polecam rowniez stosowanie l-karnityny. Sprawdzona przezemnie w dzialaniu jest olimpa, lepsze efekty na mnie przynosi l-karnityna gold z olejkiem HCA, nie pamietam firmy, produkt czeski w 10 fiolkach w paczce, cena w warszawie 30pln.
'
Carnitargin Gold - bdb!

'
Przy diecie nie zapominaj o witaminach!
'
Bierz Vitapil, żeby nie mieć problemów z włosami.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziekuje wszystkim za zainteresowanie sie miom pytaniem:) Dostosuje sie do waszych rad. Sog dla was.

Poli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
To sie nazywa bezkrytyczne przyjmowanie wszystkiego co napisza
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

***Moderator Działów : Dla Zupełnie "Zielonych" & Fitness***
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2747
Mam pytanie do joggera. Czy odradzasz jedzenie wiekszej ilości otrębów np. 50 gr z jogurtem przy diecie na rzeżbę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Niezależnie od diety otręby przepchają wszystko przez przewód pokarmowy na tyle szybko, że spora część pożywienia się nie wchłonie. Przy masie to nie byłoby wskazane, ale przy rzeźbie jak najbardziej. Ale na 50g od razu nie wchodź, bo skutki dla nieprzystosowanego przewodu mogą być drastyczne . Zacznij od 1 łyżki i stopniowo zwiększaj dawkę.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2747
DZięki za odp. CZy mógłbyś jeszcze mnie oswiecić i napisać co sądzisz o spożywaniu otrąb na kolację? I czy otreby owasiane/ppszenne przepychają wcześniejszą treść pokarmową czy też wiążą pożywienie zjadane po ich spożyciu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Celulitis...itp.

Następny temat

Ocenie moją dietę na mase!!!

WHEY premium