SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Metodyka treningu

Wysłana -
Witam.Mam do Was pytanie, jak rozłożyć sobie trening.
Czy dobra jest taka metoda (muszę w tyg. zmieścić 3x siłownia i 2x sztuki walki, że codziennie robić JEDNĄ partię mięśniową?
Wyglądało by to tak:
pon. klata
wt. sztuki walki
śr. plecy
czw. sztuki walki
pt.barku+nogi
sob. łapy

W zakresie treningu moje doświadczenie jest znikome, dlatego wolę się poradzić Wam.Z góry dzięki za pomoc!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
http://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html 
Wysłana -
serek881

Twoja metoda jest beznadziejna , bo trenujac SW jedyne wyjscie to skrócone FBW żadne jedna partia na dzień, najpierw wklej ANKIETE akrupulatnie wypełniona pozniej sie pomysli.
Wysłana -

Waga : 64

Wzrost : 185

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 15 roku (aktualnie pół roku przerwy)

Uprawiane inne sporty : sztuki walki

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt siłownia

Dieta : jest

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : -

ciężary jakimi operuje (seria) - sztanga płasko - 60 kg , MC - nie robie, przysiad - 80 kg, barki - 40 kg

Sory, że wcześniej nie wkleiłem.FBW? Nie jest to raczej metoda treningu dla ludzi, którzy mają 1 kontakt z siłownią? Priorytetem jest siłownia, trening S.W można potraktować jako cięższe aeroby :) Dzięki za odpowiedzi i liczę na dalszą pomoc
Wysłana -
Nie wiem jak edytować.Staż treningowy to oczywiście 1,5 roku.
Wysłana -
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 mit 4 i 18
czemu nie robisz mc?
Wysłana -
serek881

Chyba mylisz pojecia z ACT, FBW to system treningowy i tak samo jak split ejst dla ludzi z stazem zerowym jak i dla ludzi z stazem kilkuletnim, W klasycznym splicie robisz partia raz a tydzien i czekasz jak ..... aby dac bodziec miesniom do rozrostu nastepny, po zatym jeżeli chcesz ćwiczyc w taki sposob jak podajesz zrezygnuj z SW bo szybk osie przetrenujesz i skonczysz tu i tu. Twoje wyniki mówia że cwiczysz tylko splitem a to metoda tylko kulturystyczna w wiekrzosci, czyli masa jedzenia masa dopingu- i raczej słuzy jako kosmetyka ciała , niz samo bodowanie solidnej sylwetki.

masz tutaj na temat SW - Przeczytaj wiedza to podstawa.

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

a co do samego planu- bez urazy twoje wyniki siłowe mowia że albo cwiczyles jakims badziewiem albo jestes na poczatku.

co ty na to ??
Wysłana -
A przepraszam Cię bardzo.Ankieta pochodzi sprzed pół roku i zmieniłem tylko wagę nie patrząc na ćwiczenia.Oczywiście MC robię, w wieku 16 lat oczywiście nie chciałem jeszcze narażać kręgosłupa.
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak to się ma ciężarowo.MC zacząłem robić miesiąc przed przerwą, także nie przeciążałem zbytnio, a starałem się złapać technikę.
Czekam na odpowiedz, jakim treningiem mógłbym operować.
Wysłana -
serek nie bede cie tu katował, jeżeli SW to tylko takie areoby i nie kierujesz sie w treningi w taki sposob żeb ystac sie lepszym zawodnikiem to masz tutaj

http://www.sfd.pl/FBW_do_poprawy-t765891.html

choc mógłbys spokojnie robic jeden zestaw
Wysłana -
Tomasz1405,

Jestem otwarty na wszelkie propozycje.Jeśli mówisz, że takim tokiem treningowym może nie wyjść, to oczywiście idę w inną stronę.Szczerze mówiąc zwyczajnie się przyzwyczaiłem trenując splitem, dlatego też jest mi ciężko zmienić całkowicie metodę treningu.
Dzięki za link, który wkleiłeś.Kiedyś pobieżnie go czytałem, teraz dokładnie się z nim zapoznam i chyba skorzystam z Twojej rady robiąc FBW.
Co do osiągnięć siłowych to masz racje.Słaby fizycznie byłem zawsze.Na osobnych ćw. typu plecy, łapy ciężar się zwiększa.Sztanga płasko nie chce pójść w ogóle.
Dzięki za pomoc! sog dla Ciebie
Wysłana -
Jedynym przynoszacym efekty sposobem na zalamanie jakich kolwiek zastojow masowych i silowych jest regresja, ale trzeba miec tez z czego sciagac - wiec popieram Tomasza z FBW bedziesz mocno zadowolony
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź