SFD.pl Przygotowanie do zawodów

Dodaj odpowiedź

Między Nami zawodnikami

Wysłana -
Hej,

Przydałby się jakiś temat w którym można pogadać o przygotowaniach i wszystkich aspektach z Nimi związanymi i w żadnym wypadku nie chodzi tu o spam. Co Wy na to? Jeśli nie temat do kasacji, jeśli tak to ja zacznę trywialnie:

Robi ktoś interwały ZAMIAST cardio?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie chcę się wymądrzać, ale po to są dzienniki żeby tam się podpytywać :)
Wysłana -
spoko dzienniki dziennikami, ale... :P Pisać do każdego robisz areoby czy interwały? Poza tym myślę, że taki temat mógłby zwiększyć atrakcyjność działu dla osób postronnych. Można by też dodac jakieś ankiety na przykład. I ktoś sobie wchodzi patrzy i np na 100 zawodników 90% jest na zbilansoweanej a 3 na tłuszczówce.
Wysłana -
Moim zdaniem fajny wątek, wydaje się być merytoryczny, ale to też zależy od nas.

Ja szykowałem się na 1h cardio dziennie i forma była przyzwoita, ale w stosunku do interwałów to byłem mega wymęczony tymi aerobami. Interwały to moim zdaniem forma wysiłku która w jednej jednostce czasowej da większe rezultaty niż same aeroby. Ja teraz do MPJ kręciłem interwały, aerobami lekko uzupełniałem, miałem sporo mniej aktywności fizycznej i dzięki temu nie byłem taki wymęczony na redukcji. Więc ja uważam, że interwał super sprawa fakt faktem i tak byłem zmęczony, ale nie aż tak

Jestem ciekawy czy ktoś próbował diety optymalnej lub ma chęć wypowiedzieć się na ten temat ? Wysoki udział tłuszczów nasyconych i ich wpływ na formę/zdrowie oraz czy można łączyć je z węglowodanami ?
Wysłana -
No ja właśnie też chcę spróbować interwał. Tylko właśnie się zastanawiam czy sesja interwał równa się sesja cardio? A co do diety optymalnej to mój trener próbował. Lipidy poleciały na łeb na szyje, jego zdaniem na towarze to zabójstwo. Pytanie czy gdyby eksperyment potrwał dużej to czy wyniki by się ustabilizowały?
Wysłana -
Ale co rozumiesz przez sesja interwal = sesja cardio ? Każdy robi inne interwały bo jeden robi w systemie 1/1 inny (ja) w systemie 20/40 (praca/odpoczynek), jeszcze inny w inny sposób. Ale już pomijając ten aspekt to logiczne ze ~ 20min interwalu nie będzie się rownalo 20min cardio przecież
Wysłana -
dokładnie, ale czy np 20 minut interwału równa się 45 minut cardio? Wiem, że wróżka.pl ale bardziej chodzi mi o to czy ktoś zamienił całkowicie cardio na interwały i nie był roznicy?
Wysłana -
Ja przed Sopotem z początku robiłem cardio i dopiero bliżej końca szły interwały. I jak Mikołaj, również po interwałach byłem mniej zmęczony. Znaczy się tak siak wypruty ale było to inne zmęczenie
Wysłana -
Oki, to próbujemy. 30 sekund ogień na minute odpoczynku będzie ok na poczatek?
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź