Ilość wyświetleń tematu: 4212

...
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Trzy medale polek!

W stolicy Bułgarii trwają rozpoczęte 17 kwietnia zapaśnicze Mistrzostwa Europy, które zakończą się w niedzielę 22 kwietnia. W mistrzostwach biorą udział reprezentacje 36 krajów. Polska jest reprezentowana przez 7 zapaśników stylu klasycznego, 7 stylu wolnego oraz 4 zawodniczki zapasów kobiet (w kat 51 oraz 67 kg nie mamy reprezentantki na tych zawodach).

Zmagania kobiet oraz klasyków dobiegły końca. Znacznie lepiej niż mężczyźni spisały się kobiety wywalczając aż trzy medale (wszystkie brązowe) na pięć polek. W kategorii do 59kg medal zdobyła Anna Zwirydowska, do 63kg Monika Rogien a w kat do 72kg Agnieszka Wieszczek. Iwona Sadowska była piąta w kat do 48kg, a Sylwia Bileńska dziewiąta w kat do 55kg. Drużynowo Polki wywalczyły wysokie czwarte miejsce na 26 krajów.
Nasz najlepszy zapaśnik stylu klasycznego Artur Michalkiewicz -Mistrz Europy z poprzedniego roku - przegrał w ¼ finału (swojej czwartej walce) z Alekseyem Michinem. Rosjanin wygrał kategorię do 84kg. W walce o brązowy medal Michalkiewicz przegrał z Francuzem Meloninem Noumonvi, zajmując piątą lokatę -tak samo jak podczas ostatnich Mistrzostw Świata w Chinach. Tomasz Świerk (60kg) i Sylwester Charzewski (66kg) zajęli 7 miejsce. Michał Jaworski (74kg), Marcin Olejniczak (69kg) oraz Łukasz Banak (120kg) zajęli 13 miejsca. Mariusz Łoś walczący w kategorii do 55kg ostatecznie uplasował się na 18 pozycji. Drużynowo Polacy zajęli 10 miejsce na 36 państw.

120kg - Maksymilian Witek

W zawodach w Sofii łącznie bierze udział 429 zawodników i zawodniczek z 36 krajów. 177 zawodników stylu klasycznego, 148 wolnego oraz 104 kobiety.

Oficjalna strona internetowa Mistrzostw Europy w Zapasach to:

Wyniki aktualizowane na bieżąco można śledzić na stronie FILA tam również dostępne są zdjęcia i materiały wideo -te ostatnie za opłatą:

2. FISCHER Jan (Niemcy)
3. MINGUZZI Andrea (Włochy)

Szacuny 2 Napisanych postów 526 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8150
Dzięki za wszystkie dane Siwy Jeśli ktoś ma Cyfrę Plus to relacja TV będzie na TV Bułgaria(kanał 322)-dzisiaj już wolniak :
21.04 - sobota godz. 19.00 - 19.55 (czas polski 18.00 - 18.55)- na żywo - finały styl wolny 55, 66, 84 i 120 kg
22.04 - niedziela godz. 17.15 - 18.00 (czas polski 16.15 - 17.00)- na żywo - finały styl wolny 60, 74 i 96 kg
...
Ja niestety nie mam Cyfry Zresztą zapasy ostatnio są na jakichś dziwnych kanałach -np. oglądałem walki finałowe z ostatniego Pucharu Polski Seniorów w stylu klasycznym na stacji "Edu Sat Bis 2". Kumpel przełączał kanały i zadzwonił do mnie, bo sam bym nawet nie wiedział. Dawniej to zapasy były na eurosporcie czy nawet w TVP2 były długie relacje.

--

...
WOLNIACY BEZ MEDALU

Gorzej niż klasykom poszło na Mistrzostwach Europy w Zapasach. Jedyne medale (trzy brązowe) wywalczyły panie. Panowie zawiedli, zwłaszcza Mistrz Europy z poprzedniego roku Artur Michalkiewicz (styl klasyczny, 84kg) który zajął 5 miejsce. O medal otarł się również Mariusz Walkowiak - najlżejszy z reprezentacji stylu wolnego. Przegrał w walce o brązowy medal zajmując piątą lokatę. Reszcie poszło gorzej...

Oto szczegóły:

55kg
Mariusz Walkowiak wygrał z Duduyev (Białoruś) i Popescu (Rumunia), natomiast przegrał z Niemcem Ewaldem. Ewald dostał się do finału w związku z czym Walkowiak otrzymał szansę na repesaż z Turkiem Akgulem. Walkę o brązowy medal jednak przegrał zajmując ostatecznie piątą lokatę.

60kg
Radosław Kisiel przegrał w eliminacjach z Esirem (Mołdawia) plasując się na 18 miejscu.

66kg
Adam Sobieraj przegrał w eliminacjach z Włochem Piscitelli klasyfikując się na 14 pozycji.

74kg
Krystian Brzozowski nie miał szczęścia. W eliminacjach pokonał Włocha Rinella jednak następną walkę przegrał z finalistą który pociągnął go do repesaży. Brzozowski wygrał pierwszą walkę w repesażach z Azerevicsem (Łotwa) jednak w drugiej walce uległ Grekowi Bentinidisowi zajmując 7 miejsce.

84kg
Radosław Horbik wygrał z Łotyszem Lagodskisem, jednak już drugą walkę z Białorusinem Borchanką przegrał. Horbik zajął 13 miejsce.

96kg
Bartłomiej Bartnicki wygrał pierwszą walkę z Niemcem Kehrerem jednak już w drugiej musiał uznać wyższość Rumuna Stroia. Bartnicki sklasyfikowany na 9 miejscu.

120kg
Maksymilian Witek przegrał w eliminacjach z Niemcem Hamannem i zajął 15 miejsce.