SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Aktualności - Sporty Siłowe

Dodaj odpowiedź

Mistrzostwa Świata IPF w TSK , Mińsk 14-25.06.2017 r.

Wysłana -
Bełchatowianka najlepsza na świecie w trójboju siłowym
http://www.tvbelchatow.pl/wiadomosci/849,belchatowianka-najlepsza-na-swiecie-w-trojboju-sil 
Wysłana -
Śledź i Wszoła stanęli na podium Mistrzostw Świata.
http://sport.lca.pl/mobile,legnica,news,65474,Sledz_i_Wszola_staneli_na_podium_mistrzostw_swiata.html 
Wysłana -
TRZECIE MIEJSCE SENIORÓW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM DLA REPREZENTACJI MĘSKIEJ.

Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, największej imprezie na świecie trwającej dziesięć dni w której udział wzięło ponad 800 zawodniczek i zawodników z całego Świata. Pora na podsumowanie startu naszych seniorek i seniorów. Wśród kobiet mieliśmy tylko trzy nasze przedstawicielki mężczyzny wystartowało sześciu naszych reprezentantów.

W najlżejszej kategorii wagowej wystartowała Ewa Mioduszewska reprezentantka MKS Bargłów, która w kategorii 47 kg uplasowała się na ósmym miejscu z wynikiem 307,5 kg (107,5+50+150) ustanawiając rekordy Polski w martwym ciągu, przysiadzie oraz w trójboju.

Natomiast Emilia Sobiech/TKKF Herkules Warszawa ukończyła zawody z wynikiem 360 kg (137,5+72,5+150). Wynik ten dał zawodniczce dopiero trzynaste miejsce w kategorii wagowej 63 kg. Jak sama zawodniczka podkreśliła nie wszystko poszło tak jak trzeba i tak jak wychodziło na treningach. No cóż, Emilia nabrała nowego doświadczenia w rywalizacji w międzynarodowej imprezie.

Ostatnia z naszej najpiękniejszej ekipy Marzena Wierzbicka/MOSiR Mikołów wystartowała w kategorii 72 kg zajmując dziesiąte miejsce z wynikiem 435 kg (165+95+175). Wynik gorszy od tego co zawodniczka robiła podczas przygotowań, ale jak sama zawodniczka stwierdziła ”zajechałam się” a forma była 2 tygodnie przed startem.

Natomiast panowie wywalczyli dwa medale indywidualnie, złoto zdobył oczywiście Krzysztof Wierzbick oraz brąz Dariusz Wszoła. Tuż za podium uplasował się Jacek Spychała zajmując czwarte miejsce. Pozostali nasi reprezentanci Mariusz Grotkowski, Marcin Goleń oraz Piotr Sadowski uplasowali się na piątych miejscach. Drużynowo zajęliśmy z III miejsce na świecie wśród sklasyfikowanych 38 państw za takimi potęgami jak Stany Zjednoczone i Rosja.

Jako pierwszy z seniorów na pomoście w Mińsku wystartował Dariusz Wszoła reprezentant TKKF Śródmieście Legnica w najniższej kategorii wagowej do 59 kg. Darek po raz kolejny wykorzystał swoją szanse i wywalczył brązowy medal. Był to już 54 medal wywalczony przez Darka na Mistrzostwach Świata i Europy. W przysiadzie Darek zaliczył 217,5 kg, w wyciskaniu leżąc 150 kg oraz w martwym ciągu 205 kg uzyskując w trójboju 572,5 kg. Wynik tylko o 9 kg niższy , niż wynosi rekord Polski należący oczywiście do Darka, ale przypomnę iż Darek startował już w trzeciej imprezie mistrzowskiej w tym roku i na pewno odczuwał już pewne zmęczenie.

Mariusz Grotkowski/TKKF Spartakus Nasielsk zajmuje bardzo wysokie piąte miejsce w kategorii 66 kg z wynikiem 600 kg, na co złożyło się przysiad z sztanga 210 kg i oczywiście nowy rekord Polski poprawiony o 5kg, w wyciskaniu Mariusz zaliczył 150 kg co dało zawodnikowi mały brązowy medal, wyrównując swój rekord Polski Natomiast w martwym ciągu uzyskał 240 kg . Wynik w trójboju 600 kg, to także nowy rekord Polski. Swój start w Mistrzostwach Świata Mariusz może zaliczyć do udanych.

Jacek Spychała zawodnik z klubu Wiking Starachowice w bardzo silnie obsadzonej kategorii wagowej, w której wystartował aż 28 zawodników zajął miejsce tuż za podium najbardziej nie lubiane przez sportowców. Jacek w trójboju uzyskał 755 kg (265+177,5+312,5) a do brązowego medalu zabrakło 32,5 kg. Jacek ustanowił nowe rekordy Polski w przysiadzie oraz w całym trójboju siłowym wyższe o 5 kg należące także do niego.

W kategorii 105 kg mieliśmy dwóch reprezentantów kraju, trzykrotnego mistrza Świata i zdobywcę pierwszych zawodów trójbojowych w klasyku czyli Pucharem Świata Krzysztofa Wierzbickiego/MOSiR Mikołów oraz Marcina Golenia z Herkulesa Warszawa. Krzysiek sięgnął po raz czwarty po tytuł najsilniejszego zawodnika w stawce dziewiętnastu zawodników. Ostateczny wynik w trójboju 885 kg (307,5+197,5+380). Wynik w przysiadzie to nowy rekord Polski. Mimo iż Krzysiek był faworytem w tej kategorii wagowej, to był mocno naciskany przez dwóch zawodników amerykańskich Lewisa Bryce oraz Blevinsa Garretta. Ale już nie raz się przekonaliśmy, iż bardzo często zawody wygrywa się mocnym ciągiem i właśnie ten bój u Krzyska jest najlepszy. Niestety w czwartym podejściu na rekord Świata 400 kg była nie udana, jak zawodnik sam stwierdził brakło już sił, gdyż cały czas była walka z zawodnikami amerykańskimi a przypomnę iż 400 kg Krzysiek zaliczył na kwietniowym Pucharze Polski w Rudzie Śląskiej a na dodatek dawała się znać poprzednia kontuzja mięśni przywodziciela.

Drugi z Polaków startujący w tej kategorii Marcin Goleń zajął bardzo wysokie 5 miejsce z bardzo dobrym rezultatem 847,5 kg (300+190+347,5). Wynik w martwym ciągu był drugim rezultatem za co zawodnik zdobył mały srebrny medal.

Ostatni z naszych reprezentantów Piotr Sadowski zawodnik Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy był piaty w kategorii 120 kg uzyskując 870 kg (335+215+320). Szkoda wszystkich trzecich podejść w poszczególnych bojach, których Piotrek nie zaliczył a dałoby mu to w sumie 25 kg więcej.

Panowie dorzucili do swoich sukcesów trzecie miejsce zespołowo uzyskując 39 pkt. Zostaliśmy wyprzedzeni tylko przez reprezentację Rosji 46 pkt. oraz Stany Zjednoczone 54 pkt.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, za godne reprezentowanie naszego kraju na Mistrzostwach Świata i życzymy dalszych sukcesów. Podziękowanie także dla trenerów klubowych i kadry narodowe za dobre przygotowanie zawodniczek i zawodników do startu.Wysłana -
Mocna ekipa.


Wysłana -
Spisali się na medal...
Wysłana -
Łukowski trójboista piąty na świecie!
http://sport.lukow.pl/2017/06/24/lukowski-trojboista-piaty-na-swiecie/

Wysłana -
Rośnie konkurent dla Krzyśka...
Wysłana -
Pewnie jakby miał więcej czasu na treningi, na pewno poprawiłby swoje wyniki.
Strona 21 z 21
Dodaj odpowiedź