SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mleko po treningu (cz.2)

temat działu:

Badania naukowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 25455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Odżywki i suplementy.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Tak jakby kolejna część tematu:
https://www.sfd.pl/Mleko_po_treningu-t742205.html

W poprzedniej części (m.in.) była mowa o badaniu
Body composition and strength changes in women with milk and resistance exercise.
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19997019
w którym uczestniczki wypijały 1000ml mleka po zakończeniu treningu (2x500ml).

Efekty były zadowalające - ale o tym badaniu możecie przeczytać w pierwszej części dot. mleka po treningu.

Naukowcy zastanawiali się jaki wpływ na 'nas-sportowców' będzie miało wypicie nie 1000 a 500ml mleka po zakończonej sesji treningowej.

Effect of volume of milk consumed on the attenuation of exercise-induced muscle damage.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22227851

24 mężczyzn wykonywało Trening Ekscentryczny
Tuz po zakończonym treningu:
8 facetów wypiło 1000ml placebo
8 wypiło 1000ml mleka
8 wypiło 500ml mleka



Pobrano próbki krwi po 24,48 i 72 h.
Badano m.in. DOMS'y,siłe mięśni i CK (kinazę kreatynową - enzym informujący o uszkodzeniu mięśni, im większe stężenie tym większe uszkodzenia)

Siła:


CK:


Wypicie 500ml mleka daje podobne rezultaty (jeśli chodzi o DOMS,siłę,stężenie CK) jak wypicie 1000ml mleka.

Zmieniony przez - solaros w dniu 2012-10-28 20:34:59

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Tasiorr w swoich rozważaniach nie wziąłeś pod uwagę, że w momencie podaży gainera prawdopodobnie w jelitach nadal jeszcze będzie "zalegał" posiłek spożyty przed treningiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 482 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6706
no i gitara , dalej będę doił mleko z jeszcze większym przekonaniem że jest gut :) , sog za kontynuacje ;)
1

--== I`m Motherf***er ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
a co z laktoza która wg nie przydaje sie org i idzie w 100% w tluszcz?
slodkiewicz mowil na jednym ze swoich seminariow ze picie mleka po treningu jest zbedne bo zawiera laktoze, co sie odklada w tkanke...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Wiek 6 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6485
To że mowil nie oznacza ze kazdy ma tak robić, a po zatym te badania były robione na mleku prosto od krowy ? , ja tam od pewnego czasu zaczołem pic mleko bo i kupuje sobie na wsi prosto od krowy zdrowe a nie to co w kartonie siedzi. cenowo wychodzi mi to samo a i twarog mama mi z niego robi duzo lepszy niz ten ze sklepu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Machuu
To że mowil nie oznacza ze kazdy ma tak robić, a po zatym te badania były robione na mleku prosto od krowy ? , ja tam od pewnego czasu zaczołem pic mleko bo i kupuje sobie na wsi prosto od krowy zdrowe a nie to co w kartonie siedzi. cenowo wychodzi mi to samo a i twarog mama mi z niego robi duzo lepszy niz ten ze sklepu.


no to jak masz takie mleko to tylko pogratulować dojscia! tez bym tak chcial :)

ja mowie rzecz jasna o sklepowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 482 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6706
Hekade nie ma w krakowie jakichś rynków co babuliny stoją i mleko w butlach sprzedają po pare zł ? , zazwyczaj do każdego większego "grodu" zapuszczają się babcie ze wsi na zarobek :)

--== I`m Motherf***er ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Laktoza w ogóle nie przydaje się w organizmie i w 100% idzie w tłuszcz.

Nie ma badań potwierdzających takie stwierdzenie nawet dla supermarketowego mleka UHT.

U osób nie mających problemów z trawieniem, laktoza może być wykorzystana do uzupełniania glikogenu, szczególnie wątrobowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
ja tam od pewnego czasu zaczołem pic mleko bo i kupuje sobie na wsi prosto od krowy zdrowe a nie to co w kartonie siedzi.

To też jest daleko idąca teza. Mleko sklepowe, szczególnie to mikrofiltrowane wcale źle nie wypada, a jego demonizacja w wielu przypadkach wynika ze źle interpretowanych informacji dotyczących w/w produktu, a potem wypisywanie głupot.

W pewnych kwestiach można uznać, że mleko sklepowe ma swoje plusy - picie tego krowiego niekoniecznie dobrze skończyłoby się dobrze dla wszystkich konsumentów

Mleko nie jest bazą diety, dlatego jego spożycie w racjonalnych ilościach jest ok i nie przesadzałbym w żadną stronę.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
mleko moze nie - ale nabial chyba u wiekszosci stonowi spory % bialka

co do wypowiedzi prosow to roznie bywa,niestety wiekszosc ma zastosowanie w trakcie przygotowan do startów, na kilka tygodni przed wystepem,a nie dla zwyklego Jasia Kowalskiego robiącego mase

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 283 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5187
a wiec odchodzi sie od demonizowania mleka w diecie. Ale wciaz wypowiadajac sie na ten temat piszecie, aby nie przesadzac itp. A ja codziennie kolo litra mleka wciagam, wlasnie po to zeby latwo i szybko uzupelnic bialko i kalorie. I chcialbym sie dowiedziec jak to wyglada w teorii. Dlaczego nie nalezy pic za duzo mleka? Czy taki litr dziennie moze byc?

--------------------------------------------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 100 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 980
A czy wiadomo że takie efekty były spowodowane konkretnie tym że goście w badaniu wypili konkretnie mleko, czy może dlatego że spożyli białka+węgle+tłuszcze? Bo grupa kontrolna wypiła jakieś placebo, czyli 0 BTW.
Jest może porównanie między wypiciem mleka a np schabowego z ziemniakami przy zbliżonym BTW do mleka?
marcheloka
Dlaczego nie nalezy pic za duzo mleka? Czy taki litr dziennie moze byc?

Pewnie nie ważne ile, ważne by się mieściło w twoim zapotrzebowaniu na BTW.

Zmieniony przez - kiryl4 w dniu 2012-11-04 13:34:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Alkohol złem?

Następny temat

BCAA - wpływ na nieużywane (!) mięśnie.

WHEY premium