SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Melatonina czy działa i jaka dawka? opinie ekspertów

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Witam. Naczytałem się o cudownym działaniu melatoniny i zastanawia mnie czy to na prawdę tak działa, że gdy człowiekowi nie chce się spać mimo, że był w pracy, zrobił trening itd to gdy weźmie odpowiednią dawkę tej substancji nagle zacznie robić się senny? Generalnie problem z zaśnięciem występuje u mnie bądź u dziewczyny (bo pytam ogólnie nie tylko w moim imieniu) powiedzmy raz w tygodniu i to szczególnie teraz kiedy jest tak gorąco i trafiły nam sie nocki gdzie trzeba zasypiać w dzień. Używałem doppel herz aktiv na sen forte gdzie jest w składzie 1g melatoniny i nie było chyba żadnego efektu.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958285
W dzisiejszych czasach problemy ze snem dotykają co raz więcej osób, w tym również osoby uprawiające sporty siłowe, pracujące ciężko fizycznie, itp.

Odpowiednia ilość snu jest bardzo istotna dla procesów regeneracyjnych organizmu. Bardzo często dochodzi jednak do zaburzeń, które powodują, iż ciężko jest nam zasnąć lub sprawiają, że nasz sen jest bardzo płytki, co kończy się przebudzaniem w nocy.

Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia higiena snu, jak o nią zadbać doczytasz w poniższym artykule
Polecamy również: Higiena snu, jak o nią zadbać?



Odnośnie suplementacji na sen - Melatonina to podstawowy środek, od którego można zacząć. Najczęściej dawki melatoniny podawane są na opakowaniach zgodnie z wymogami GISu (1 kaps = 1 mg), oczywiście to z reguły za mało. Optymalnie można zacząć od 3 mg, sprawdzając czy będzie poprawa. Jeżeli nie to zwiększyć do 5-7 mg na porcję , około 30 min przed snem. Melatonina nazywana często "hormonem snu" jest wytwarzana naturalnie przez nasz organizm, jej główna funkcja to pomoc w zaśnięciu, tzn. daje znać organizmowi, że pora iść spać. Nie działa usypiająco.



Jeżeli po samej melatoninie nie zauważysz większej różnicy, polecam sprawdzić nasze bardzo ciekawe mieszanki na dobry sen i łatwiejsze zasypianie.
W świetnej cenie, o bardzo ciekawym składzie jest Allnutrition Sleep Pro - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Sleep_Pro-opis39428.html

Jeżeli szukasz czegoś z najwyższej półki polecam przyjrzeć się bliżej preparatowi Alldeynn Sleeprose
https://sklep.sfd.pl/ALLDEYNN_SLEEPROSE-opis41084.html



Wieloskładnikowy produkt ułatwiający zasypianie i wprowadzający nasz organizm w stan fazy głębokiej snu. Do tego dzięki zastosowaniu w składzie mieszanki AOL (arginina-ornityna-lizyna) produkt ten stymuluje również produkcję hormonu wzrostu. Dzięki temu bardzo mocno wspiera procesy regeneracyjne. Produkt ten dzięki unikalnej mieszance i świetnym składzie (dodatek m.in ashwagandy ksm-66 czy ekstrakt z szafranu) mocno wycisza organizm, działa relaksacyjnie i dzięki temu pomaga nam zasnąć, do tego świetnie poprawia jakość snu (brak przebudzania się, mocniejsza faza głęboka snu tzw. REM)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
można dać ok 3-5 mg.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
Jw sprawdzi się dawka doraźna. Pamiętaj by nie przesadzać z ciągłym stosowaniem melatoniny. Możesz też spróbować innych produktów jak gaba

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
1mg nawet nie odczujesz . Najlepsza dawka to 5mg


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-03 19:29:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Kurde ja nie czulem 5mg, 10mg ten nie czulem ani 15mg powodzenia.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
jak kolega wyzej. tez melatonina na mnie nie dziala na zasadzie odczuwania tego, co powinienem po niej odczuwac. poszlo nawet +10mg. i jak wyzej kolega napisal, nie stosuj ciagle, bo to nie suolement od ciaglego stosowania.

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Ja biorę srednio 3-4mg codziennie przez 6 tyg. Okres redukcyjny. Działa jak ta lala na mnie. Zasypiam łatwiej, a i snu potrzebuje dużo mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
U mnie 5mg robi już fajna robote

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
W moim przypadku działa ładnie usypiająco, 2 mg i po godzinie jak by ktoś młotkiem trzepnął. Mimo wsio nie korzystam, bo z reguły na drugi dzień z rana jest kupa. W przypadku np. pracy zmianowej można się wspomóc, ale nie jest to jakieś super optymalne rozwiązanie, jeśli sporadycznie - OK.
Na 1 mg sporo osób już reaguje, nie ma sensu z automatu polecać większych dawek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234165
No ja też mam problem ze wstawaniem i czuję się jak kupa jak przesadzi z ilością

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10581
Wczoraj po powrocie z nocki wziąłem tabletkę 3mg w ramach testu ponieważ po nockach akurat w tym tygodniu zasypiałem elegancko i tak samo było tym razem, może nawet lepiej. Jednak gdy obudziłem się o 13.30 tak jak zawsze postanowiłem kimnac się jeszcze 30min po czym wstałem poszedłem do toalety ogarnąć się itd i myślałem o powrocie do łóżka taki zamulony byłem. Wcześniej taka zamula nie występowała i wstawałem pełen życia. Dodam, ze na noc biorę chela mzb z olimpa oraz w dzień omega gold oraz multiple sport (wszystko z olimpa). Sądzicie ze ta zamula to przez melatonine czy taki zbieg okoliczności po prostu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oznaczenie aminokwasów na odżywce białkowej

Następny temat

Zmiana producenta suplementów

WHEY premium