SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mocne stłuczenie lub odklejona łękotka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 31309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20


Witam! Mam problem. W sobotę 3 maja graliśmy z kumplami mecz piłki nożnej; podczas jednej akcji wyskoczyłem do piłki i poczułem wielki ból z boku prawego kolana (ból poczułem w powietrzu, nie spadając na ziemię, mógł zahaczyc mnie w powietrzu kolega, ale twierdzi, że na pewno tego nie zrobił). Koledzy pomogli mi zejśc z murawy, ja na boku rozmasowałem bolące miejsce i próbowałem wstac; kucnąłem sobie i poczułem "przeskok" w kolanie :/ Poczekałem aż mecz się skończy (~30min) i pojechałem na rowerze do domu. Ciężko mi było chodzic, ale wtedy mogłem jeszcze zgiąc i wyprostowac nogę. Pomyślałem że jak na drugi dzień mi to nie przejdzie, pojadę na izbę przyjęc. Tak właśnie się stało. Drugiego dnia, kiedy pojawiła się opuchlizna, a ja nie mogłem już wyprostowac w pełni kolana, ani zgiąc go (maksymalnie do kąta 90 stopni), pojechałem na izbę przyjęc. Lekarz dyżurny zbadał nogę, wypytał co i jak i wysłał mnie na badanie RTG; chwilę po rentgenie dostałem płytkę ze zdjęciami, którą miałem zanieśc z powrotem lekarzowi (ale już ortopedzie). Ortopeda popatrzył na zdjęcia RTG, zbadał nogę i opisał to w taki sposób:

"Ból i niewielki obrzęk kolana. Niewielkiego stopnia ograniczenie wyprostu. W badaniu palpacyjnym bez dolegliwości bólowych kłykci i przedziałów kolana. Kolano stabilne. Radiologicznie bez pewnych zmian urazowych."

Lekarz powiedział mi, że albo jest to stłuczenie kolana, albo odklejenie się łękotki (na jednym rogu). Powiedział też, że jeżeli dolegliwości nie ustąpią w ciągu 7-10dni, mam się zgłosic do poradni ortopedycznej. Może czekac mnie artroskopia. Przepisał mi Fastum do smarowania i Aescin 3x dziennie. Dołączam zdjęcie RTG.

Dzisiaj mija 9 dzień i nie wiem co robic. Opuchlizna zmalała, dalej nie mogę wyprostowac w pełni nogi, zgiąc do kąta ~70stopni. Łatwiej mi się 'chodzi', mogę stanąc na nodze, ale za nic w świecie jej nie wyprostuje (ani nie zegnę), ponieważ czuje jakąś blokadę :/ Co o tym sądzicie?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 224 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1720
Cześć, jestem masażystą w klubie sportowym, miałem parę takich przypadków. Możliwe że masz obrzęk wewnetrzny i to powoduje że nie możesz wyprostować ani zgiąć kolana. Naljepsze teraz co możesz zrobić, to okładać lodem miejsce kontuzjowane.Możesz też mieć naderwane lub mocno naciągnięte więzadła kolanowe, musisz zrobić USG. Bo prywatnie artroskopia jest bardzo droga, a termin skierowani z NFZ trwa bardzo długo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20
Witam ponownie! Byłem w szpitalu na artroskopii ... okazało się że mam zerwane wiązadło krzyżowe przednie (które zostało wycięte). Następny zabieg bd miał za ok. 6 tygodni (tak mi powiedziano). Chciałbym zapytac jak jest z rekonstrukcją, czy zabieg się udaje? Czy można później uprawiac sport? Jaka jest cena takiego zabiegu w prywatnej klinice ortopedycznej (np. Artromed w Krakowie)? Prosił bym o jak najwięcej odpowiedzi! Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2989
https://www.sfd.pl/Kolano,_artroskopia,_łękotka,_więzadło,_ACL,_rekonstrukcja_itp.-t371686.html

prosze Cie bardzo 1300 postow na ten temat, sa mteraz jestem po rekonstrukcji o powiem Ci ze prze***.... no ale coz wiele osob przezylo Ty tez dasz rade. A co to znaczy ze CI wycieli wiazadlo?? bo nie kumam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 116 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 768
Lepiej postaraj sie jak najszybciej zrobic to wiezadelko bo bedziesz tracił na tym wiele zdrowia jak bedziesz odwlekał... przykladowo twoja rekonwalascencja wydluzy sie do 2 lat nie roku takze lepiej stann na glowie zeby ci zrobili ci ten zabieg jaknajszybciej !!! :) pozdro
1

--++Peace++--

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy urosnę? ... i nie tylko :/ pomocy :/

Następny temat

Stłuczenie łokcia?

WHEY premium