SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mix warzyw z kurczakiem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050




Składniki:

400g kurczaka
papryka
2 cebule białe
1 cebula czerwona
100g pieczarek
2 marchewki
2 pietruszki
i ja dodalem jeszcze odrobiny kukurydzy






Przygotowanie:

Warzywa umyć obrać po czym je wypłukać, kroimy je wg uznania ( mozna w słupki krążki itd) i wrzucamy ja na patelnie i podlewamy wodą, i zostawiamy tak pod przykryciem niech sie duszą





teraz osobno myjemy i kroimy kurczaka w kostkę i również podsmażamy z dodatkiem soli, pieprzu, ja dodałem jeszcze curry (bo lubie )




Gdy warzywa juz będę miękkie a kurczak usmażony łączymy wszystko razem i podsmażamy jeszcze 3 minutki ...





Można podawać z ryżem a mozna jeść taki jak jest

na 100g:
b: 21g t: 2g w:0 ok kcal:99 to w mięsie a warzywa to b:3 w: 8g t: 2 ok 70 kcal

Bon Apetit u mnie jeszcze ciepłe

Zmieniony przez - strefab4 w dniu 2009-01-12 11:08:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2733 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16414
Ładnie wygladaja takie papki,ale najlepsze 3 zdjecie.
W rozkladzie btw nie uwzgledniles tluszczu przy smazeniu albo bylo go tak malo,ze nie ma roznicy czy jest czy nie

Zmieniony przez - Hihihehe w dniu 2009-01-12 16:27:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
tłuszczu dodaje każdy sam sobie na teflonie czasem go nawet nie trzeba, jak do warzyw wystarczy podlać wodą i niech sie duszą wiele możliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1417
Bardzo smaczny i prosty przepis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 4502 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35494
dlaczego nie używasz torebek przyjaznych dla środowiska
ładnie wygląda ciekawe jak smakuje test odbędzie się niebawem
a jak kupie warzywa stare miękie z biedry to bede musiał czekac az sie zrobia 2 razy mieksiejsze ? na patelni

Zmieniony przez - Marcinx66 w dniu 2009-01-28 17:52:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1811
Mam pytanie, z ilości produktów użytych do tego przepisu, ile wyjdzie porcji tego dania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17026 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 105050
mi wychodzą z tego ok. 2 porcje

warzywa z bierdonki czy skądkolwiek muszą być za***iste, u mnie nie ma że stare, sam je wybierasz, możesz dotknąć więc sam wiesz co kupujesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szaszłyki drobiowe

Następny temat

Shawarma z kurczaka

Wiecej