SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moczenie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9491
Mam pytanie co do moczenia Nasion i Orzechów
___
Najlepiej orzechy i nasiona namoczyć na całą noc.
Orzechy laskowe, nasiona dyni -czas moczenia min 10 godzin
Orzechy włoskie, migdały – czas moczenia min 8 godzin
Ziarna słonecznika, ziarna sezamu czas moczenia – 4-6 godzin
Orzechy nerkowca, pistacje czas moczenia 2-4h
Orzechy brazylijskie, makadamia, orzeszki piniowe – czas moczenia 1 godzina
___

Patrząc na powyższe informacje zastanawiam się np. nad

A) Gdy jem pestki dyni bezłupinowe też je moczyć ? i ew jak długo?
B) Gdy jest słonecznik bez łupiny też się go moczy ? ^^
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Nie ma co świrować z moczeniem, w pewnych grupach/czy też wśród grupy osób wyznających pewne trendy nieco odmienne od konwencjonanych jest to popularne, jednak specjalnie rozsądnego uzasadnienia nie ma.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2018-04-24 14:47:39

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699322
Myślałem ze chodzi o moczenie nocne

Jak Koniu daruj sobie te zabiegi , wiekszego sensu nie maja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9491
Tutaj akurat się nie zgodzę. Tym bardziej jak ktoś ma delikatny żołądek, ibs itp. :) (Jeżeli ktoś ma 100% sprawny żołądek nie odczuje znacznej różnicy) To tak jakby się porównało surowe warzywa i warzywa na parze i podsumowało, że nie ma różnicy.

- Namoczone orzechy i nasiona są rozmiękczone, łatwiejsze do strawienia, nie obciążają układu trawiennego
+najbardziej chodzi mi o ten zabieg
- Kwas fitynowy
Jest niestrawną substancją antyodżywczą dla człowieka.
Wykazuje silne działanie chelatujące, czyli ma zdolność do wiązania się ze składnikami mineralnymi. Dostarczane z pożywieniem pierwiastki w przewodzie pokarmowym łączą się z kwasem fitynowym i tworzą nierozpuszczalne kompleksy, przez co nie mogą być wchłonięte do krwiobiegu i wykorzystane.
Kwas fitynowy nie tylko hamuje absorpcję minerałów z pożywienia, ale wypłukuje je z organizmu zwłaszcza żelazo oraz niewiele mniejszym stopniu magnez, wapń, cynk, miedź i pierwiastki śladowe.
+ To też nie jest obojętne dla jelit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699322
No to jak masz wyrobione zdanie na ten temat i wiedzę to po co zakładasz ten temat ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9491
"
A) Gdy jem pestki dyni bezłupinowe też je moczyć ? i ew jak długo?
B) Gdy jest słonecznik bez łupiny też się go moczy ? ^^
"

Czytanie ze zrozumieniem : ) po to. Zadałem pytania i oczekuje odpowiedzi osoby, którą podziela moje zdanie i również się tym interesuje a nie neguje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
A kto w łupinach moczy, jak to potem zjeść ?

Nie musimy podzielać Twego zdania każdy ma swoje i każde będzie dobre, koleżanka ostatanio pisała o tym artykuł na swym blogu i nie ma co swirować.

ja jedynie owsiane mocze ale ze względu że ich nie gotj i rano chce mieć miękkie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9033 Napisanych postów 82682 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699322
Darhes
"
A) Gdy jem pestki dyni bezłupinowe też je moczyć ? i ew jak długo?
B) Gdy jest słonecznik bez łupiny też się go moczy ? ^^
"

Czytanie ze zrozumieniem : ) po to. Zadałem pytania i oczekuje odpowiedzi osoby, którą podziela moje zdanie i również się tym interesuje a nie neguje.


Nikt poważny nie zajmuje się takimi głupotami .
Oczywiście możesz poczekać na inne opinie .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Kwas fitynowy ma wiele korzyści dla naszego zdrowia m.in: jest silnym przeciwutleniaczem, który wykazuje działanie przeciwnowotworowe, poza tym poprzez zapobieganie kalcyfikacji zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, reguluje poziom glukozy we krwi, zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych etc. Mało tego, kwas fitynowy pomaga zapobiegać utracie gęstości kości. Jako ciekawostkę można dodać, że naukowcy w swoich pracach namawiają do tego aby przestać definiować kwas fitynowy jako substancja ,,antyodżywcza”.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19774556

Jeśli bowiem chcesz podchodzić do żywienia w ten sposób to możesz również się obawiać zanieczyszczeń w rybach, goitrogenów w warzywach kapustnych, a1-beta-kazeiny w nabiale, fruktozy w owocach etc..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 249 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9491
I taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Dziękuję dudee tego nie wiedziałem : ) łapka up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Jeżeli jadasz ich sporo i moczenie pomaga Ci w trawieniu to śmiało. Nie widzę jednak specjalnego sensu w ustawiniu budzika żeby określić daną ilość godzin. Wstaw wieczorem i odlej wodę rano. Po problemie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieżnia

Wiecej