SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Michał Romańczyk - Droga do startów w kulturystyce

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Przygotowanie do zawodów.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490
Witam


Mam nadzieje że w końcu jestem we własciwym dziale. A jesli nie to moze Activlab albo Hi tec mnie przygarnie?


Będe startował. To sie wydarzy i zrobie to, ale ciezko powiedziec kiedy. Plan jest/był na debiuty 2017 ale jak zwykle brakowalo kasy. Mam w tej chwili juz sponsora na wyjazd ale sa inne mniejsze problemy jak np uszkodzona łakotka w kolanie. Ból utrudnia treningi i nie wiadomo czy nie walnie.


Jezeli sie zdecyduje na start to ciagne dalej całą impreze a jesli nie to robie offa na 2 miesiace i w ogole odpuszcze silke. Wówczas przygotowania zostana wznowione kolo kwietnia i pewnie bede robil mase a na wakacje cos przytne i start dopiero w debiutach 2018... Sopotu pod uwage raczej nie biore bo to sa dla mnie niepowazne zawody i chyba glupim pomyslem byloby nie zaczac od debiutów? Sopot biore pod uwage TYLKO jesli uda sie wystartowac w lutym.



Cos o mnie:

Wiek niestety 30
Cwicze 13 lat (w lutym pyknie)
Waga aktualnie to 77kg
Wzrost to najrawdopodobniej 171cm lub wiecej. Napewno nie mniej niz 171. Dokladnie nie wiem ile. Np na wypiskach ze szpitala raz mam 171 a innym razem 173.

Startowac chce w kulturystyce klasycznej wiec moja maxymalna waga to 73kg (wzrost -100 + 2kg)


Wczesniej startowałem troche w wyciskaniu. Mam duze wyniki siłowe, ale sobie daruje ile kg i w czym bo za chwile mi nastepny dziennik poleci. Na masie pewnie bede dawal filmiki



Dodaje jeszcze fotki: Plecy z dzisiaj a reszta to roznie ale max 3tyg roznicy chyba. Nogi z przed tygodnia. Dzisiaj na nogach doszly prazki ale nie miale mczym pyknac i zrobilem fotke starym aparatem ktory nie ująl szczegółow


Dieta: 1kg filetów, 4 worki brazowego ryzu, 4 jajka całe, warzywa.



















Jeszcze z masy dodaje(16 listopad 2016, 81kg)













To tyle


Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2017-01-03 20:56:26

P E R F E C T B E A S T

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490
PrzeGibon
~4 miesiące temu:






Aktualnie:








Co ciekawe.. nie bylo zadnej redukcji. Cały czas był dodatni bilans kcal a docieło fat i miesien wszedl.

Narazie buduje ile się da, a pozniej grubsze redu.


600g ww, 250g białka, fat tyle co w ryżu





Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2022-11-16 13:48:19

Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2022-12-01 05:43:21




PrzeGibon



Dorzucam z dzis fote vs 4.5 mies temu :







Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2022-11-23 19:07:31





PrzeGibon
Dorzucam plecy bez pompy(po treningu ramion)

Dokładam kg cały czas. Możliwe ze będzie minicut








84kg, 117cm klatka, 77cm talia, 45cm bic

Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2022-12-15 13:05:58

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490
Dzisiaj był trening klatki i ramion:


1. Wyciskanie na ławce poziomej:

1 głowna seria + kilka rozgrzewkowych


2. Wyciskanie na skosie w góre hantlami:

3 serie i od razu wchodze na ciezar bez machania mniejszymi


3. Prostowanie ramion na wyciagu ze sznurkiem:

3 głowne serie i 2 rozgrzewkowe


4. Biceps hantelka na modlitewniku:


2 rozgrzewkowe i 2 głowne


5. Dipsy:


1 seria bez ciezaru i druga full ciezar od razu.


6. Biceps uginanie stoja z supinacja:

1 seria i od razu ciezar


7. Biceps mlotki:


1 seria i od razu ciezar(prawie moja waga zazwyczaj)


8. Wyciskanie wąsko na plaskiej:

2 serie i w drugiej juz full ciezar


Czasami robie jeszcze maszyne na bicki i linkami trica w róznych wariantach



I mam jeszcze prosbe do ludzi ktorzy ogarniaja temat: mam problem z wydzielaniem wazopresyny i aldosteronem Czuje ze czasami trzymam za duzo wody a czasami sie odwadniam bez przyczyny. Jak powinno wygladac odwodnienie u kogos z takimi problemami? Kiedys mialem podejrzenie moczówki prostej a pozniej nagle zaczalem trzymac wode. Na ta chwile jest w miare ok ale to czasami wraca



i drugi problem: kiedys mialem ponad 110 w pasie i na brzuchu zawsze nawet przy 5%bf wisi mi odrobina skory. Podobno dziala masc na hemoroidy ?! Nie probowalem.

Jest tez problem z tarczyca a mianowicie niedoczynnosc typu hashimoto. Zazwyczaj brałem 50mcg eythyroxu ale po zwiekszeniu na 75 zblokowalo tarczyce i wyniki fT3 i fT4 spadly na prawie 0% (wczesniej fT3 ok 80%)

Teraz biore 1 tabs novothyralu 75. Nie wiem czy nie jest za duzo. Musze zrobic badania


Bf juz jest niski, ale na dole plecow mam taka luzna skore(wyglada jak fat) i nie wiem czy to fat czy woda. Zbicie estro niewiele pomoglo szczerze mowiac




Aha, no i jeszcze gdyby ktos byl w stanie doradzic co robic z ta łakotka to tez byloby fajnie. Ból pojawia sie przy probie zgiecia nogi i jak juz uda sie zgiąc(co jest prawie niemozliwe bo blokuje mocno) to przy probie wyprostowania strzela i jest okropny ból. Przysiady oczywiscie robie tylko do połowy lub cwiercprzysiady bo podobno nie wolno mi nawet kucac do lodowki.

Dzisiaj boli wyjatkowo mocno


Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2017-01-03 21:17:47

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwsza, paczam i kibicuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 24208 Napisanych postów 67942 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 537310
10% zyskow dla mnie. Szerokosci


Zmieniony przez - iizziikk w dniu 2017-01-03 21:21:36

"... Nie ważne czy dobrze, ważne że z efektem..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29279 Napisanych postów 62773 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 901878
wylecz kolano i mysl o startach. inaczej szkoda czasu i kasy na przygotowanie.bez nog nic nie zdzialasz a trenowanie z kontuzja nic nie da a moze wrecz pogorszyc sprawe z kolanem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490
Wiem ale gadalem z kumatym dosyc lekarzem i powiedzial ze niwiele da sie zrobic i ze operacja niczego nie gwarantuje. Pozatym jak dowale nogi to sie nie zmieszcze do klasyka. A extremalna to juz za cienki w uszach jestem.


Zobaczymy jak bedzie, bo zdarzaja sie dni ze moge normalnie siady zrobic, a zdarzaja sie ze robie tylko cwiercsiady I tych drugich jest 80%
1

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 29279 Napisanych postów 62773 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 901878
fakt ze zabieg nigdy nie daje 100% pewnosci ale dobry lekarz by to ogarnal bez problemu. jednak koszta wizyt zabiegu i rehabilitacji spore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
nie rozumiem tekstu ze sopot to niepoważne zawody (?) wyjaśnij. Ja na twoim miejscu z twoją sylwetka wolałbym na mniej znaczących zawodach wystartować niż na debiutach gdzie chłopaki cię zjedzą na przystawkę.
sopot do niczego nie zobowiązuje, zaraz później masz władka, kielce . Nikt nie każe startować na debiutach bo tak sie nazywają.
1

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 870 Napisanych postów 15000 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261490
Chodzi o to ze Sopot chyba blokuje pozniej mozliwosc startu w debiutach


Roznie ludzie mowia nt temat i nie ma oficjalnej wersji ale jak kto cos wie to ciekawy jestem


Zmieniony przez - PrzeGibon w dniu 2017-01-03 21:58:16
1

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
sopot to są zawody bez związku. Zawody bez zawodów tak naprawdę, impreza prywatna i nic nie blokuje. Miało coś takiego być że startując w sopocie nie możesz wystartować dalej ale nie ma

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW

Następny temat

upper lower body - pomoc w ogarnieciu planu

WHEY premium