SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Miód

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4038

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

22

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

77

Wzrost

180

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Praca

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Hej. Mam takie pytanie, otóż chce całkowicie zrezygnować z białego cukru. Jestem za granicą i chodzę do pracy. Robię herbatę w termosie i pare dni próbowałem bez cukru ale jakoś nie idzie Dlatego stąd moje pytania:
1. Czy zamiast cukru do herbaty lepszy byłby miód (a może nic lepszy)?
2. Czy zaraz po treningu łyżka miodu nie zaszkodzi (trenuje 4x w tygodniu)?

PS. Dodam że mam możliwość kupna miodu tylko z supermarketu - kupno prosto z pasiek odpada.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
Właśnie kiedy chodziłem do szkoły i nie zacząłem ćwiczyć, i nie interesowałem się nic kcal, węgle białko itd do kanapek używałem margaryny Dopiero gdy zainteresowałem się i zacząłem czytać więcej na temat zdrowego odżywiania uświadomiłem sobie jaki błąd popełniałem... A jak nie zarabiałem na siebie to wiadomo jak to jest... margaryna tańsza Ale cieszę się że dostrzegłem swoje błędy i staram się je poprawiać No i nie ma co kryć że 90% mojego "sukcesu" (sylwetki i diety) zawdzięczam dzięki temu forum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 252 Napisanych postów 605 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12779
miod to jest to samo wrecz co cukier stolowy, masz tam sporo fuktozy i glukozy. To nie zaden lecznicy, zdrowy produkt, tym bardziej nie prosto z pasiek. Dodatkowo miod w wyzszych stopniach traci wrecz wszystkie swoje dodatkowe walory prozdrowotne ktorych i tak nie ma za wiele. Stevia w proszku, erytrol - to sa dobre produkty do slodzenia 0 kcal i wrecz prozdrowotne.


Zmieniony przez - tanieodzywianie w dniu 2016-02-26 20:12:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 365 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18735
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Nie wiem, jak za granicą, ale u nas w marketach są pełne półki pseudomiodów z napisem drobnym drukiem: "mieszanka miodów z krajów UE i spoza UE", gdzie "spoza UE" oznacza zwykle Chiny...
Chińczycy ponoć robią różne dziwne roztwory miodopodobne (np. z domieszką antybiotyku, żeby "miód" miał właściwości bakteriobójcze ),
a nawet jeśli jest to miód zebrany przez pszczoły, to może być czymś zanieczyszczony, np. pestycydami.

Dlatego warto przestudiować dokładnie etykietę przed ewentualnym zakupem i nie kupować takich podejrzanych wynalazków. Niska cena też powinna wzbudzić podejrzenia; prawdziwy miód zawsze trochę kosztuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
tanieodzywianie
miod to jest to samo wrecz co cukier stolowy, masz tam sporo fuktozy i glukozy. To nie zaden lecznicy, zdrowy produkt, tym bardziej nie prosto z pasiek. Dodatkowo miod w wyzszych stopniach traci wrecz wszystkie swoje dodatkowe walory prozdrowotne ktorych i tak nie ma za wiele. Stevia w proszku, erytrol - to sa dobre produkty do slodzenia 0 kcal i wrecz prozdrowotne.



Zmieniony przez - tanieodzywianie w dniu 2016-02-26 20:12:25


Gdzie ja mam szukać Stevia w proszku albo erytrolu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W większości marketów powinny być a jak nie to online, co do erytrolu czy ksylitolu to trzeba zaczynać ostrożnie by nie przeczyściło

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 252 Napisanych postów 605 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12779
allegro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 78 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7050
Stevie i kilka innych słodzików masz w Tesco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Polecam zastąpić tego typu produkty ksylitolem, erytrolem. Ew. stewia, jednak ona ma specyficzny posmak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 128 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 843
tanieodzywianie
allegro


Koszt produktu ~ 20zł - z wysyłką za granicę ~ 80zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Popatrz dobrze po marketach, zazwyczaj jest jakieś stoisko ze zdrową żywnością i różnymi takimi dietetycznymi "gadżetami", jak słodziki. Za granicą ludzie też używają takich rzeczy, więc powinny być w sklepach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serek almette

Następny temat

Dieta pod boks

WHEY premium