SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Metanabol, przyblokowanie na lata ? niskie testosteron cerulopazmina wysoki kortyzol

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 5365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
Postaram sie dokladnie przedstawic moj problem, byc moze okaze sie to takze przydatne innym. Z pewnoscia problem skonsultuje z najlepszym endokrynologiem w moim miescie, ale byc moze ktos sie natknol na cos podobnego w praktyce...

jakies 13 lat temu majac 16 lat wciagnolem 3 listki metki... bylo to o ile sie nie myle 10 tabletek w listku po 5mg lub 10 mg... byc moze ktos wie dokladniej jak byla pakowana ruska metka kilkanascie lat temu???



otoz po jakis 3 miesiacach pojawily mi sie odbarwienia na rekach... rozrasataly one z czasem i w tym momencie jakies 50% powierzchni palcow jest odbarwione... dla lekarza sprawa byla prosta jest to nieuleczalne i bedzie postepowac... ze niby bielactwo... nie znana przyczyna a metka nie ma na to wplywu... jako smarkowi wystarczylo mi takie tlumaczenie...

ale jakis rok temu zaczolem drazyc tematyke i zrobilem miedzy innymi proteinogram badania poziomu miedzi itd (miedz ma kluczowa role do syntezy pigmentu)... wyszla mi niska miedz, a takze w fazie alfa 2 globulin spadek, zrobilem badanie ceruloplazminy (nosnika miedzi) i bingo jest on obnizony do wartosci 14mg/L przy normie od 20 mg/L do 60mg/L... lekarz wyszedl z zalozenia ze Wilson , choroba o czsetotliwosci 1 na 30 000, ale Wilson to byc nie moze raczej gdyz w moim wieku i po tych ilosciach miedzi co lyknolem bylbym trupem...

i teraz jaki zwiazek ma to z metka

kortyzol powoduje spadek poziomu ceruloplazminy

ACTH, Estrogeny, Testosteron powoduja wzrost poziomu, wiec zrobilem kilka badan aby wyjasnic co i jak:

Kortyzol 24h dobowa zbiorka moczu 133,19mikrogam/24h norma 14-97 za wysoki

godzina 7,30 Kortyzol 578nmol/L norma 119-618, ACTH 18,5 ng/L norma 4,4 - 45

FSH 6,45 miU/ml , 1,5-12,4
LH 3,29 miU/ml , 1,7-8,6
Prolaktyna 8,93 ng/ml 4,04-15,2
Progesteron 0,64ng/ml 0,2 -1,4
Estradiol 23,23 pg/ml 7,63-42,6
Estriol wolny ponizej 0,07 ng/ml norma ponizej 0,25
Androstendion 3,19ng/ml 0,4-2,60 H
DHEA So4 309 ug/dl 160-449
Testosteron wolny 13,28 pg/ml 4,5 -42
testosteron 6,57 ng/ml norma 3,5-8,6
SHBG 26 nmol/l 13,5-71,4


czyli generalnie tylko kortyzol i Androstendion powyzej normy i bardzo niski testosteron wolny... czyli zwykla sytuacja jak po metce i teraz pytanie czy w takim wypadku odblok ma sens, minelo 13 lat... Clomid i HCG, czy sam Clomid... jezeli HCG ma dzialanie LH jaki cel ma branie ,,podrobki,, jezeli Clomidem mozna napedzic produkcje wlasnego oryginalnego LH... HCG podobno powieksza jaja czy Clomid tez ma takie dzialanie...?



Zmieniony przez - General Rommel w dniu 2013-04-06 03:20:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
podejrzewam ze badanie nasienia moze wyjsc o dziwo calkiem dobrze... mam bardzo podwyzszony wolny DHEA norma 1,5-12,5 u mnie 26ng/ml... podowanie samego DHEA w dawce 200mg powodowalo wejscie testosteronu w norme u osob ktore nie wydzialaly androgenow (jakiś syndrom, wkleje link jak znowu odszukam), ktore wczesniej zrezygnowaly z egzogennych androgenow... u mlodych osob z wlasciwa sekrecja wlasnego testosteronu DHEA nic nie powodowalo, enzymatyczny system synetzy tescia z DHEA zapycha sie przy stezeniu 7ng/ml DHEA, czyli u mnie system juz jest przciazony... a testosteron nisko bardzo nisko... ile tego testosteronu pochodzi z jajec... pewnie tyle co kot naplakal... z tego co wyczytalem jak robi sie miejce tzn nie ma testosteronu menopauza, choroba itd DHEA moze stanowic znaczne zrodlo testosteronu... i tak nie mam objawow hypogandyzmu, bo i jest tego testosteronu troche... w wieku 14 lat mialem podejrzenie hipoganadyzmu ale pozniej zaczolem z tego wychodzi, poprostu pozniejsze dojrzewanie niz wszyscy... w tym momencie dowalilem metke i chyba sie szala przewazyla...

Fajnie byloby sie leczyc pod okiem endokrynologa ale jeden wyskoczyl z genialnym pomyslem prztlumienia nadnerczy Dexomethasonem bo kortyzol i DHEA wysoki, drugi nie wie o co chodzi po zajmuje sie glownie tarczyca, ale cos jest na rzeczy... oleje chyba obu i sproboje HCG i Clomid jak to nie pomoże dopiero HRT...

Generalnie racja ze taka dawka metki to gowno powinna zrobic ale mam wrazenie ze akurat w momencie kiedy wszystko wychodziol u mnie na prosta dowalilem sobie ta metke...

Zmieniony przez - General Rommel w dniu 2013-04-23 15:23:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94381 Napisanych postów 364300 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668720
leczył bym się u lekarza nie na internecie.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
oczywiscie ze pojde z tym do endokrynologa... ale chcialbym jezeli ktos sie czuje na silach tez cos skrobnol, informacje z pierwszej reki od kogos kto bierze sterydy od lat i stosowal wiele razy odblok sa sporo warte... nie zakladam z gory ze endokrynolog mi zleci zle leczenie, bo sam nie bierze sterydow ,, bo czy idzie sie do kardiologa z doswiadczeniem ,, tzn takiego po 3 zawalach,,... troche poczytalem troche pogmeralem... w sprawie tego niskiego poziomu ceruloplazminy 3 lekarzy rozlozylo bezradnie rece nie znajdujac przyzczyny... dobrze miec troche szersze spojrzenie na sprawe... w koncu jezeli bede musial brac jakies leki dobrze wiedziec wiecej niz mniej...

podejrzewam ze cudow nie bedzie i leakrz przpisze pregnyl i clomid albo sam clomid... z tych badan co zrobilem wynika ze pustke po testosteronie przejely nadnercza, stad wysoki androstendion, kortyzol, a nawet DHEA, ACTH jest w porzadku tzn za nim podaza Kortyzol wiec nie ma gruczolaka itd, sprzezenia miedzy hormonami wygladaja na zachowane... prawdopodbnie jezeli wjechalbym teraz z 10mg metki z rana wszystko by wrocilo do normy sporo wolnego tescia i hormony nadnerczy opadaja... wole jednak zrobic odblok jezeli to mozliwe...






Zmieniony przez - General Rommel w dniu 2013-04-06 10:15:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 19495 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 112645
A co Ty chcesz niby odblokowywać po 13 latach? Zwłaszcza po 30 tabletkach? Organizm po paru miesiącach od tego wrócił już dawno do homeostazy.

Nie mądrkuj.

milczeks! <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
z badan nie wynika ze wrocil do homeostazy... bardziej ustalila sie patologiczna homestaza... w ktorej teraz pierwsze skrzypce maja nadnercza...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lykasz dhee moze? Ten suplement moze lekko zawyzac poziom androstendiolu. A tak poza tym to nie ma co sie martwic, norma jest nieznacznie przekroczona. Jakbys mial andro 1000, to bym sie zaczal bac, bo to moze sugerowac zmiany nowotworowe w nadnerczach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
nie zamartwiam sie jakos specjalnie ale chlodnym okiem uwazam ze jestem przyblokowany... latka leca i jezeli poczekam jeszcze kilka lat to wtedy ewentualny odblok bedzie musztarda po obiedzie... nie chce na starosc miec lamliwych kosci, czy za kilka lat zawalu... jezeli teraz wolny tesc to 13 to za kilka lat moze spasc w rejony niebezpeicznie... bezpieczniej bedzie spadac z powiedzmy 25 czy 30... a przyrost wolnego tescia o 300% jest mozliwy 7 dnimi po 100mg Clomidu... jednak sa to osoby ktore nigdy nie braly sterydow (badnia)... poki co wedlug podrecznikow medycznych szanse sa spore... nie bardzo kapuje tego HCG i Klomidu... podobno HCG przywraca prawidlowa rekacje na hormon LH... a HCG jest czyms co nie jest do konca LH ale ma dzialanie LH... dlaczego samo LH napedzone Clomidem nie przywraca prawidlowej reakcji na siebie...

nie biore DHEA

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3119649

Zmieniony przez - General Rommel w dniu 2013-04-06 11:04:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
no i bylem u endo...

dwie ciekawe rzeczy:

metanabol nie mial i nie ma wplywu w opini doktora wplywu na moje zdrowie, wartosc LH i FSH jest ok wiec nie ma mowy o przyblokowaniu... to ze sa w normie to wiedzialem... ale normy sa ustalane na podstawie wartosci srednich z calej zdrowej populacji wiec jeden bedzie mial LH pod gorna norme i bedzie to dla niego fizjologiczne a dla innego nie...

ceruloplazmina nie ma wplywu na moje zdrowie... hmmm wartosci o wiele nizsze jak homozygoty choroby ,, Wilsona,, no comment

za to otrzymalem do zrobienia kilka innych badan jak usg jader, beta HCG, PSA, wzgledem podwyzszonego androstendionu: 17 oh Progestreon bo wskazuje to na zaburzenia enzymatcznej syntezy testosteronu... i tak 17oh jest prekursorem androstendionu a z androstendionu powstaje wlasnie testosteron i estrogen, czyli bardziej celowe byloby badanie dwoch enzymow ktore odpowiadaja za synteze hormonow z androstendionu... w przypadku tescia jest to jakas hydroksylaza a w przypadku estrogenow aromatytaza... jednak nie widzialem ich w ofercie zadnego laboratorium wiec pewnie nie zostaly zlecone bo nie sa robione... zamaiast tego nasieniogram i 17 oh progesteron... dodatkow 17 oh progestreon jest jedynie czesciowym zrodlem androstendionu... wiec nawet jak wyjdzie podwyzszony albo obnizony niewiele to pomoze... hmmmm

szczerze mowiac wali mnie jego podwyzszony poziom... interesuje mnie niski tesc i podwyzszony kortyzol czyli diwe rzeczy ktore wplywaja na poziom cerulplazminy...

i tutaj nalezy podniesc tescia... nie wiem na ile usg wykryje atrofie zreszta ktos kiedys pisal ze jaja moga byc o 10% mniejsze a tesciu leci 70%...

wiec podejrzewam ze zrobie te badania wyjda w normach zapalce za wizyte...

i

*zostane olany, bo wszytsko poza andristendionem w normach

*bede ,,leczony,, tak czy inaczej HCG Clomidem

* w gorszym przypadku substytucja tescia zastrzyki i uzaleznienie od endo do konca zycia


moze mozecie polecic jakiegios bardziej praktycznego endo ktory po prostu przepisze HCG, clomida powie rozsadne dawki... i sie sprawdzi jak zmienil sie poziom tescia po terapii...

wiem ze nie warto leczyc sie w necie ale ja moge swoejej sprawie poswiecic kilka dni i rozpracowywac ja na czesci pierwsze... endo poswieci 5 minut i postapi wedlug schematu...

a zreszta jak wezme powiedzmy 5000jm HCG powiedzmy po 1000jm co 2 dzien, plus clomid przez 2 tygodnie pierwsze 3 dni 100mg potem 50mg nie powinno sie stac nic tragicznego... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 19495 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 112645
Nie wiem dlaczego nadal kurczowo się trzymasz faktu, że te przebarwienia są związane z metanabolem albo w ogóle z "układem androgennym". Z badań wynika, że wszystko masz w normie, tak samo jak wyżej sugerowałem, że te parę tabletek mety nie miały możliwości Cię zblokować.
Szukaj przyczyny gdzie indziej, bo z tego co widzę to po desperacko szukając tej przyczyny, starasz sobie zamaskować i przytłumić to, że masz naturalnie niski poziom testosteronu. Co zresztą wyżej wyjaśniłeś, że normy, które się biorą są brane ze średniej społeczeństwa, co oznacza, że jest bardzo wiele osób co mają taki normalny poziom fizjologiczny.

Nie mądrkuj.

milczeks! <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 321
przebarwienia wynikaja z niskiego poziomu ceruloplazminy... droga eliminacji odpadly inne przyczyny... dlugo by o tym pisac... wiec nie pisz ze kurczowo sie trzymam jednego...

przy badaniu hormonow wyszly podwyzszony kortyzol niski tesc... pojawily sie po mecie... poziom ceruloplazminy nizszy niz homozygota choroby ,,Wilsona,, i to są FAKTY... dalej juz tylko niewiadome wiec mozna dyskutowc... nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze mam niski testosteron fizjologicznie...? teraz mam niski ale czy przed metka mialem...? pewnie ze normy mozna interpretowac jak sie chce... probowano z pewnymi sukcesami leczyc chorobe Wilona hormanami plciowymi...

a tutaj

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8586759

w biboltece czytalem caly artykul i nie wiedzieli dlaczego to zadzialalo, a ja wiem dlaczego bo podszedlem do problemy ,,od doopy strony,, systematycznie eliminujac wszystko

widze dwie drogi

1) HCG, Clomid

2) jak w tym artykule czyli metka albo omka

to ze ciebie czy kumpla i 200 tabsow mety nie przyblokuje nie znaczy ze u kazdgo tak bedzie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261563
Nie obraz sie ale jakby Ci to delikatnie napisac...hmm? Metanabol(a tymbardziej w takiej ilosci) nie mial najmniejszego wplywu na cokolwiek w Twoim organizmie i powiazywanie go z czymkolwiek to lekka hipochondria

P E R F E C T B E A S T

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Cykl Pomoc przy ułożeniu Test Enantat+??

Następny temat

Ruska meta czy ma prawo dzialac

WHEY premium