SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Misja redukcja - dieta + trening. Prośba o pomoc po 26 sinusoidalnych latach

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8821

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1282
Cześć :)

Zanim wkleję ankietę:
Sinusoida, bo trochę tak to wszystko wygląda - raz kalorie nisko, żeby później nadrobić. Forum przeglądam już jakiś czas, czytam i staram się zdobytą wiedzę jakoś wykorzystać, ale nadal coś nie idzie jak powinno. Więc po 26 latach (a tak realnie, to od zdobycia świadomości swojego problemu) prób i błędów czas na skorzystanie z pomocy mądrzejszych ;)

Zatem:
Czy to tutaj poniżej ma jakikolwiek sens? Czy kaloryczność jest przyjęta prawidłowo?
Mój plan to redukcja właśnie na tej podaży co najmniej pół roku, później zwiększenie kalorii o ile trzeba będzie, a następnie pewnie drugi etap redukcji – zobaczymy :)


ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: sinusoida91
WIEK: 26
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: grupowe zajęcia fitness 2lata; siłownia ~6mcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 57 kg
WZROST: 148 cm
OBWÓD RAMIENIA: 33 cm
OBWÓD ŁYDKI: 33 cm
OBWÓD UDA: 55 cm
OBWÓD BIODER: 93 cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 85 cm
OBWÓD TALI: 76 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 93 cm

****CEL*************************************************

obniżenie BF
budowa masy mięśniowej

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: płaskostopie, a co za tym idzie krzywe nogi :D czasem się zastanawiam czy imadło nie byłoby dobrym pomysłem...
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: zawroty głowy ostatnio, chyba spowodowane pracą – w trakcie diagozy
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: jakieś witaminki i minerały – randomowe, kompleksowe zestawy, Omega-3, Żeń-szeń, Różaniec górski ;)
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO): całe życie :D
z ciekawszych:
- bardzo dawno, pewnie coś koło 7 lat temu – Dukan, na szczęście krótko, max 2mce;
- jakoś 5 lat temu przez około pół roku – jakieś jabłko, kilka pierogów (czy co innego z domu przywiezione) i woda przez 6 dni + 1 dzień w tyg nic ;) (ale nie powiem, efekty były :D )
- mniej więcej 4 lata temu – norweska 2 tyg;
- jakoś 2 lata temu – oczyszczająca, czyli niejedzenie niczego, sama woda – 9 dni, wcześniej wprowadzenie, później wychodzenie – warzywa, owoce, z czasem kasze itd. itd. - łącznie jakoś ponad miesiąc
- 1.5 roku temu – oczyszczająca Dąbrowskiej, czyli same warzywa i owoce jakoś miesiąc
- od tamtego czasu mniej więcej 1200 – 1400kcal przeplatane z imprezami pełnymi nieliczenia kalorii ze wszystkiego co pod ręką oraz low-carbem +IF

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE -

BMR = (9,99 x waga (kg)) + (6,25 x wzrost (cm)) – (4,92 x wiek) – 161 = 1205
Zapotrzebowanie: 1200kcal 115B / 40T / 95W
Przyjęte jako minimalne czyli BMR, gdyż w ciągu dnia baaardzo rzadko się ruszam – praca zdalna przed komputerem, więc nawet nie wychodzę z domu, jeśli nie muszę.





CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Na 1200 kcal na początku chudnę, następnie stagnacja, a później jadę do domu rodzinnego i nadrabiam wszystko i tak już od ponad roku

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

Poniedziałek: zajęcia grupowe fitness Insanity – raczej wysokiej intensywności 55min w czym ~10min rozgrzewki i 5 rozciągania

Wtorek:
rozgrzewka ~10min

1. przysiad
9 / 7 / 7 x 40kg

2. MC
9 / 7 / 7 x 40kg

3. wiosła sztangą
9 / 7 / 7 x 30kg

4. wyciskanie hantli na skosie dodatnim
12 / 10 / 8 x 2x12kg

5. uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją
7 / 7 x 2x7kg

6. pompki odwrotne
9 / 7 / 7 x swój ciężar

7. deska
3min + 2min


Środa: zajęcia grupowe z ketlami, stepem, TRXem i gumami – wysokiej intensywności 2x 55min w czym ~20min rozgrzewki i 10 rozciągania


Czwartek:
rozgrzewka ~10min

1. przysiad
9 / 7 / 7 x 40kg

2. MC
9 / 7 / 7 x 40kg

3. wiosła sztangą
9 / 7 / 7 x 30kg

4. wyciskanie hantli na skosie dodatnim
12 / 10 / 8 x 2x12kg

5. uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją
7 / 7 x 2x7kg

6. pompki odwrotne
9 / 7 / 7 x swój ciężar

7. deska
3min + 2min


Piątek: zajęcia grupowe fitness Tabata – wysokiej intensywności 55min w czym ~5min rozciągania

Sobota: regeneracja ;)

Niedziela:
rozgrzewka ~10min

1. przysiady bułgarskie z hantlami
10 / 8 / 7 x 2x12kg

2. Hip Thrust
10 x 60kg / 10 x 60kg / 6 x 80kg

3. wiosła sztangą
9 / 7 / 7 x 30kg

4. wiosło hantlą w opadzie tułowia
12 / 10 / 8 x 12kg

5. wyciskanie hantli na skosie dodatnim
10 / 10 / 8 x 2x12kg

6. uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją
7 / 7 x 2x7kg

7. pompki odwrotne
9 / 7 / 7 x 6kg

8. deska
3min + 2min

Jeżeli o trening chodzi – nie chcę rezygnować z zajęć grupowych i traktuję je jako kardio.
Ciężary idą w górę nieco – zwłaszcza przysiad staram się poprawić, z MC ciężko bo sztanga wyślizguje mi się z rąk.

Jeżeli chodzi o jakieś refeed’y – bez problemu ;) jak wspomniałam - jeżdżę do domu czasami i tam wchodzą różne pyszne czekoladki, kanapki i kotlety w panierce :D
Właśnie jakiś tydzień temu wróciłam z takiej prawie 2tyg imprezy, więc metabolizm raczej rozkręcony.











Zmieniony przez - sinusoida91 w dniu 2017-09-02 15:23:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Ja mam podobnie - co niestety czasem w moim przypadku dobrze się nie kończyło. Ale przynajmniej nikt mi nie powie że jestem ciepłe kluchy. Jest ryzyko jest zabawa - byle nie przeginać za mocno.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Cześć. Kaloryka do poprawy. BMR to zapotrzebowanie potrzebne żeby leżeć o pachnieć i nic więcej dosłownie. Tak żeby organizm zje utrzymał przy życiu :) nawet minimalna aktywność w ciągu dnia już zwiększa Twoje całkowite zapotrzebowanie. BmR wykorzystuje się do dalszych wyliczeń i jako wskazówkę poniżej jakiej kaloryki bezwzględnie nie schodzić. Znajdź sobie kalkulator całkowitego zapotrzebowania. Zbyt niskie kalorie mogą dlugofalowo powodować efekt odwrotny od zamierzonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1282
Hej, po 1 - dzięki za odpowiedź ;) Po 2 - tej właśnie odpowiedzi się bałam :D Ale masz rację - znalazłam jakiś kalkulator opierający się na wzorze Harris'a Benedict'a:
BMR: 1321
Daily Calorie Needs: 1849 calories.
Zatem najchętniej przyjęłabym oczywiście znów niewiele więcej niż BMR (z racji trybu pracy i życia) - 1400 - 1450. Spróbuję od jutra i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)


Zmieniony przez - sinusoida91 w dniu 2017-09-03 21:46:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
A ja bym zaczął wyżej - daj sobie tak z 1600 chociaż. Zaczniesz za nisko i historia znów się powtórzy. Dieta to nie głodówka. Dieta ma dać Ci możliwość normalnego funkcjonowania bez napadów szalonego głodu.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 241156
"od tamtego czasu mniej więcej 1200 – 1400kcal przeplatane z imprezami pełnymi nieliczenia kalorii ze wszystkiego co pod ręką" a widzisz znów sobie ustawiasz tak nisko kalorie. Nie lepiej dać wyżej żeby tych napadów nie było? Bo one są właśnie dlatego, że nie dostarczasz ile powinnaś. I ja też mam siedzącą pracę przed komputerem, a jem ok 2 tys i nie tyje na tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1282
Oczywiście nie będę zaprzeczać i zdaję się w zupełności na Was, jako że mój system lekko mówiąc nie działa ;) moim tłumaczeniem była 'słabość charakteru', a nie napad jako odpowiedź organizmu. Ustawię zatem te 1600 (130B 60T 130W), pojadę na nich pewnie jakieś 2 tyg i wrzucę update ;) Dzięki za podpowiedzi!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
ja bym białka dał mnie - 100-110 a więcej węgli. Poza tym to na start. Jak się metabolizm rozkręci to myślę że trzeba będzie dołożyć a nie uciąć.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1282
Hm, a to nie tak, że redukcja = "jak najwięcej białka"? I na start 2,2 - 2,3g?
I jaaak to dołożyć? Mam niecałe 150cm :D I raczej waga powinna gdzieś w koło tych 50 być. I tu o redukcje chodzi póki co :D O tych 1600 właśnie myślałam jako 'to na start, rozkręcenie metabolizmu, później można będzie uciąć' :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
Lepszą strategią będzie na początek kombinacja treningiem aby był bardziej wymagający i ewentualnie dodanie aktywności i w ten sposób zwiększenie zapotrzebowania. Jak Ci dojdzie mięśni to też się zapotrzebowanie zwiększa i ciało działa jak machina i można sobie pozwolić na więcej i jednocześnie lepiej wyglądać. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1282
;) W takim razie zmieniam na max 110B. I baardzo się z tego powodu cieszę :D Spróbuję podokładać też powtórzeń na treningu ;)
I pewnie odezwę się pod koniec przyszłego tyg z pierwszym podsumowaniem ;) Na ten moment dziękuję ogromnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Pisz pisz w miarę regularnie to będzie łatwiej doradzać
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Viki - przygoda z biegami przez przeszkody

WHEY premium