SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mięśnie pośladkowe

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5019

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Jak zapobiec rozbudowie mięśni pośladkowych nie rezygnując z treningu nóg?Mój trening ud wygląda następująco:

1)martwy ciąg na prostych nogach - 5 serii
2)Przysiady ze sztangą trzymaną z tyłu w superserii z uginaniem podudzi - 5 serii
3)przysiady ze sztangielkami trzymanymi w rękach - 5 serii

Które ćwiczenia ewentualnie zmienić i czym je zastąpić?
Dodam jeszcze ,że mięśnie dwugłowe są gorzej rozwinięte od czworogłowych ale powoli wyrównuje dysproporcje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
swoje pośladki możesz wzbudzić poprzez ćwiczenia, w których są nogi łączone razem. Przykładem może być wypychanie na suwnicy w wąskim rozkroku (nawet ze złączeniem nóg), oraz np. rozciągajce martwy ciąg na prostych nogach, przysiady ze sztangą w wąskim kroq.

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Mówiąc "wzbudzić" ,masz na myśli rozbudowanie?Mi chodziło o to by nie rosły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To beda Ci rosly - rosna od martwego na prostych nogach dosyc skutecznie (najbardziej zaangazowany miesien w tym ruchu).
Glebokie przysiady te pobudzaja posladki - wiec miej to na uwadze.
Nie wiem po co robis przysiad z hantlami - juz nie lepiej robic przysiad ze sztanga na barkach lub trzymana z tylu (hack przysiad)?

A co do posladkow - nie wiem w czym Ci przeszkadzaja posladki - kobiety podobno kochaja twarde posladki...

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Twarde ,ale nie duże:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8741
Unikaj zbyt głębokich przysiadów (rób tylko do poziomu lub minimalnie poniżej). Na czworogłowy możesz też robić wyprosty na maszynie - tym raczej nie rozpudujesz pośladków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
proste: jeśli chcesz, by nie rosły, to nie wykonuj tego. Ale jak powiedział bst że dziewczyny lubią pośladki, to ja się z nim zgadzam i powinieneś coś pomyśleć

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13059
Dzięki robieniu niepełnych przysiadów, czyli robienie półprzysiadów zminimalizuje zaangażowanie mięśni posladkowych. Jest jeszcze jedna metoda, a mianowicie robienie przysiadów ze sztangą z przodu. Z martwych ciągów o prostych nogach bym nie rezygnował poniewaz są jedną z najleprzych form rozwinięcia dwugłowych.
Pozdrawiam

metrowiec

Pozdrawiam
METROWIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Dzięki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KLATKA TRENING POMOC

Następny temat

Szybki przyrost sily na M.C.

WHEY premium