SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mike Mentzer

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 130410

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


Mike Mentzer urodził się w Ephrata, Pensylwania, i był kimś na wzór człowieka kulturystycznego renesansu. Sławę zapewnił mu jego wydŹwięk, poped do cytowania filozofii Aye Rand , oraz sylwetka na wzór Herkulesa. Mentzer wpierw pokazał siebie jako mistrza kulturystyki, a potem jako uczonego sportu. Zajmując 10 miejsce w 1971 w konkursie Mr. America Mentzer skontaktowal się z Arthurem Jonesem, który w tym czasie promowal swoją teorię treningową, "mniej znaczy lepiej" oraz sprzęt do ćwiczeń Nautilus. Na tym gruncie Mentzer stworzył własną fizlozofię treningową Heavy Duty, która obejmowala prawdziwie intensywny program treningowy, a także spłodziła mnóstwo artykułów, ksiazek, filmów. W 1976 r. Mentzer wygral organizowany przez IFBB konkurs Mr. America, a w 1978 po przeniesieniu się do Los Angeles, wygrał wagę cieżką na Konkursie Amatorów z niezwykłym wynikiem. Następnego roku był drugi po Franku Zane na Olympii, w 1980 roku, po 4 próbie sił na konkursie Mr Oympia, gdzie w kontorowrsyjny sposób wygrał Arnold Shwarzenegger ,Mentzer zaniechał rywalizacji kulturystycznej. Po latach drwił sobie z tego wyniku i udziału Arnolda w tym konkursie. W ostatnich latach Mike dowiedział się żę że ma problemy z sercem. Dzień po ukończeniu zdjęć do ostatniego filmu instruktażowego, Mike zostal znaleziony martwy przez brata Raya w Los Angeles, w apartamencie który dzielili. Dwa dni póŹniej, Ray, który był regularnie poddawany dializie nerki, zostal znaleziony martwy w tym samym mieszkaniu.


Mike i Ray - wspomnienia Joe Weidera


Zaczęło się jak większość złych wieści : plotka , która wydaje nie być się prawdziwa. Następnie przychodzi potwierdzenie : Mike Mentzer odszedł 10 czerwca.. Potem kolejny szok , gdy dowiadujemy się o śmierci jego młodszego brata Ray`a , który zmarł dwa dni póŹniej . Te wydarzenia były bardzo bolesne dla wszystkich tych którzy kochali braci Mentzer , być może nawet nie dziwiło iż dwoje bliskich sobie braci odeszło prawie tego samego dnia . Urodzili się w odstępie zaledwie dwóch lat - Mike umarł w wieku 49 lat, Ray 47 -oboje w mieszkaniu które razem zamieszkiwali. Mike i Ray wspólnie zajmowali się tym wielkim sportem przez wiele lat ,a ich poświęcenie i wpływ nań będzie z pewnością trwać. Oczywiście Mike był bardziej znanym z obojga braci , współpracowałem bardzo długo . Pamiętam kiedy przyjechał do Południowej Kalirforni w 1975 roku . Miał silna budowę fizyczną, a intensywność jego treningów stała się legendarna. Niejednokrotnie był bliski zdobycia tytułu Mr. Olympia , co nie powinno nigdy umniejszać jego osiągnięć na scenie . Zawsze będę pamiętał Raya jako cichego niesamowicie miłego faceta . Podczas gdy nigdy nie osiągnął takiego sukcesu jak jego brat , Ray na swój sposób był znakomitym kulturystą . wspominam prace z nim zanim wygrał zdobył tytuł Mr. USA w 1978. Na talencie pisarskim Mike`a poznałem się bardzo wcześnie i zaprosiłem go do pracy ze mną w moich wydawnictwach w póŹnych latach 70-tych , potem na krótko we wczesnych 80-tych . Podczas gdy podziwiałem jego przekonania , nie zawsze zgadzałem się z jego wnioskami dlatego od czasu do czasu kłóciliśmy się . Potem współpracowałem z Mikem w połowie lat 90, kiedy pisał dla Flexa i Muscle& Fitness . Istotą naszej znajomości było to iż ciągle się zmienialiśmy , sprzeczaliśmy i godziliśmy ale wciąż darzyliśmy siebie wzajemnym szacunkiem, Mike nawet napisał o mnie łaskawie artykuł o tym jak mu pomagałem gdy wkraczał na scenę . Zawsze to doceniałem . Mike był bardzo inteligentną osobą , znakomitym pisarzem i niesamowicie żarliwym zwolennikiem swoich przekonań . Miał niezwykle silne , dynamiczne nastawienie do treningu - tak jakby atakował ciężary . Był człowiekiem pełnym pasji i zawiłości , który wyrażał siebie na wiele sposobów . Mike i Ray Mentzer zostaną zapamiętani w świecie kulturystyki za ich poświecenie dla tego sportu , za to iż poświecili swoje istnienia temu aż do samego końca. Artykuły Mike`a uwiecznią jego ogromny wkład , a zdjęcia jego sylwetki będą inspirować.

Będę tęsknił za Ray`em i Mike`iem . Mam nadzieje ze spoczywają w pokoju.

Joe Weider

tekst zaporzyczony ze strony megamuscle.pl
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


nie pisac puki nie skoncze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


4 z bratem Ray Mentzer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2453


11
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MŁODY ARNIE FILM

Następny temat

NOWY MODERATOR DZIAŁU "Z archiwum kulturystyki"

WHEY premium