SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Melatonina czy działa i jaka dawka?

Wysłana -
Witam. Naczytałem się o cudownym działaniu melatoniny i zastanawia mnie czy to na prawdę tak działa, że gdy człowiekowi nie chce się spać mimo, że był w pracy, zrobił trening itd to gdy weźmie odpowiednią dawkę tej substancji nagle zacznie robić się senny? Generalnie problem z zaśnięciem występuje u mnie bądź u dziewczyny (bo pytam ogólnie nie tylko w moim imieniu) powiedzmy raz w tygodniu i to szczególnie teraz kiedy jest tak gorąco i trafiły nam sie nocki gdzie trzeba zasypiać w dzień. Używałem doppel herz aktiv na sen forte gdzie jest w składzie 1g melatoniny i nie było chyba żadnego efektu.
Pozdrawiam.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
można dać ok 3-5 mg.
Wysłana -
Jw sprawdzi się dawka doraźna. Pamiętaj by nie przesadzać z ciągłym stosowaniem melatoniny. Możesz też spróbować innych produktów jak gaba
Wysłana -
1mg nawet nie odczujesz . Najlepsza dawka to 5mg

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-03 19:29:49
Wysłana -
Kurde ja nie czulem 5mg, 10mg ten nie czulem ani 15mg powodzenia.
Wysłana -
jak kolega wyzej. tez melatonina na mnie nie dziala na zasadzie odczuwania tego, co powinienem po niej odczuwac. poszlo nawet +10mg. i jak wyzej kolega napisal, nie stosuj ciagle, bo to nie suolement od ciaglego stosowania.
Wysłana -
Ja biorę srednio 3-4mg codziennie przez 6 tyg. Okres redukcyjny. Działa jak ta lala na mnie. Zasypiam łatwiej, a i snu potrzebuje dużo mniej
Wysłana -
U mnie 5mg robi już fajna robote
Wysłana -
W moim przypadku działa ładnie usypiająco, 2 mg i po godzinie jak by ktoś młotkiem trzepnął. Mimo wsio nie korzystam, bo z reguły na drugi dzień z rana jest kupa. W przypadku np. pracy zmianowej można się wspomóc, ale nie jest to jakieś super optymalne rozwiązanie, jeśli sporadycznie - OK.
Na 1 mg sporo osób już reaguje, nie ma sensu z automatu polecać większych dawek.
Wysłana -
No ja też mam problem ze wstawaniem i czuję się jak kupa jak przesadzi z ilością
Wysłana -
Wczoraj po powrocie z nocki wziąłem tabletkę 3mg w ramach testu ponieważ po nockach akurat w tym tygodniu zasypiałem elegancko i tak samo było tym razem, może nawet lepiej. Jednak gdy obudziłem się o 13.30 tak jak zawsze postanowiłem kimnac się jeszcze 30min po czym wstałem poszedłem do toalety ogarnąć się itd i myślałem o powrocie do łóżka taki zamulony byłem. Wcześniej taka zamula nie występowała i wstawałem pełen życia. Dodam, ze na noc biorę chela mzb z olimpa oraz w dzień omega gold oraz multiple sport (wszystko z olimpa). Sądzicie ze ta zamula to przez melatonine czy taki zbieg okoliczności po prostu?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź