SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mistrzostwa Bjj klasy Masters w Brazyli 2005

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
Chialbym poinformowac ze Bracia Mariusz i Maciej Linke wyjechali dzis do brazylii na MŚ klasy masters w San Paulo w brazylisjkim jiu jitsu... Mariusz bedzie startowal w dywizji brazowych pasow, a Maciej bedzie startowal prawdopodbnie w jakims innym turnieju...

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
za pozwoleniem braci LINKE pozwolielm sobei skopiowac ich relacje z brayzli z konkurencyjnego formu na ktorymmacie ja opisał..........


Witam wszystkich forumowiczów, dopiero co się ogarnełem(przeklęte strefy czasowe) i czym prędzej pędzę opowiedzieć wam o naszym pobycie w Mecce BJJ i VT. Może od początku...
Pierwsze moje słowa gdy zobaczyłem termin wyjazdu "Fajnie że przylatujemy w sobotę mamy 2dni wolnego ". Z tych słów mieliśmy się śmiać do końca. Po morderczym locie (8godzin na lotnisku we Frankfurcie) dotarliśmy do SP. Przywitał nas Małpek "chłopaki specjalnie dla was skrzyknełem parę osób na walki dziś i jutro", a miało być wolne ... I się zaczeło. Pierwsze 2dni "tylko" sparingi, najniższy pas na macie... purpura. A prawdziwe treningii dopiero miały się zacząć bo od poniedziałku zasówamy w Chute Boxe!!! Sala w Curitibie nas zaskoczyła 2rzeczami: 1.Sala mała, filary, ścisk i syfek w porównaniu z MGT w SP "meta"... 2.Na sali SAKURABA wraca do formy. Same nazwiska onieśmielały: Saku, Luiz Azarredo, Elvis, Cyborg(bardzo miły gość!!!), Ulisses... szkoda że nie poznaliśmy bohaterów z PrideGP ale właśnie się z nimi wymineliśmy . Plan zajęć:10-11.30 kondycja, 11.30-13 boks lub muay thai (bardzo dużo tarcz i luźnych sparingów na gołe pięści, lub otwartą dłoń w VT) 18-20BJJ(normalne zajęcia) 20-22BJJ(same walki) 22-23 kondycja na gumach (jak RICKSON w CHOKE) 23-24siłownia... Gdy w piątek ruszyliśmy do Rio szczerze cieszyłem się że tym razem na prawdę będę miał wolne w przeciwieństwie do Manola ... Sam turniej odbywał się na 8 matach, bilet wstępu-1kg cukru(naprawdę)... na sali bardzo gorąco baaarrrdzzzo duszno i BAAARRRDZZZO głośno. Manolo walczył w niedzielę. Kategorię (-85) rozpoczeliśmy o 12... wolny los, zwycięstwo na pkt, walkower(kontuzja przeciwnika) i jesteśmy w finale. Gość okazał się niezłym Judoką z Barra Gracie... po 2min walki w stójce Brat wciąga przeciwnika w gardę, ten z nim wstaje MANOLO rozpina gardę, wypadają za mate. Advantage dla tamtego, za co??? Tego nie wiedział nikt wokoło... Przegrana, w sumie był remis, ale cóż... 2miejsce na mundialu!!! Byliśmy szczęśliwi a mieliśmy jeszcze ABSOLUTO(OPEN). CDN(pędzę na trening ...


Jestem ponownie. Jak w dobrym brazylijskim serialu, przerwałem w najleprzym momencie i trzymam wszystkich w niepewności ... Kilka godzin później rozpoczeliśmy OPEN. Wedle rozpiski do złota należało wygrać 6walk na szczeście, temperatura i trudy walk w kategorii wykruszyły słabsze ogniwa... pierwsze 2walki Manolo zdecydowanie wygrał na pkt. Niestety w 1/2finału czekał na niego przeciwnik z finału 85... zmieniliśmy taktykę i postawiliśmy na mocną walkę w stójce... Gdy zobaczyłem, że Wielki Brat zmierza do tego samego sędziego co w finale przeczówałem najgorsze... pierwsze 2 minuty mocna walka o uchwyt, przeciwnik ucieka za matę sędzia mimo wszystko ostrzega Manola przed punktami karnymi(???), próba rzutu przeciwnik cudem unika (gdzie advantage????) , Mariusz na dole na kolanach w 69, próbuje zalożyć dźwignię na łokieć (gdzie arbiter miał oczy???), brazylijczyk ucieka do stójki(???)... minuta do końca desperackie ataki Manola... gość chce przetrwać do końca. Gwizdek skaczemy z radości, na pewno jesteśmy w finale... Sędzia był innego zdania ... gwizdy publiczności, i krzyki chłopaków z GT nie pomogły... Ukradli nam złoto bo przeciwnik w finale to ten sam którego Brat rozjechał w Kategorii. Na podium już się cieszyliśmy 2medale to DUŻY sukces. I muszę to powiedzieć tak walczącego Manola nigdy nie widziałem... "JESTEŚ MOIM KRÓLCIEM!!!!". Co do ciekawostek widzieliśmy prawdziwego Zatoici. Gość z purpurą ze zniekształconymi dłońmi, do tego NIEWIDOMY srebro w kategorii i brąz w apsoluto(przykład dla wszystkich krórzy użalają się nad sobą).
Gdy wróciliśmy do SP nie było mowy o jakimś świętowaniu i radości. 11-14VT i SW 18-23muay thai i "sekrety boksu ", na koniec godzina siłowni. A w między czasie tony jedzenia... nie wiem jak ja ro teraz zrzucę(polscy właściciele lokalów gastronomicznych powinni tam się udać po nauki). Co do mnie: turniej bjj był ale kategoria 68kg już dawno jest poza moim zasięgiem. Macaco wystawił mnie też w turnieju VT w SP ale organizatorzy przełożyli imprezę z 3.09 na 10.09:( . A szkoda bo chciałem pokazać się przed Małpkiem.
Powrót do ojczyzny też nie był łatwy małe opóźnienie odlotu (2h ) spowodowało że nie zdążyliśmy na samolot we Frankfurcie więc wysłali nas do Monachium i stamtąd dopiero do Polski. By tradycji stało się zadość po drodze zapodziali gdzieś mój bagaż (już przysłali).
Ps. Trening kondycyjny niczym nie różnił się od tego który robimy (LGT) w Polsce: masa brzuszków, pompek, wyskoków, pajaców itd.
PsII. Ćwiczenia na gumach: na brzuchu masz pas którym za pomocą ośmiu gum jesteś przyczepiony do filara, i wykonujesz serię ćwiczeń np. bieg przodem, tyłem, przejście gardy, wejście w nogi itp. zapraszam do szczecina zademonstrujemy bo dostaliśmy swój egzemplaż gum. Na prawdę można wypluć płuca (może to potwierdzić już kilka osób z LGT)
PsIII. Sparingi na gołe pięści to luźne (prawdziwe 30%) walki muay thai, w których naprawdę można się wiele nauczyć, chociaż można wyłapać też kilka mocniejszych ciosów.
PSIV. Mogę już zapowiedzieć przyjazd MACACO do Szczecina(LGT), na początku grudnia (myślę że po pierwszym weekendzie, czyli po jego walce w Londynie "Cage Rage"). Cena tygodniowych treningów (2treningi dziennie z "Jurkiem" + 1trening z "LGT") na 99% będzie wynosić 300zł. Więc zapraszam już teraz.

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Powodzenia Mariusz!

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
TRZYMAMY KCIUKI!

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
Nowe wiesci z barzyli Mariusz i Maciej Linke na specjalne zaproszenie Wanderlei'a Silvy wyjechali na tygodniowy trening do Chute Boxe. Mariusz przygotowuje się do zawodów International Master & Senior, a Maciek dodatkowo trenuje Vale-tudo. Jest możliwość, że Maciek wystartuje w turnieju Vale-tudo.

jak tam mariusz chce sie dobrze przygotowac do turnieju ktory jest turniejem bjj ogolnie wiadomo ze w chute box parter jest co tu duzo gadac*****owy

wlasciwie czym sie ruzni turniej mundial "master and serior" od zwyklego mundialu ktory jets bardziej prestizowy itd...

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1674 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73472
ile bracia linke maja lat?
bo jak masters to powyzej 30 lat, a jak seniors to powyzej 40 pewnie i to moze ta roznica

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
maciek 25lat a mariusz po 30 a ile dokladnie to nei iwem.... ale turniej "master and serior" to jest jeden mnei tylko interesuej czym ten turniej ruzni sie od zwykych mistrost swiata w bjj??

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1674 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 73472
na normalnym nie ma podzialu ze wzgeldu na wiek zglaszajcych sie do udzialu, a masters i seniors, to okazja dal starszych by walczyli miedzy soba

.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Zaproszenie dostali pewnie dzięki Macaco, który jest w Chute Boxe.
A teraz przed finałami GP idzie tam ostry trening i na pewno wiele czarnych pasków w tym sam Macaco pomagają Silvie i Shogunowi się przygotować do Turnieju.
A Maciek ma 25 lat a Mariusz koło 35.
A MŚ są albo od ponad 30 lat albo 35 nie jestem pewnien.

Zmieniony przez - paabloo w dniu 2005-08-22 22:57:52

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 305 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6343
dokladnie mariusz ma 35lat... a jescze takie pytanie czy osoba w wieku mariusza mogla by wystartowac w zwyklym mundialu?? i ktora impreza jest bardziej prestizowa Masters And Senior czy zwykly mundial??

www.linkegoldteam.pl
Adam "Palacz" Kostrzewski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paabloo ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3237 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 34974
Mogła by.

Bardziej prestiżowy jest Mundial a dla "Staruszków" te drugie

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
troche na relaksie trenowac w chute boxe.....

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piłka Bokserska

Następny temat

Cheetah

WHEY premium