SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Milos/Blog/Niecodzienny Dziennik-HIITOWY też:)!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5785

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam

Wstęp
Zakładam dziennik który nie będzie dotyczył typowo siłowni, ćwiczeń siłowych - będę ćwiczył a raczej trenował głównie HIIT (High Intensive Interwal Trening). Z racji tego abym miał większą motywację, chciałbym zebrać sobie informacje dotyczące tej formy aktywności właśnie tutaj- postanowiłem założyć owy dziennik. Liczę się z tym, że nie jest to dziennik typowego "kulturysty" i w związku z tym zainteresowanie takowym będzie w znacznym stopniu mniejsze...jak i pewnie nie obejdzie się bez krytyki (proszę jednak o tą konstruktywniejszą krytykę) No cóż robię to dla siebie...


Za każdą radę, krytykę itd. Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam


O mnie

Jestem normalnym człowiekiem lubiącym przebywać z ludźmi jak i niekiedy pobyć chwilę sam...z poczuciem humoru...dystansem do ludzi jak i przede wszystkim do samego siebie myślę, że fajny chłopakoptymista stąpający mocno po ziemi. Interesuję się sportem (każdym) komputerami, motoryzacją, polityką, medycyną, dietetyką itd., itp.

W razie wątpliwości pisz


Płeć : Mężczyzna
Wiek : 22
Waga : 83kg
Wzrost : 184cm
Obwód klatki : - 97cm (na wydechu)
Obwód ramienia : - 32cm
Obwód talii : - 96cm
Obwód uda : - 56cm
Obwód łydki : - 38
Aktywność w ciągu dnia : aaeroby lub właśnie HITT :) jak i rower jak i siłka
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : Od czasu do czasu- piłka nożna, siatkówka, bieganie, bieganie
Odżywianie : - Staram się trzymać diety
Cel : spokojna redukcja, zdrowie
Ograniczenia żywieniowe : - brak
Stan zdrowia : ok
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : wolałbym nie

Dieta
Jemy, aby żyć, nie żyjemy, aby jeść
Coś w tym jest...Uwielbiam jeść pewnie jak każdy. Staram się by było to zdrowe. Jem 4-5 razy dziennie ok 2000kcl zgodnie ze wskazówkami zbilansowanej diety. 3- razy dziennie zielona herbata, którą uwielbiam. Dużo wody nie gazowanej.


Kiedyś
Praktycznie sport w moim życiu był od zawsze, zawsze to lubiłem. Kiedyś po prostu sobie biegałem 20-50 min w zależności od chęci, siatkówka to mój ukochany sport więc sporo się gra(ło), w piłkę nożną też grywam, rower a także przez jakiś czas ćwiczyłem na siłowni typowo rekreacyjnie. Jednak miałem przerwy miesiąc na siłowni i teraz też będzie niewiadoma, wszystko wyjaśni się na dniach, jednak myślę że dalej się uda po podrzucać co nieco choćby to miało być mniej regularniej ale zawsze to coś…ewentualnie będę ćwiczył domatorem Jeżeli będzie siłownia i będę wiedział co i jak wrzucę plan zapewne będzie to FBW

Dzień 1
Wczoraj po raz pierwszy zrobiłem HITTa składającego się z 5 interwałów- 30sek biegu/30sek truchtu. Po 5min byłem wyczerpany (tak jak powinno być). Pomimo iż biegam często okazało się to zabójcze zderzenie z rzeczywistością...


Przyszłość
Dziś zmodyfikuje nieco trening HIIT i będzie 15 sek max. i 30 sek spokoju 6 interwałów. W miarę upływu czasu będę dokładał 1 interwał planuje to robić co tydzień a jak będzie to czas pokaże

Jeżeli będzie siłownia i będę wiedział co i jak wrzucę plan zapewne będzie to FBW, jeżeli natomiast nie będzie- mówi się trudno-będę jechał na HIIT jak i na innych sportach wydolnościowych. W zależności od humoru i nastroju



Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 20:14:49

Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 20:18:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Posilkow jedz nawet 6-7, staraj sie trzymac dzienne zapotrzebowanie, a tak w ogole to dobrze by bylo zadbac pozadnie o diete. Pelnowartosciowe posilki, nieco obciete wegle i zdrowe tluszcze powinny byc priorytetem.

Poza tym, wydaje mi sie ze 2 tys. kalorii to zdecydowanie za malo jak na faceta, ktory wcale maly nie jest i malo nie wazy

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uuuu kogo ja widzę

Powodzonka

Zmieniony przez - studensky w dniu 2009-04-23 20:26:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Student

Co do diety zdaje sobie sprawę z tych uwag

Zgadza się...

Obliczę to dokładnie tylko zaopatrzę się w wagę kuchenną ;)

Wczoraj

Dieta

I
Płatki górskie 100g
mleko 2%
rodzynki
siemie lniane

II
3 jajka gotowane
Kromeczka razowca
Łyżka oliwy


III
Pomarańcz
Orzechy
2 kromki Razowiec z szynką drobiową

IV
Ryż brąz
Kapusta pekińska-siemie lniane-marchewka-oliwa
Pierś z kurczak

V

Warzywo
Ser półtłusty-rzodkiewka


Szału ni ma

Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 20:29:54

Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 20:30:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skerx

BMR
1. 83 x 24 godziny = 1992 podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR 1992 x współczynnik aktywności 1,2 = 2390dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Po obcięciu chcąc niechcąc wychodzi ok 2100kcl
-------------------------------------------------------------

Dzień 2

HIIT skończony 15 min temu...15 sek max (100% faktycznego sprintu)- 30 sek odpoczynku (trucht)- 6 powtórzeń. Dziś lepiej niż wczoraj wszystko przebiegało wporządku

Rozgrzewka 10 min z racji tego że biegam na stadionie po "murawie" dojechałem na miejsce rowerem tj 7 min, wymachy rozciąganie...

Na koniec rozciąganie- czuję łydki teraz

W ciągu dnia rower- 15km przejechane


Dieta


I
Płatki owsiane
Mleko 2%
Orzechy
Rodzynki


II
Banan
Oliwa
Kanapka wędlina

III
Ryż biały
Warzywa na patelnie
Surówka
Troche mięsa

IV
2 Jajka
Migdały

V Przed momentem
Ser+nieco jogurtu+szczypiorek+rzodkiewka

Za chwile magnez 1 kapsułka magnezu, Omega3 i magnez zdrovit

P.S. jak edytuje się tytuł blogu ?





Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 22:42:52

Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-23 23:57:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
jak edytuje się tytuł blogu ?

Poproś moda.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zmienili tobie tytul juz czy po prostu te znaczki zawsze przechodza zamiast symbolu?
Milos/Dziennik/Niecodzienny – HIITOWY też Co ma byc w miejscu symbolu?, musisz napisac recznie, ty chyba usiłujesz wkleic za duzo znakow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie...

po prostu pisałem to w wordzie (mój błąd) a tam przeglądarka pewnych znaków nie odczytuje m.in "..."

Napisałem Ci priv jaki ma być tytuł:

Milos/Blog/Niecodzienny Dziennik-HIITOWY też:)!

Zmieniony przez - milosh87 w dniu 2009-04-24 12:23:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no wlasnie na priv poszlo ze znaczkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mój błąd

dzięki za zmiane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
elaine FitMax
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 16752 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67661
no to powodzenia, ale chyba za mało kalorii, skoro dziewczynom na redukcji tyle każą jeść:D

Będę zaglądać:)

:):)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobry trening, prosze o sprawdzenie

Następny temat

Masa trening do oceny (klatka + barki)

WHEY premium