SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Migrena

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2687
Wiem ze odpowiedz na pytanie ktore zadam moze byc bardzo trudna do udzielenia, ale: Jak walczyc z migenowymi bolami glowy? Moja dziewczyna ma ten problem, praktycznie codziennie bol glowy, nie towarzysza mu jednak nudnosci. Konsultowala sie z neurologami, ale od nich otrzymywala tylko coraz to nowe leki (zawierajace kwas acetylosalicylowy - migpriv jednak po miesiacu przestal dzialac, paracetamol, ibuprom wogole nie dzialaja, jedynie pyralgina pozwala zwalczyc bol, ale ze wzgledu na jej skutki uboczne zazywanie codziennie tego leku nie jest chyba dobrym pomyslem). Czy macie jakies doswiadczenie w zwalczaniu migreny, wiecie moze co moze ja wywyolywac, jak zapobiegac?
Z gory dzieki za odpowiedzi, oczywiscie sogi beda

----------------------------
Made by sAdDAM @2003
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wypowiedź usunięta za względu na naruszenie regulaminu forum (link oraz odświeżanie starych tematów) wszystkie tego typu formy reklamy będą usuwane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4428 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
niesteroidowych leków przeciwzapalnych jest cała gama.

nie doradzimy Ci tu nic lepszego niż neurolog.
jedyne co moze zrobić to starać się o zrobienie szerszych badań, np. CT głowy.

Moderator w dziale MMA.
SI VIS PACEM, PARA BELLUM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2687
Dzieki za odpowiedz. badania, EEG, CT byly robione i nic nie wykazaly, mozna powiedziec.. ze na szczescie nic nie wykazaly. Fakt ze neourolog doradzi najlepiej, jednak raczej w kwestii lekow przeciwbolowych, mam nadzieje ze jest ktos na forum kto boryka sie z migrena i ew znalazl czynnik ktory ja wywyoluje w najwiekszym stopniu.

Jakryc - obiecany sog

----------------------------
Made by sAdDAM @2003
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
powiem tak :migrena niestety czesto przez cale zycie , czasami przez pół roku nic , a potem znowu.... czasami moze byc to zwiazane ze spozywanymi pokarmami ...
co do lekow to jest ich duzo - szczegolnie "wyspecjalizowanych" w walce z migreną (babka jedna od farmakologii ma migrene )
co do rad to baaardzo ciezko niestety

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2687
Niestety pozostaje chyba nauczyc sie z tym zyc...

----------------------------
Made by sAdDAM @2003
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może zaabrzmi to śmiesznie- , ale spróbuj 30 g koniaku, whisky. Rozszerza naczynia krwionośne w tym naczynia mózgowe. Sa leki poprawiające krazenie mózgowe, ale w tym przypadku sa niepotrzebne, bo zasadniczo krażenie mózgowe jest. Mozna zazstosowac akupresure odpowiednich miejsc. O dziwo u niektórych działa.
Pozdrawiam


Primum non nocere...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 826 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9577
Niech obada czy to ma zwiazek z cisniniem atmosferycznym,tak jak u mnie.Alkohol co prawda wtedy odpada ale np. kawka dobrze mi robi.Niedawno mialem szczegolowe badania robione na to,tomograf itp i nic.W koncu dali mi lek,nie pamietam nazwy ale kosztuje 30 euro,4 ,CZTERY,pastylki!!Na recepte oczywiscie,pomaga dobrze,ale nie kupie wiecej bo to ruina finansowa.W sytuacji dramatycznej biore aspiryne i po 20 min paracetamol,potem polozyc sie,zero swiatla i halasu.

Wczoraj wykastrowalem kota.Teraz jest Francuzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2687
Dzieki, sog'i poszly. Co do cisnienia to nie zastanawialem sie nad tym, ale jesli boli ja glowa 3 dni z rzedu, to raczej z cisnienem nie ma to zbytniego wzgledu..

----------------------------
Made by sAdDAM @2003
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1550 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18932
mi migrena przeszła po paru latach cierpienia

_________________________________________________________________________________
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=125335 
++++++++
FACES OF DEATH
muay thai
FACES OF DEATH
++++++++

bunchet

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 384 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1956
Hello! Na migreny warto sprobowac zazyc Bellergot (on troche moze watrobe uszkadzac bo ma w skladzie luminal, czy jakos, nie pamietam..ale spox trzeba go brac dluuuuuugo i regularnie,zeby do tego doszlo). Jak tylko wystapi aura migrenowa to 6 - 8 bellergotow i ibuprom, albo jakis inny przeciwbolowy i myknac do lozka. Polezec w ciszy i spokoju. Jest szansa, ze migrena odpusci.. Migrene zawsze nalezy zdusic w zarodku.
Innym sposobem sa tez oklady na glowe zimne lub gorace. trzeba do tego samemu dojsc (u jednych naczynia przy migrenie sie obkurczaja a u innych rozszerzaja). I albo polozyc sobie na glowe recznik z lodem albo rozgrzana poduszke.
Mnie migrana lapala zawsze jak dostawalam okres lub po silnym stresie. odkad uprawiam sport, ataki sa, ale sa tak delikatne, ze moge je spokojnie przechodzic. Ich czas trwania skrocil sie z 3 dni do dnia lub kilku godzin.
Pozdrawiam

ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 46 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1800


ok, to ja sie dorzuce,ze jak pojdzie na akupunkture to powinno przejsc. znajdzcie dobry gabinet i powinno pomoc. niech powie o dolegliwosciach i beda wiedzieli co zrobic i gdzie. znam dwie osoby ,ktore poszly i konkretnie pomoglo w 100%. migrena nie wrocila jak dotad...po dlugim czasie.
pozdrawiam.

" Bądź sobą, dokonaj niemożliwego ".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

namiary na ortopede.help

Następny temat

Jak to zrobić ???

WHEY premium