SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mega odchudzanie / problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2095

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Waga

170

Wzrost

190

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Szkoła do 15 / resztę mogę poświęcić sobie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

brak

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Na diecie domowej czyli wołowina, kurczak, ryże 10 kg w miesiąc, po przestaniu wszystko wróciło.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry, nadciśnienie

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61
Witam, strasznie się zaniedbałem ale czas najwyższy to zmienić.
Tak więc :
Lat : 18
Wzrost : 190 cm
Waga : 170 kg
Chciałbym uzyskać porady od czego powinienem zacząć, mam do dyspozycji siłownie, fundusze nie mają znaczenia.

Jak ułożyć dietę ? (jestem gotów do największych wyrzeczeń i poświęceń) Czy warto skorzystać z porady dietetyka ? (jak tak, to jakiego polecacie?)
Przy czym ćwiczyć na siłowni ? tylko rowerek czy jest coś może co jeszcze mi pomoże.
Czy warto zaopatrzyć się w jakieś tabletki na odchudzanie ? jeżeli tak to jakie, mogą być jedne z droższych, ważne by były skuteczne.

Do końca roku chciałbym chociaż zrzucić te 20 kg... wiem że będzie cieżko ale mam silną motywacje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
też jestem na początku redukcji
mój wątek masz tutaj klik

na początku (zanim trafiłem na to forum) miałem do tego bardzo złe podejście, po nakierowaniu mnie na odpowiednie tory przez yogi799'ego ustawiłem sobie dietę na początek i teraz na niej lecę (jakie będą wyniki to zobaczymy)

to co ja mogę Ci doradzić to przede wszystkim zacznij czytać artykuły na tym forum bo tutaj jest taka ilość pożytecznych informacji że masakra, do tego to co się czyta też dość mocno motywuje

powodzenia w redukcji

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3158
Tutaj chyba lekarz powinien pomóc. Żeby nie narażać twojego zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 881 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23060
Jest kiepsko ale zapraszamy do czytania: https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html
potem to: https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html 

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten na starość będzie sk***ysynem"
Józef Piłsudski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 884 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4118
Ja Ci pomogę tanio
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
skąd w tym wieku wzięła się tak ogromna nadwaga?? masz/miales jakies problemy zdrowotne/hormonalne, czy to wynik obżarstwa i lenistwa?

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 61
kocio2009
skąd w tym wieku wzięła się tak ogromna nadwaga?? masz/miales jakies problemy zdrowotne/hormonalne, czy to wynik obżarstwa i lenistwa?


niestety, to drugie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
rozumiem. Mozesz napisac jeden, caly przykladowy dzien z diety, jaką masz obecnie? co jesz: posilek, po posilku wypisz (i gramatury. jak nie wiesz dokladnie, to chociaż tak mniej wiecej). czy w tej chwili masz jakąś aktywność, albo planujesz ją wprowadzić?

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Pierwsze co powinieneś zrobić to udać się z taką nadwagą do lekarza chorób metabolicznych. Nawet przy małej aktywności i obżarstwie taki poziom tkanki tłuszczowej wynika z jakiegoś problemu ze zdrowie. W ogóle taka ilość tkanki tłuszczowej to już jest chorobą. Jak już to zrobisz to poproś namiar na dietetyka (wiele szpitali ma na stanie kogoś takiego i wątpię aby był problem z uzyskaniem od niego darmowej pomocy) I dopiero pakuj się w suple. Miałeś może ostatnio robione jakieś badania? Cukier/insulina, tarczyca? Może jakieś hormonalne, testosteron, fsh, lh, prolaktyna kortyzol?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Proponuje oddać się w ręce specjalisty, jest to dość poważna sytuacja.
Porozmawiaj z Koniem lub Ekspertami na Potreningu, jak wiemy, dietetyków jest parę rodzajów, możesz trafić do takiego, który zabierze się za to źle.

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 44 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1232
170 kg to 14 więcej niż ja miałem. I nie musi się to wiązać z chorobą. U mnie przy wzroście 197 cm nie było to AŻ TAK "widczone" choć byłem duuuży ;)
Sam też spasłem się przez zapomnienie i nie zwracanie uwagi na wygląd.
Zwalam regularnie, ale _powoli_.
Jako "emerytowany" sportowiec potrafię dawać sobie w kość, co jest połączone z dietą (ok 3kkcal dziennie) pozwala zwalić 1,2 - 1,5kg/tydź. bez problemu.

Pozdrawiam, Jasiek
Rejsy dla aktywnych:
www.OrtemSails.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Laktoza i jej przyswajanie

Następny temat

Dieta na redukcję - ocena i pomoc

WHEY premium