SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mini siłownia w domu.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 861
Witam wszystkich, to mój pierwszy temat więc witam się z Wami, gdyż nie widziałem działu do przywitania.

Mam 27 lat, 172 wzrostu, 73kg i chęci żeby trochę przybrać na masie, ale mięśniowej, a nie jak dotychczas tłuszczowej.
Z racji, iż moja praca polega nasiedzeniu przez 24 h przed monitorem, chciałem stworzyć sobie mini siłownie w pokoju. Niestety miejsca mam tyle co kot napłakał, bo wolne miejsce do zagospodarowania to jedynie 2m x2m ,

Pytanie do Was brzmi: Czy jest sens stawiać na takiej powierzchni ławeczkę ze stojakami?

Co do samej ławeczki to poczytałem trochę i wiem, że polecacie firmę marbo lub ketlona.
Zdecydowałem się na marbo i ułożyłem taki zestaw:

Ławka+ stojaki: Zestaw Zestaw MH19
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17687-Zestaw-MH19-Lawka-regulowana-stojaki-regulowane-Marbo-Sport.html

Obciążenie:
Obciążenie żeliwne 10 kg SLIM MW-O10-slim x2
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17981-Obciazenie-zeliwne-10-kg-SLIM-MW-O10-slim-Marbo-Sport.html
Obciążenie żeliwne 5 kg SLIM MW-O5-slim - Marbo Sport x4
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17980-Obciazenie-zeliwne-5-kg-SLIM-MW-O5-slim-Marbo-Sport.html

Gryf + zaciski
Gryf prosty gładki 30 mm 160 cm - Marbo Sport
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-27049-Gryf-prosty-gladki-30-mm-160-cm-Marbo-Sport.html
Zacisk sprężynowy na gryf 30 mm CL-03 - Insportline x2
http://www.marbo-sport.pl/product-pol-25379-Zacisk-sprezynowy-na-gryf-30-mm-CL-03-Insportline.html

Wiem że obciążenie będzie ledwo 50 kg ale mam swoje 20 kg z hantli. Na początek wystarczy, potem dokupię.
Tak więc jeszcze raz zadam pytanie: Czy jest sens na powierzchni 2mx 2m stawiać ławeczkę z osobnymi stojakami czy to jest zdecydowanie za mało miejsca?
Specjalnie wziąłem gryf 160 żeby ewentualnie zostało miejsca po bokach. Pozdrawiam.




Zmieniony przez - aro89aro w dniu 2017-10-09 13:42:55

Zmieniony przez - aro89aro w dniu 2017-10-09 13:44:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak wspomniałeś, jako alternatywa dla rowerka czy bieżni owszem, ale treningu siłowego na stepperze jednak się nie zrobi. Autorowi jednak na tym drugim treningu zależało.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
to już Twoja decyzja czy warto czy nie. Jeśli bardzo chcesz ćwiczyć w domu to warto. Szukalbym tylko najbardziej składanych rzeczy,co byś po ćwiczeniach mógł je chować.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 861
Polecisz może coś co bardziej by się nadało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
żadnych konkretnych marek nie miałem na myśli. Chodziło mi tylko o wskazówkę na co bym zwracał uwagę przywyborze sprzętu mając tak mało miejsca.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 861
Mam pytanie jeszcze do posiadaczy produktów firmy Marbo. Widziałem sporo opinii na temat mocowania oparcia ławki. Czy nadal trzeba je przykręcać samemu czy coś się zmieniło? Czy można liczyć, że zostanie przykręcone przed wysyłką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Masz na forum dział marbo mozesz ich zapytać, ze względów na wysyłkę pewnie jak najwięcej rzeczy jest do samodzielnego składanie


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-09 21:32:08

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 861
Problem się rozwiązał:D Właśnie na olx znalazłem 2 razy użytą ławeczkę marbo na miejscu. Ta którą chciałem. Podjechałem, zobaczyłem, przymierzyłem sie i kupiłem :P Poskładana, zapakowałem do auta i jest ;] Najlepsze że poszła za 200 zł:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No i spoko, jestem szdania że warto używek poszukać w okolicy, nieraz mozna coś dobrego trafić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 34 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 861
Panowie chciałem tylko podziękować za pomoc. Temat można już zamknąć. Podsumowując warto kupić ławeczkę nawet jak się ma tylko 1,8m x 2 m bo się mieści ;] Postawiłem na zestaw od marbo skoro ławeczkę też już udało się kupić z tej firmy. Obciążenie typu slim, gryf 30mm. Na razie mam 50 kg obciążenia. Docelowo chcę to podwoić.
Moja siłka domowa:




Zmieniony przez - aro89aro w dniu 2017-10-20 04:49:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
no i spoko

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 59 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 922
Ewentualnie dobre jest jeszcze kupno steppera. Po pierwsze nie zajmuje dużo miejsca, po drugie można fajnie sobie trenować poza siłownią. Po trzecie jest tani ( o wiele tańszy niż rowerek czy orbitrek). Jasne,że fajnie jest sobie zorganizować domową siłownię. Ale jak ma sie na to miejsce. A wiele osób tego miejsca niestety nie posiada.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-10-30 07:29:05
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy warto kupić tą ławeczkę?

Następny temat

Co sądzicie o tej ławeczce?

WHEY premium