SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mloda kapusta z wolowina.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323


Witam dzisiaj wpadlem na pomysl zrobienia mlodej bialej kapusty z pomidorami i wolowina.

300 g wolowiny
Pol glowki mlodej bialej kapusty(musi miec zielone delikatne liscie)
2 Dymki
1 Cebula
1 Duzy pomidor
Pek kopru
Koncentrat
100ml kefiru
Sol pieprz

1Kapuste tniemy w sredniej dlugosci paski, gotujemy pod przykryciem az zmieknie.
2Cebue siekamy na dosc drobno i podsmazamy w osobnym naczyniu.
3 Wolowine tniemy na cienkie kawalki smazymy na suchym teflonie dolewajac troszke wody i dodajac posiekanego pomidora. Mieso smazy sie okolo 15-20 minut.
4 Koncentrat pomidorowy mieszamy z kefirem i wlewamy do miesa, gotujemy chwilke po czym wrzucamy do srodka pociety koperek.
5Mieszamy wszystko razem i doprawiamy(sol, pieprz).

Wychodzi z tego dwie solidnie porcje, oczywisice w razie potrzeby mozna dodac jakies dobre pieczywko aby podbic ilosc ww.

B70g
T27g
W40g(w tym kefir 7g)


Zmieniony przez - Gruby17 w dniu 2010-05-27 15:41:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 376 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6024
wygląda super!

suchar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
duszona wołowina nie jest zła - bede robił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
tylko trzeba dlugo robic zeby twarda nie byla lepiej zamrozic pozniej sie szybciej robi odmrozona

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 10581 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 218873
Nie lubię wołowiny ze względu na czas przyrządzania, ale to wygląda całkiem ciekawie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Jak się cienko pokroi i trochę podusi to jest miękka i wcale to długo nie trwa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Pocieta na male kawaleczki robi sie szybko okolo 15 minut. Widze ze przepis nie przypadl wam do gustu a szkoda bo jest naprawde smeczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1320 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10277
dokładnie też nie byłem zwolenniek szczególnie na czas robie bo nie lubie stac przy garach ale drobna kostka i 20 min i gitara gra

http://www.sfd.pl/Na_redukcji_do_końca_4_tygodnie:_-t589719.html#post8 nowe fotki na 7 stronie


Mięśnie mówiły nie ja mówiłem tak Arnold Schwarzenegger :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Wolowina robi sie dosc szybko ale nie podlejwajcie jej odrazu woda trzeba ja smazyc maksymalnie dlugo na suchym teflonie obracajac co chwile. Co innego kapusta ja trzeba robic osobno i z tym schodzi chwilke, mi to nie przeszkadza odkad jestem na diecie uwielbiam eksperymentowac w kuchni i stac przy garach hehe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86
Może innym nie przypadła do gustu ale dla mnie super. Mąż powiedział, że miło zjeść wreszcie coś normalnego. Kurczak i tuna bokiem mu wychodzą a tu "jest co ugryźć i czuć, że coś zjadłeś"

Dzięki za pomysł i łap soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 16760 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68685
Nie lubię wołowiny ze względu na czas przyrządzania, ale to wygląda całkiem ciekawie


a ja nie lubie ze wzgledu na cene

opierdzielil bym takie cos
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cycki pieczone z ryżem - Alternatywa dla kuraka gotowanego

Wiecej