SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mega LC pizza na twarogowym spodzie :)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1618
Pizza wychodzi pyszna, więc postanowiłam podzielić się przepisem.

Potrzeba:

na spód:
150g twarogu niemielonego ( u mnie chudy, biedronkowy)
białka z 2ch jajek
łyżka otrębów pszennych (u mnie 5g)
łyżka otrębów owsianych (u mnie 10g)
ulubione przyprawy

na wierzch u mnie:
40g sera żółtego Piórko
50g pomidorków koktajlowych
10g cebuli
100g wcześniej upieczonej piersi z kurczaka pokrojonej w kostkę

1. Twaróg mieszamy z otrębami, wbijamy dwa białka, przyprawiamy. Odstawiamy na chwilę.
2. Powstałą masę twarogową cienko rozsmarowujemy na papierze do pieczenia. Najlepiej zrobić to palcami wcześniej zamoczonymi w zimnej wodzie, albo silikonową łopatką do ciasta. Pieczemy w 180stopniach z termoobiegiem ok. 20-30minut. 'Ciasto' musi być dobrze upieczone, żeby wytrzymało ciężar dodatków.
3.Wyciągamy spód z piekarnika i układamy ulubione dodatki i jeszcze chwilę zapiekamy.


Pizza wychodzi normalnie petarda, serio

Jest banalnie prosta, polecam zdecydowanie







5
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 136 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2620
dalem tyle skladnikow:
- 250g twarogu chudego
- 1 bialko jaja kurzego
- 9g proszku do pieczenia
- 10g zmielonych platkow owsianych

skadniki dokladnie wymieszalem widelcem, nastepnie ulozylem "ciasto" na papierze, uformowalem, wstawilem na blaszke-ruszt i do rozgrzanego piekarnika gora/dol na 180 stopni. po 5 minutach ciasto zaczelo sie rozplywac, zrobilo sie bardzo plaskie. na szczescie nie wylalo sie poza papier.
czy ktos mial podobna sytuacje? co spowodowalo, ze placek zaczal sie rozplywac?

Zmieniony przez - lukiman w dniu 2015-05-30 13:01:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93251 Napisanych postów 362742 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664012
sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 484 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10697
Zrobie dziś i bedzie sog, a smarowałaś czymś owy papier po mi nigdy nie chce ładnie wyjść i sie rozwala /?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
znakomite MAKRO ! - gratuluje i SOG !

pytanie pomocnicze
czy mozna w ciescie zrezygnowac z otrebow - moj uklat trawienny mowi im zdecydowanie nie ... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
aaa przy okazji przestancie kupowac Piorko bo im strasznie cena podskoczyla ...
ehhhh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Biniu

czy mozna w ciescie zrezygnowac z otrebow - moj uklat trawienny mowi im zdecydowanie nie ... ?


Pozwole się wtrącić z lekka Na 100% wyjdzie bez otrębów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bo to jedem plus wiecej dla mnie - DZIEKI !i smacznego wszystkim !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
bueheueh -

moj uklat trawienny

oczywiscie palce napisaly z bledem

moj uklad trawienny - sorka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
platki w ilosci 15g nie bardzo zmiania konsystencje, szczegolnie jestli to bialka z twarogiem, taki minni serniczek, ostatecznie daj 15g twarogu więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
jeszcze raz dzieki - sog !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 15 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4309
robiłem. Smaczna

Kiedyś próbowałem z kalafiorem, nie dało się jeść, ta daje radę ;)
SOG

Zmieniony przez - robertsmol w dniu 2014-04-14 13:15:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piers faszerowana pieczarkami, cebula, ogorkiem kiszonym etc

Następny temat

Sałatka KURCZOL - konkursowa by kupsetrabke

Wiecej