SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mobilność w stawie skokowym

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1435
Witam,
mam dość słabą mobilność w stawie skokowym, objawia się to tym, że nie mogę wykonać głębokiego przysiadu (nie potrafię zejść nawet do 90 stopni). Problem znika gdy podłożę sobie coś pod pięty. Mimo wszystko wyczytałem, że to pomaga zejść niżej ale nie rozwiązuje problemu. Chciałbym natomiast potrafić zrobić głeboki przysiad bez tego, dlatego postanowiłem wziąć się za rolowanie. Tutaj pojawia się do was pytanie. W okresie gdy będę rolował robić przysiady nie stojąc na niczym mimo, że będą one dość komicznie wyglądać czy odpuścić sobie na parę tygodni aż rolowanie przyniesie jakies efekty?

I w sprawie rolowanie jeszcze coś, bo chciałbym je wykonywać wg tego:


Ale wyczytałem też, że można rolować jeszcze dwugłowe i pośladki. Będzie to warte w moim problemie czy to co wyżej na filmiku wystarczy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Jeżeli przysiad z podkładkami jest poprawny to rób z podkładkami, a równolegle pracuj nad mobilnością stawów skokowych i biodrowych oraz roluj i rozciągaj.
Po kilku tygodniach powinieneś bez problemu wykonać poprawny przysiad bez podkładek.

Roluj łydki, kulszowo goleniowe, czworogłowe, pośladki, najszersze grzbietu i czworoboczne grzbietu. Do mniejszych mięśni stosuj piłeczki, tzw. "peanut ball" (podwójna piłeczka), wałki do stóp. Sporo siłowni ma już na wyposażeniu takie akcesoria.


Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2016-11-19 21:00:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1435
Okej więc przez okres rozciągania zejdę z ciężarów i będę się starał stopniowo zmniejszać wielkość podkładki.

Mógłbyś tylko zaproponować, optymalnie ile razy w tyg. rolować oraz jak długo to powinno trwać. Ważne też czy musi to być konieczne przed treningiem? Dla mnie wygodniej byłoby zrobić to w domu (przed/po treningiem) bo mam roler, a piłeczka też jakaś się znajdzie


Zmieniony przez - Qorisend w dniu 2016-11-19 23:19:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Rozciąganie powinno zagościć na stałe, tak samo rolowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Na rozciągnięcie stawu skokowego potrzeba czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Czasu pod napięciem.
Pozycja jak na załączonym zdjęciu, noga na nogę w celu dociążenia, tułów w podporze i po 5 minut na nogę.
Z czasem można wydłużać, książkę poczytać czy film obejrzeć w trakcie.


When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9
Szajba, czy mógłbyś napisać coś więcej na temat ćwiczenia, o którym napisałeś? Jakie ruchy dokładnie wykonuje się w tym ćwiczeniu?
3

Kamil Szmit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Co tu pisać
Przód ciała opierasz na ramionach, zakładasz nogę na nogę i rozluźniasz się. Grawitacja i czas robi resztę. W miarę czasu pogłębiasz zakres zgięcia w stawie skokowym. Ważne by bezpośrednio po takiej "relaksacji" nie obciążać za bardzo stawu.
4

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Kto by pomyślał, że po roku odpowiesz

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przetrenowanie?

Następny temat

fbw do oceny ?

WHEY premium