SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metodyka treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.Mam do Was pytanie, jak rozłożyć sobie trening.
Czy dobra jest taka metoda (muszę w tyg. zmieścić 3x siłownia i 2x sztuki walki, że codziennie robić JEDNĄ partię mięśniową?
Wyglądało by to tak:
pon. klata
wt. sztuki walki
śr. plecy
czw. sztuki walki
pt.barku+nogi
sob. łapy

W zakresie treningu moje doświadczenie jest znikome, dlatego wolę się poradzić Wam.Z góry dzięki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 162 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5957
Odświeżam temat z kolejną prośbą do Tomasz1405, który z początku bardzo pomógł.Może ktoś też będzie miał na to inne zdanie.Oczywiście piszę to jako serek881, ale z innego konta, bo tamte przepadło.
Jestem już prawie 2 miesiące na cyklu treningowym, który poleciłeś (dla ułatwienia, żeby nie szukać wklejam poniżej) i efekty z dietą na poziomie 3000 kcal +5 kg w górę.Jeśli chodzi o efekty wizualne - w tej sprawie właśnie piszę - bo ruszyło wszystko prócz mojej najsłabszej strony - bicepsa.Kompletnie ta partia mi nie idzie.Nie wiem, czy nie potrzebuje więcej ćwiczeń, dodając nawet jedno izolowane.Od razu mówię, że ćwiczenie wykonuje poprawie, próbowałem już z większymi ciężarami i z pomocą, z małymi i 100% skupieniem na każdy ruch i nic.
Masz jakiś lek na to? Czy nie przejmować się i katować aż do skutku?
P.S
Trening w 100% się sprawdza, naprawdę kozak.Dzięki, że nakierowałeś mnie na odpowiednią ścieżkę ;)

A.
przysiad z sztanga na barkach 4s
wiosłowanie sztanga 3s
wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4s
wyciskanie żołnierskie 3s
uginanie ramion z sztanga stojąc 3s

B.
martwy ciag 4s
podciaganie na drazku 3s
wyciskanie hantli na skosie 4s
wyciskanie sztangielek /lub/ unoszenie na boki 3s
wyciskanie sztangi w wąskim uchwycie 3s





Zmieniony przez - xxx88 w dniu 2011-10-25 13:35:31

Zmieniony przez - xxx88 w dniu 2011-10-25 13:36:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
serek881

Twoja metoda jest beznadziejna , bo trenujac SW jedyne wyjscie to skrócone FBW żadne jedna partia na dzień, najpierw wklej ANKIETE akrupulatnie wypełniona pozniej sie pomysli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 17

Waga : 64

Wzrost : 185

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 15 roku (aktualnie pół roku przerwy)

Uprawiane inne sporty : sztuki walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt siłownia

Dieta : jest

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : -

ciężary jakimi operuje (seria) - sztanga płasko - 60 kg , MC - nie robie, przysiad - 80 kg, barki - 40 kg


Sory, że wcześniej nie wkleiłem.FBW? Nie jest to raczej metoda treningu dla ludzi, którzy mają 1 kontakt z siłownią? Priorytetem jest siłownia, trening S.W można potraktować jako cięższe aeroby :) Dzięki za odpowiedzi i liczę na dalszą pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak edytować.Staż treningowy to oczywiście 1,5 roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 mit 4 i 18
czemu nie robisz mc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
serek881

Chyba mylisz pojecia z ACT, FBW to system treningowy i tak samo jak split ejst dla ludzi z stazem zerowym jak i dla ludzi z stazem kilkuletnim, W klasycznym splicie robisz partia raz a tydzien i czekasz jak ..... aby dac bodziec miesniom do rozrostu nastepny, po zatym jeżeli chcesz ćwiczyc w taki sposob jak podajesz zrezygnuj z SW bo szybk osie przetrenujesz i skonczysz tu i tu. Twoje wyniki mówia że cwiczysz tylko splitem a to metoda tylko kulturystyczna w wiekrzosci, czyli masa jedzenia masa dopingu- i raczej słuzy jako kosmetyka ciała , niz samo bodowanie solidnej sylwetki.

masz tutaj na temat SW - Przeczytaj wiedza to podstawa.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

a co do samego planu- bez urazy twoje wyniki siłowe mowia że albo cwiczyles jakims badziewiem albo jestes na poczatku.

co ty na to ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A przepraszam Cię bardzo.Ankieta pochodzi sprzed pół roku i zmieniłem tylko wagę nie patrząc na ćwiczenia.Oczywiście MC robię, w wieku 16 lat oczywiście nie chciałem jeszcze narażać kręgosłupa.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak to się ma ciężarowo.MC zacząłem robić miesiąc przed przerwą, także nie przeciążałem zbytnio, a starałem się złapać technikę.
Czekam na odpowiedz, jakim treningiem mógłbym operować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
serek nie bede cie tu katował, jeżeli SW to tylko takie areoby i nie kierujesz sie w treningi w taki sposob żeb ystac sie lepszym zawodnikiem to masz tutaj

https://www.sfd.pl/FBW_do_poprawy-t765891.html

choc mógłbys spokojnie robic jeden zestaw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tomasz1405,

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.Jeśli mówisz, że takim tokiem treningowym może nie wyjść, to oczywiście idę w inną stronę.Szczerze mówiąc zwyczajnie się przyzwyczaiłem trenując splitem, dlatego też jest mi ciężko zmienić całkowicie metodę treningu.
Dzięki za link, który wkleiłeś.Kiedyś pobieżnie go czytałem, teraz dokładnie się z nim zapoznam i chyba skorzystam z Twojej rady robiąc FBW.
Co do osiągnięć siłowych to masz racje.Słaby fizycznie byłem zawsze.Na osobnych ćw. typu plecy, łapy ciężar się zwiększa.Sztanga płasko nie chce pójść w ogóle.
Dzięki za pomoc! sog dla Ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Jedynym przynoszacym efekty sposobem na zalamanie jakich kolwiek zastojow masowych i silowych jest regresja, ale trzeba miec tez z czego sciagac - wiec popieram Tomasza z FBW bedziesz mocno zadowolony
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ćw. na plecy, doradźcie

Następny temat

Proteo system. Pytania.

WHEY premium