SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mocznik vs Trądzik

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 117304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Ten artykuł właśnie przeczytałem. Słyszałem kilka razy, że mocznik leczy trądzik (nawet na tym forum ktoś o tym pisał) ale nie wierzyłem.

To ten artykuł:


Terapia uryną!

Przemywaj twarz wacikiem nasączonym twoim moczem... rezultaty zobaczysz sama... To jest teraz w Beverly Hills supertrendy, absolutnie cool and great. Wszystkie gwiazdy tak robią! - entuzjazmowała się Joan, prawniczka polskiego pochodzenia.
Polscy lekarze sceptycznie podchodzą do urynoterapii, przestrzegając przed ilością toksyn w moczu, ale amerykańscy doktorzy-specjaliści („Pissologists", ang. piss - sikać), promują gorąco nową modę. Szklanka moczu dziennie to podobno niezawodny sposób na oczyszczenie organizmu i o wiele lepiej działa niż lifting, botox i złuszczanie kwasami. Równie skuteczne jest wcierani go w skórę i moczenie w nim stóp. Wielką entuzjastką urynoterapii jest piosenkarka Madonna, która w jednym z amerykańskich talk-show otwarcie opowiadała o rewelacyjnych jej wynikach. - Nic nie miałam do stracenia - wspomina Marta. - Mój dziadek, stolarz, jak mu się piła czy młotek omsknął, szedł za warsztat i sikał na rękę. Sześćdziesiąt lat w zawodzie i ma wszystkie palce i delikatną skórę dłoni, jak na rzemieślnika
Jak pisała Joan, trzeba się było przełamać, ale już po pierwszym przemyciu, skóra była bardziej miękka, jakaś nawilżona - opowiada Marta. - I trądzik jakby mniejszy! To nie jest żadne tajemne działanie. W moczu jest obecny mocznik, powstający z rozpadu białek, i ma on właściwości nawilżające i złuszczające naskórek. Czyli podobne do kwasów. Mocznik jest też obecny w wielu kremach, szamponach przeciwłupieżowych itd. W składzie to urea. Przecież o tym piszę często na naklejkach słoiczków z pięknie pachnącym kremem. Marta mówi, że z ostatecznych oporów wyleczyły ją entuzjastyczne opinie internautek na forum „Uroda". Ponad 100 wypowiedzi było poświęconych urynoterapii jako ekstremie kosmetyków. Na włosy, na cerę, na kurzajki, na zatarcia, na wypryski, na spierzchniętą skórę pięt, na przesuszone ręce. „No ja mam teraz wolne wiec robię rano okład, na 20 min. (ponoć najbardziej efektywny jest mocz poranny). Po 20 min myję twarz żelem. No i potem kremik, makijaż, normalnie. A wieczorkiem też albo okład, albo tylko przemyję, twarz, jak tonikiem. Pochodzę tak trochę po domu, obejrzę jakiś serialik;) i potem zmywam" - pisze jedna z internautek, Alina.
Marta nie chwali się swoją nową kuracją. W pracy pytana o nagłą zmianę i cudowną cerę, odpowiada, że lojalnie używa kosmetyków firmowych, bo przecież lepszych nie ma. Zupełnie prywatnie, tak dla relaksu, zastanawia się, jak brzmiałby slogan reklamowy takiego specyficznego kosmetyku. - Zupełna dowolność, każdy mógłby wymyślić swój własny - śmieje się Marta, lecz nie wie, czy zwrot do natury pokona wielkie koncerny, wyciskające z kobiecych portfeli grube sumy za małe słoiczki szczęścia, młodości i urody - Olejcie to dziewczyny - apeluje Marta - z góry na dół.

Chyba się skusze i spróbuje jakiś kremik z mocznikiem albo metode opisaną w tym arykule. Nie mam już chyba nic do stracenia.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie proszę pisać.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1
Witam jestem tutaj nowy od 12 lat cierpię z powodu trądziku ... Stosowałem wiele rożnych specyfików chodziłem po dermatologach i nic ... Teraz chciałem znaleźć coś na własną rękę i dzięki temu trafiłem na ten topic .. Także chciałbym go odświeżyć i zapytać się czy faktycznie urynoterapia działa ... Proszę o odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 136 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3712
Hmmm, tez o ty mslyszalem pozytywne opinie. Dino jak znajdziesz jakis krem lub cos innego z mocznikiem to pisz !! Tylko jest jedno ale, niby wszystkim sie poprawia cera itd. ale jak tobie/mi sie pogorszy od tego to co. Moze lepiej jest zostawic tka jak jest teraz. Czuje psychiczny opor przed tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Wpisz sobie w wyszukiwarce ,,mocznik trądzik". Znalazłem kilka kremów.

Ryzyko zawsze jakieś jest - ale może warto spróbować. Jeśli się pogorszy to się odstawi najwyżej.

A teraz stosujesz coś co daje dobre efekty i Ci pomaga?

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Chyba jednak wole nie jakos dziwnie tak

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
matee19 wpisz sobie w wyszukiwarce ,,mocznik krem" lub ,,mocznik krem trądzik"

Przeczytaj sobie ten artykuł. Kolesiowi pomógł na rozstępy, ale to nie jest ważne. Ważne jest to że można dostać coś takiego w aptece na recepte.

To ten artykuł:


Witam.

Wreszcie po tak długim czasie znalazłem tani i skuteczny sposób na zapobieganie (a także niwelowanie skutków) rozstępów.
Otórz szukam informacji na forum i w internecie od dwóch lat. Byłem u dermatologa, pytałem znajomych lekarzy i kumpli na siłowi - nikt nie potrafił czegoś zaradzić. Jak widać czasami jak człowiek sam sobie nie pomoże to nie zrobi tego za niego nikt.

Przechodzę więc już do faktów. Sposobem na rozstępny jest maść/krem zawierający mocznik. Dostałem taki krem na recepte na zapalenie mieszków włosowych. Mocznik ma za zadanie zatrzymać dużo wody w organiźmie. WIąże się to z tym że skóra jest dobrze nawilżona, miękka i elastyczna. Spróbowałem wiec posmarować ramiona, boki klatki i motyle przed treningiem. Moje zaskoczenie było ogromne -> po raz pierwszy od bardzo dawna po treningu moje istniejące rozstępy nie poczerwieniały poprzez lekkie rozciągnięcie - co więcej świerze które istniały wybieliły się w zaledwie 2-3dni !!!!! Nowe roztępy już się WOGÓLE nie pojwiwają. W jaki sposób? Smaruje REGULARNIE bicepsy, klatke i motyle przed ową maścią przed wyjściem na trening i zaraz po prysznicu po treningu. Sposób wymaga dyscypliny (regularne stosowanie) ale uwierzcie próbowałem już wielu rzeczy i dopiero to działa. Na standardowych kremach na rozstępy świerze rozstępy bielałe przez 4 tyogdnie, z mocznikiem dzieje sie to w 2-3 dni... więcej nie musze was chyba zachęcać ;)

Aczkolwiek jest jeszcze jeden WIELKI plus. Maść tak kosztuje 5zł za 100ml na recepte. Jest ona robiona w aptece na zamówienie z recepty. Maksymalnie lekarz może przepisać 200ml na jednej recepcie. Niestety nie potrafie wam przepisać dokłądnie nazwy bo w aptekach tak gryzmolą że hoho, ale myśle że powiecie że chodzi o krem/maść z mocznikiem w celu nawilżania wyjątkowo suchych miejsc na skórze itd i nie bedzie problemu.


Na jednej ze stron znalazłem przykład kilku kremów z mocznikiem. Podaje nazwy:

Mocznik działa rozmiękczająco na naskórek i keratolitycznie, likwiduje zaskórniki i zapobiega rogowaceniu mieszków włosowych.
Preparaty mocznikowe znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy i rybiej łuski.
1. Balisa (Bioglan) - krem 12%
2. Basodexan (Hermal) - krem 10%
3. Carbamid Creme (Widmer) - krem 12%
4. Onychomal (Hermal) - krem 20%
5. Ureotop (Dermapharm) - krem 12%
6. Hasceral (Hasco-Lek) - krem zawiera mocznik i kwas salicylowy, działa zluszczająco i nadaje się do usuwania krostek i zaskórników
7. Keratolit (ICN) - krem zawiera mocznik i kwas salicylowy, działa złuszczająco i nadaje sie do usuwania krostek i zaskórników
8. Keratosane (Biorga) - krem zawiera mocznik i siarkowy poliester pentozanu, obiecujące wyniki w leczeniu trądzików i dermatozy okołoustnej
9. Optiderm (Hermal) - krem zawiera mocznik i polidokanol - w leczeniu wyprysków i atopowego zapalenia skóry, ponadto dobre wyniki daje w terapii trądzików na skórze z dużą ilościa zaskórników i zrogowaciałych gruczołów łojowych.


I proszę by w temacie wypowiadały się osoby mające doświadczenia w stosowaniu mocznika. Nie ma sensu zaśmiecać tematu tak jak zrobił to Zawodny. Zawodny nie obraź się ale nie na takie wypowiedzi czekam.

Zmieniony przez - dino04 w dniu 2005-06-06 11:50:33

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
lokas 84 nie ma Twojej wypowiedzi

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
no mimim zdaniem dziwnie troche zrobicsiku i na wacik i twarz przemywac :E fee
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Wiem że ktoś na tym forum zachwalał taki sposób w walce z trądzikiem. Nie pamiętam kto to był, ale jeśli ktoś ma doświadczenia w temacie - niech pisze.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 924
co do mocznika to ja go uzywalem na rozstepy kremy sie nie oplacaja bo sa cholernie drogie, a ja za 300ml dalem 5zl jak ? poszedlem do lekarza rodzinnego powiedzialem jej co ma wypisac na recepcie wytlumaczylem po co i wypisala potem zamowilem w aptece zrobila mi go w godzine i juz moglem sie cieszyc mocznikiem, co do skutecznosci na tradzik nie wiem nie prubowalem ale sprubuje bo sam walcze z tradzikiem :P pozdrawiam :]

"Jestem tylko nikim"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 326 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4822
Venon bardzo byś mi pomógł gdybyś przetestował mocznik na trądzik, jeśli masz jeszcze ten robiony na recepte.
Jeśli masz go i używasz na rozstępy to nie sprawi Ci chyba problemu spróbowanie go teraz na trądzik. Informuj na bieżąco co i jak.

Pozdrawiam
Dino04
,,Nie jesteś tu sam - jak żołnierz na obcym froncie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1323
hehe dziwnie ten pomysł brzmi ale jak bede w dołku za kilka dni bo mnie znowu wysyfi mocno to chyba spróbuje :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Choroba wirusowa a trening

Następny temat

Wstrzas mozgu

WHEY premium