SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięsna pizza [WIEPRZOWINA]

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17980

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Pizza low Carb/keto

0,5 kg szynki wieprzowej mielonej
2 jajka
cebula
łyżka koncentratu pomidorowego
50 gram salami drobno posiekałem
60 gram mozzarelli
50 gram sera gouda
+
czosnek
przyprawa kebab gyros
zioła prowansalskie
papryka słodka i ostra


Pieczemy thermoobieg 200 stopni na 15 minut , następnie wrzucamy pomidory,ser 2 minut i gotowe.




B-151 gram
W-4 gram
T-84 gram ( a ile się wytopi ?)

Można zmielić filet z indyka , udka z indyka , dać ser żółty light , mozzarelle light .
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 1128 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29896
Szczerze mówiąc kucharzem nie jestem, i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, mógłbyś krok po kroku opisać co, jak i kiedy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
MCMVIII
Szczerze mówiąc kucharzem nie jestem, i nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać, mógłbyś krok po kroku opisać co, jak i kiedy :)


Wszystkie składniki mieszamy , jak mamy mocny blender ręczny to jeszczesz blendujemy masę i odstawiamy na 30 minut.
Piekarnik rozgrzewamy na 200 stopni thermoobieg , na blachę rozkładamy folię i nakładamy masę formując prostokąt lub co tam chcemy na grubość 1-2cm.
Pieczemy 15 minut , wyciągamy dajemy pokrojone pomidory,paprykę itp + ser i dalej pieczemy z 2 minuty .
Gotowe...
Smacznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Zamiast przecieru dałam do masy trochę węgierskiej pasty paprykowej, zresztą też z Twojej inspiracji, bo ją ostatnio ktoś u Ciebie wkleił i mi sie przypomniało że mam



Będę powtarzać
Tylko przydałaby by mi się nieco większa blaszka niż ta co mam, to pizza wyszłaby cieńsza a większa.

Dziękuję za kolejny przepis :) Niestety SOG już nie wchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Pasta dobra do tego ale czosnkowa
Smakowicie wygląda!
Dziś zrobiłem , chciałem zdjęcia zrobić lecz jak przyszedłem do domu to już zjedli domownicy...
Także widać smakuje.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8353
Wygląda zayebaszczo

Pżepraszam, za błendy ortograficzne, i inerpukcyjne.To poprostu dysortografia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191493
Robiłem ostatnio , na pokład dałem filet z kurczak wyszło lepsze .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9877 Napisanych postów 5589 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18259
świetny przepis i banalnie prosty,modyfikować go mozna na wiele sposobów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Robiłem, zaj**isty patent na pizze LC. Będę robił na pewno jeszcze nie raz.

BTW brakuje wg mnie w nazwie tematu tagu [LC].

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2013-10-28 09:02:05
2

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje ulubione placki - gwarantuje, że posmakuje :-)

Następny temat

Czekolada LC z olejem kokosowym

WHEY premium