SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Meraviglia / Blog / Neverending story...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19581

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Witam wszystkich serdecznie rozpoczynając tym samym drugi w mej historii na sfd dziennik treningowy.

Na wstępie zaznaczę, iż z powodów, o których rozpisywać bym się nie chciała, zaniedbałam się ostatnio i straciłam wszystkie efekty, które wypracowałam w przeciągu ostatniego roku

Nie mam motywacji do trzymania diety.
Ciągle coś podjadam, potrafię jednego dnia ładnie trzymać dietę, podczas gdy drugiego wrzucam w siebie dużo paskudnych śmieci, powtarzając sobie "od jutra".

Z treningami jest podobnie, niby ćwiczę, jednak nie tak intensywnie oraz, przede wszystkim, regularnie, jak bym tego sobie życzyła. Lenistwo zwalam na brak czasu oraz zmęczenie.

Podsumowując - jestem okropnie zaniedbana, wiecznie zmęczona, zła i aktualnie mega tłusta
Jestem zszokowana tym, jak szybko ciało traci jędrność i wraca do starych kształtów

Czas to zmienić -> mam silne postanowienie poprawy i wreszcie rozprawienia się z własnymi słabościami oraz ZMIANĘ STYLU ŻYCIA NA ZAWSZE!!!

Liczę na to, że ten dziennik pomoże mi w codziennej mobilizacji.

Wstydzę się wracać w tak złym stanie do "dzienników", ale pochylając głowę jednak wracam

Ok, pora na KONKRETY

Info o mnie

Kobieta, 25lat(stara, a głupia )
Cel aktualnie redukcja
Wzrost 165cm
Waga nieznana

Pozostałe wymiary nieznane -> uzupełnię jutro

Fotki -> jutro będą

DIETA

Ze względu na problemy z utrzymaniem diety, dieta za początku dosyć luźna, bez wyliczania wszystkiego co do grama.
Około 1700-1800 kcal na dobę.
Proporcje BTW w przybliżeniu -> B - 160g, T - 65g, W - 120g + warzywa, których nie wliczam.
Jeden lub dwa posiłki oszukane w tygodniu.

TRENING

TRENING SIŁOWY -> 3 razy w tygodniu split.

Aktualnie trening wykonuję nieco intuicyjnie, bez trzymania się ściśle jakiegoś planu (ze względu na nieregularność dotychczasowych treningów). Planuję powrócić do prostego treningu dzielonego, który wyglądać będzie następująco:

Dzień 1

klatka + barki + biceps

1. wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
2. wyciskanie hantli na skosie
3. rozpiętki na skosie lub butterfly
4. wyciskanie żołnierskie
5. unoszenie hantli bokiem
6. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia
7. uginanie młotkowe -> tylko jedno ćwiczenie, bo jakoś nie przepadam za ćwiczeniami na biceps

Dzień 2

nogi

1. przysiad ze sztangą na ramionach
2. przysiad przedni
3. martwy ciąg na prostych nogach
4. przysiad plie ze sztangielką
5. prostowanie nóg siedząc na maszynie
6. uginanie nóg leżąc na maszynie
7. wspięcia na palce

Dzień 3

plecy + triceps

1. martwy ciąg
2. wiosłowanie sztangą w opadzie
3. ściąganie linki z wyciągu górnego w opadzie tułowia
4. przyciąganie uchwytu z wyciągu dolnego do brzucha w siadzie
5. ściąganie drążka z wyciągu górnego do klatki szeroko
6. "czachołamacz"
7. prostowanie ramion na wyciągu górnym

Szczegóły odnośnie ciężarów, ilości serii i powtórzeń w konkretnych wypiskach...

Po każdym treningu cardio -> 20-30 minut

CARDIO

W założeniu cardio wykonywać planuję w dni wolne od treningów siłowych 2-3 razy w tygodniu.
Aktualnie są to zajęcia spinningu (trening górski lub interwał), bieganie (bieżnia lub plener), rower w plenerze, inne (rowerki stepperki, orbitreki na siłowni)... -> w zależności od tego, na co mam ochotę...
Proszę nie manawiać mnie na HIITa -> obecnie nie jestem w stanie na poprawne wykonanie tego treningu.

Jutro wrzucę aktualne wymiary, fotki (o zgrozo!) i... RUSZAMY!!!

Meraviglia!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Agnes, jak zjem o 7.30 śniadanie, a następny posiłek o 11.00 ma być, to już o 10.00 mój żołądek domaga się kolejnej porcji do trawienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Nooo super, że wróciłaś

Troszkę tłoczno się zrobiło,
ale w dalszym ciągu dobre klimaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Alexxa, ja tutaj cały czas jestem, nie uaktywniałam się ino
Podglądam w poszukiwaniu motywacji

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No wlasnie ja tez sie chcialam wyskakac na twoj widok ale napisalas ze wklejasz foty wiec chcialam poczekac, ale sie ciesze, tzn nie to ze sie zaniedbalas, ale ze jestes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 707 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 17214
Ja też będę zaglądać i dopingować, a przy okazji i motywować siebie, bo zawsze mnie motywowałaś

Dobrze, jestem brzydka. Prawie tak jak ty. Tym bardziej apeluję do Twojego sumienia. Bierzmy ślub!
Przecież to nieludzkie mieszać w to jeszcze dwie niewinne osoby...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Miło mi, że jesteście
Tym większy wstyd z powodu tego, co się ze mną ostatnimi czasy stało

Kaniola, a gdzie Twój dziennik?

Oto obiecane dalsze info

FOTKI

Zdjęcia okazały się być bezlitosne i sprawiły, że poczułam się jeszcze gorzej.
Uświadomiły mi, że w zasadzie powróciłam do punktu, w którym swą przygodę z siłownią zaczynałam.
Najbardziej zalało mi nogi i ręce. Z brzuchem i ogólnie tułowiem jest chyba trochę lepiej, ale rzeźba rąk oraz pleców, którą miałam jakiś czas temu poszła się ... w krzaki
Powróciły natomiast "balkoniki", tłuste kolana, "firanki" na tricepsie oraz cellulit





























Jest po prostu OBLEŚNIE

Kolejny aspekt, o którym warto wspomnieć to moje
SUPLE

Z suplementów obecnie wcinam odżywki białkowe.
Łykam także Asparaginian oraz Energon, gdy brakuje energii.
Nie suplementuję Omega-3, ponieważ moim głównym źródłem tłuszczu w diecie jest olej lniany.

Oto mój mikro-zestawik:





I zawartość właśnie odebranej przesyłki:





Pozdrawiam!


Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2009-09-04 12:12:16

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A podaj swoje faldy to ci powiem czy ten olej lniany rzeczywiscie jest dobry dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2926 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 53926
Obli, nie umiem zmierzyć fałd.
Tłusta jestem, wszystko trzęsie się jak galareta
A o co chodzi z lnianym?



Zmieniony przez - meraviglia w dniu 2009-09-04 12:20:56

Meraviglia!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
nie dla kazdego jest dobrym zrodlem Omega3, nie dostarcza go bezposrednio i organizm musi pierw sobie przerobic, i nie w kazdych warunkach zrobi to efektywnie, a kobiety z wyzszym poziomem estrogenow powinny go unikac.
Z fadami zaden problem, bierzesz cyrkiel lapiesz faldke i mierzysz, nie chodzi o dokladnosc co do milimetra ale obraz generalny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obecny!
Powiadomki ON!
Powodzenia Mera, będę Cię wspierał
A z lnianym chodzi o to, że to mój ulubiony olej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Ty sobie Morales ten lniany mozesz wciagac w dowolnych ilosciach i wszytskimi porami skory , Testosteron juz to zalatwi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po 8 tyg FBW co dalej?

Wiecej