SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mi sie udało -12kg w 2,5 miesiąca... [nie wpisywać się!]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10003

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
- taki jestem zadowolony :)

Ogolnie postaram sie opisać co i jak po kolei robilem, ale bez wdawania sie w szczegoly jakies wielkie - moze komus sie przyda .

Zacznijmy od tego, ze nadmiar tkanki tluszczowej nie wynikal u mnie z braku ruchu (przynajmniej 3-4 razy silowania i 2x2 godz. aerobow na tydzien), ale z bardzo zle zbilansowanej diety (slodycze, domowe obiadki, jedzenie 4 skibek chleba na kolacje itp.)

---PRZEDE WWSZYSTKIM DIETA!!!

Ja wybralem dla siebie diete Low-Carb. (A dokładniej zmodyfikowana przeze mnie dietę Kwaśniewskiego) Przemawiało do mnie to, ze zawsze nie jedzac - palimy sobie wszystko, nie jedzac cukrów - oszukujemy organizm i palimy tluszcze.

Oczywiscie tluszcze pala sie duzo wolniej od weglowodanow, dlatego tez wysilek fizyczny jest ciezej znoszony przez organizm (przynajmniej na poczatku, gdy jeszcze nie ma sie wyczutego kiedy jesc, a kiedy cwiczyc, zeby bylo jak najlepiej) i ja sam oprocz tego zanotowałem również spadek siły na ławeczce o jakies 10 - 20%. Nie ma co sie przejmowac, gdyz po okresie 1-2 miesiecy organizm przyzwyczaja sie do wszystkiego, a regularne treningi pozwalaja odbudowac forme z ktora wchodzilismy w cykl diety.

To tyle tytolem wstepu a teraz sama dieta:

MAX 20g weglowodanow dziennie - najlepiej rano badz przed treningiem (bedzie z czego mial organizm brac na ruch)

(Ja osobiscie robie sobie jeden dzien przerwy raz na mniej wiecej 2 tyg i wtedy jem co tylko mi sie podoba - daje duzo radosci i dostarcza organizmowi tego czego mu brakowalo i mnie tego na co mam ochote :) )

To tyle - reszta zalezy od wlasnej inwencji. Wiem, ze jest ciezko - przynajmniej przez pierwsze 2 tygonie czlowiek juz prawie zyga tym miesem i jajkami, ale zawsze mozna kombinowac :) Ketchup jest dobrym przyjacielem na tej diecie - podobnie oliwki i czosnek. Do tego jesli nie ruszymy nic w ciagu dnia innego to na sniadanie mozemy Mleczna kanapke firmy Kinder popic jakims małym jogurcikiem z bakeriami...

Co do napoi - jest naprawde wiecej niz czlowiek mysli :) Cola Light, Pepsi Light - Oczywiste... Wszystkie wyroby o nazwie LIFT, oraz SLICE (Smaki: Oranzada, Oranzada krysztalowa, Malinowy, Wisniowy, Jabłkowy, Brzoskiwniowy, Cytrynowy, Limonkowy, POmaranczowy, Mandarynkowy, Cola - do dostania w marketach, żabkach, Lewiatanach i innych dyskontach) - 0!!! weglowodanow, a cena max 2,5 zl za dwa litry - wiec jesli juz chodzi za nami cukier - bez problemu mozemy zaspokoic nasze smakowe potrzeby. W kwestii napojow energetycznych - RedBull Light, Tiger Light oraz KICK - sprzedawany w tesco za 2,5 zl za litr zawiera tyle samo tych swinstw co Redbull i ma rozne smaki :)

Co do jedzenia
- Kiełbasy, Jajecznice (szzypiorek czy pomidor nikogo nie zabije jak bedzie raz na kilka dni , Kurczaki (najlepiej gotowane, choc wiem jak to smakuje zle po tygodniu, wiec taki z rozna tez ujdzie :D), i Miecho...

I w kwestii tych 20g weglowodanow - nie trzeba miec ze soba notatnika, ale organizm potrzebuje okolo 2 dni, zeby przejsc na katabolizm tluszczy, zatem zjadajac pol czekolady, albo salatke i dwie skibki chleba powodujecie, ze tylko i wylacznie dwa dni bedziecie sie musili od nowa tuczyc, nim zaczniecie spalac. SAMODYSCYPLINA :) Warto tez roznicowac to co w ramach tego limitu zjemy - mleko, czekolada, owoce, warzywa - nawet te male ilosci w ciagu dnia pomoga nam przetrwac...

Innych Restrykcji zywieniowych poza tymi 20g weglowodanow NIE MA!!!

UWAGA!!! PIJ DUZO!!! Dieta ta powoduje zakwaszenie organizmu, dlatego im wiecej plynow przepuscisz przez siebie tym pH bedziesz miał wyższe :D I nie rozwalisz sobie wątroby :)

---CWICZENIA


SILOWE

Mam ten komfort, iz posiadam laweczke w pokoju (nic specjalnego, ale zawsze) i moge cwiczyc kiedy mi sie podoba. Z tego co jednak zaobserwowalem to podoba mi sie okolo 4 razy tygodniowo po okolo dwie godziny z przerwami pomiedzy partiami miesni.

AEROBOWE

Głownie rowerek (2x15km z obciazenie mtakim, zebym dal rade jechac powyzej 20 km/h), brzuszki (8min ABS) i inne tego typu duperele (przynajmniej w domu) do tego dochodzi Squash, Pilka nozna - raczej wymiennie niz w jakichs drastycznych wyczerpujacych kombosach :P

Podsumowujac Wyglada to tak:

PN - Odpoczynek
WT - Siłowo
SR - Aerobowo
CZW - Siłowo
PT - Aerobowo
SO - Siłowo
ND - Siłowo + Aerobowo

---Suplementy Diety

WITAMINY!!!
trzeba, gdyz nasza dieta jest w nie uboga - polecam Vitaral, boadz cos w tym stylu - im wiecej ma roznych zwiazkow tym lepiej (jak ma ich malo to zjemy 2 tabletki co najwyzej) + do tego WIT C - tez tak w granicach max dziennego spozycia.

Wszystkie opisane nizej odzywki byly firmy Trec i nie jest to jakas reklama - po prostu znajomy zawsze ich uzywal i zawsze je chwalil - dlatego tez siegnalem po owa firme.

Przez pierwszy miesiac, kiedy to bardziej wchodzilem w caly cykl i cwiczenia mialem lzejsze L-Carnityna i HMB... - dlaczego to??? Dlugie analizy skladu oraz dzialania mnie do tego przekonaly :) L-carnityna na spalanie - HMB - chronimy miesnie.

Dalej do tego Magicznego duetu dolaczyl Fat Killer, Oraz Fat Transporter. I tak to trwalo przez miesiac.

Obecnie łykam: HMB i lGlutamine (firmy Olimp - bo byla w promocji :P) - oba srodki zeby chronic miesnie, oraz pomagac w ich odbudowie po treningu. L-Carnityne sobie pije rano, albo przed treningiem, z Fat Killera zrezygnowalem - gdyz juz nie jest w promocji i na jego miejsce wstawilem Thermo Fat Burnera. Fat Transportera kupilem jeszcze jedno opakowanie.

I to wszystko co przychodzi mi na mysl - jesli ktos ma pytania to z przyjemnoscia odpowiem - gdyz wiem jak ciezko jest schudnac i jak to niektorych meczy.

A jesli ktos uwaza, ze cos robie bardzo zle, albo ze mozna by zrobic lepiej to z checia wyslucham - chociaz 12kg w 2,5 miesiaca to dla mnie cieżki argument :P

ZWLASZACZA ZE!!! bo zapomnialem :P Tkanka miesniowa wrecz przyrasta na miejsce gubionego tluszczu :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 77

Wzrost: 178

Obwód klatki: 105

Obwód ramienia: 36

Obwód talii: 80

Obwód uda: 60

Obwód łydki: 40

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 15%

Aktywność w ciągu dnia: Studia - duzo zajmuja.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Squash - 1-2h tygodniowo
Pilka nozna ok 2h tygodniowo
Rower - ok 3h tygodniowo
Siłownia - 7-8h tygoniowo


Odżywianie: Dieta Niskowęglowodanowa

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: Polopiryna S

Stan zdrowia: Całkiem niezły.

Preferowane formy aktywności fizycznej: Tak jak obecnie.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: L-Carnitine, HMB, l-GLutamina, Fat Transpoerter Thermo Fat Burner,
- wczesniej: Fat Killer.


Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Brak

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Po pierwsze sog.

Przyczepil bym sie do kielbasy. Nie podchodz bezkrytycznie do zrodel tluszczu. Waga bedzie spadac - ok. Ale zly cholesterol bedzie rosl.

No i czemu ograniczac ogorek czy pomidor?

Co do reszty - moje gratulacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
Cos w tym racji jest :)

Opychanie sie parowkami nikomu nie wyjdzie na zdrowie :P
I rzeczywiscie ZLY cholesterol mozemy sobie podniesc jesli bedziemy korzystac ze zlych zrodel miesa i tluszczu.

co do pomidora :)
Pomidor (średni) 9g - weglowodanow - WLASNIE DLATEGO :P

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,56682,2158384.html - jakby ktos chcial sobie tak rzucic okiem co ile weglowodanow ma :)

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
ok. Ograniczam cukry. Ale nie jestem na low carbie. A warzyw jem wiecej niz setka krolikow razem wzieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
Kuro - bo ja nie wiem, czy ty tak sobie to mowisz, czy chcesz sie kłócic :)

Osobiscie uwazam, ze stosowanie takiej diety przez dlugi czas moze byc bardzo szkodliwe... Ja dociagne do czasu az starczy mi supli i koncze ta zabawe. I gdyby nie to, ze robie sobie przerwy raz na 2 tyg to juz i tak za dlugo bym na tym byl.

Co do warzyw - wiadomo, ze trzeba jesc :) Ale niestety czaja sie w nich zdradzieckie weglowodany :)

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Nie. Nie chce sie klocic. Probowalem low carb. Ale za ciezka dla mnie. Poza tym za intensywnie trenuje, zeby obciac do 30 - 50 gr. Wiec jem wiecej.

Z tym, ze jak zwracasz uwage na zrodla tluszczu to jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
jak nie tyjesz jedzac co chcesz - to masz fuksa :P

ja niestety takiego fuksa nie mam :)

ale mam cel

http://data1.blog.de/blog/t/traummann/img/BradPitt01.jpg

I wlasnie jeszcze jedno - obecnie testuje zamiast Aerobow HIIT i nie wiem czy to cos przyspieszy, czy zwolni, ale powinno bardziej chronic miesnie i zwiekszac bardziej wydolnosc... Prawda??

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
jak nie tyjesz jedzac co chcesz to masz fuksa

Nie zrozumielismy sie. Trzymam diete. Tylko nie klasyczna zbilansowana. Tylko mniej cukow, wiecej tluszczy. Ale jest. Od swieta pozwalam sobie na cheat meale.

No i duzo cwicze.

Hiit - fajna sprawa. Tylko trza byc kondycyjnie dobrym.

Aeroby spalaja tluszcz. Ale HIIT podkreca metabolizm. Wtedy mozna jesc wiecej, bo organizm jest nauczony spalac, a nie odladac.

Bywalo, ze jak zrobiliem dobry HIIT rankiem, to potem do konca dnia chodziel wsciekle glodny. Niezaleznie ile zjadlem.

Jednym slowem polecam cykl z HIITem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
Ja na razie robie to na rowerze po 10-15min, w cyklach 30s 20km/h, 30s 40km/h (tzn max na tej przekładni ktorej uzywam , ale tyle mniej wiecej wychodzi)... I jak z niego zsiadam to pot sie ze mnie leje :)

I jesli ma mnie to zmeczyc to rzeczywiscie dziala Chociaz troche przerwy i mozna znowu ale z tego co czytalem to maxymalnie zaleca sie 15-20 min HIIT... Ale to jest na raz, czy na dzien??

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
15 - 20 min. dziennie. Jesli chcesz chronic mmiesnie to rob HIITa w dni nietreningowe.

Predkosci mi nic nie mowia. Ja biegalem.
Dobry HIIT jest wtedy, gdy oddychasz tak lapczywie, ze polowa silowni sie na ciebie patrzy. A druga udaje, ze nie zwraca uwagi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 278 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2235
Dzieki :) chociaz troche mało wg mnie, skoro tylko raz dziennie (po tym jak siadasz na dupie i dychasz jak krolik, to jest tak dobrze, ze tego uczucia nie da sie opiasac)

A ja tak jak pisalem rozdzielam silowe treningi aerobowymi, ale teraz chce je na HIIT wymienic...

I Kuro dobry brzuch

...Bądź skałą i rzeźbiarzem...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening wieczorem, a posiłki

Następny temat

Plan redukcji do sprawdzenia - poprawki

WHEY premium