SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mata - jaką wybrać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 40
Witam. Mam prośbę do doświadczonych zawodników, którzy na niejednej macie ćwiczyli, aby wypowiedzieli się krótko na temat różnych rodzajów mat.

Zasadniczo sprawa przedstawia się tak, że udało mi się wygospodarować niewielkie pomieszczenie na przydomową salkę. Maksymalny, a zarazem najbardziej porządany rozmiar maty to 4 x 3,5 m (wtedy będzie z 3 stron stykała się ze ścianą). Ja sam mam niemalżę zerowe doświadczenie w stylach chwytanych (swego czasu ćwiczyłem zapasy, ale bardzo rekreacyjnie), a co za tym idzie marne pojęcie o matach. Kilka przykładowych mat, nad którymi się zastanawiam:
http://www.fe.com.pl/product_info.php?cPath=34&products_id=355&osCsid=41fddd3dbe0cc7c6e20008536c8e32b5
http://allegro.pl/item687700068_mata_do_sportow_walki_tatami.html
http://polskok.com.pl//content/view/99/105/lang,pl/

Sam polskok ma taką ofertę (tatami, puzzle, MMA, z certyfikatami, bez itp.), że idzie się pogubić.
Oczywiście wiadomo, że chiałbym to zrobić zarówno dobrze, jak i dość tanio.
Aha, podłoże to kafelki, ale pod spodem podobno jest grubo styropianu i podłoga ponoć jest "pływająca".
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 32
MMA, puzzle 2/4cm.
Judo Puzzle 2/4/5cm i ciężkie tatami 200-240kg/m3
Karate puzzle 2cm najlepiej z WKF.
Polecam porównać sobie produkty np. tu na stronie głównej fajne widać różne modele mat puzzlowych i tatami. http://matyjudo.pl Są nawet miękkie do rzutów Judo.



Zmieniony przez - Vulgo w dniu 2018-04-28 20:04:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 206 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 24202
do bjj najlepiej puzzle bo sie nie rozjezdza

100% Jiu Jitsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Puzzle to chyba jednak nie najlepszy pomysł w tej konkretnej sytuacji ,w polskoku masz do wyboru rozmiar i twardość/grubość wiec moim zdaniem powinieneś z tamtej oferty coś dobrać zwłaszcza że jesli mata będzie w"jednym kawałku" to tez nie będzie sie nic rozjeżdzać (poza tym co ma sie rozjeżdzac jeśli będzie dosunięte do ścian?)

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 40
W sumie nigdy nie ćwiczyłem na takiej macie z puzzli, ale jakoś instynktownie wydaje mi się ona gorsza od tradycyjnego tatami. Natomiast dużą przewaga daje puzzlom fakt że można je dociąć na te 4x3,5 , podczas gdy z tatami ułożę co najwyżej 4x3 i wtedy rzeczywiście może się rozjeżdżać.
Prosiłbym o krótkie porównanie komfortu ćwiczenia na tatami i na puzzlach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12680
Jak masz możliwość i fundusze to kup mate całą(nie w częściach/puzzlach) to w przypadku dobrego wymiarowania będzie ładnie przylegała do ścian i nie będzie się nic rozjedźało.
Jeśli masz zamiar trenować stójkę to puzzle odpadają na pewno bo będą się rozjedźały,a jesli masz zamiar trenowac coś z grapplingu(temat w dziale grappling więc rozumiem ze tak) to puzzle aż tak nie przeszkadzają.Ale jednak przychylałbym się do tej opcji którą poleca renegat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
Z polskoku chyba najlepsze... teraz na takich trenuje, puzzle moim zdaniem beda troche za cienkie,ale na upartego dasz rade zalezy jeszcze czy chcesz polozyc na posadzke czy na styropian, a na takich matach co z allegro osobiscie zle mi sie cwiczylo...
pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 595 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7766
a i jezeli chodzi o rozjezdzanie mozesz na obwodzie zabezpieczyc listwammi wtedy nic sie nie przesuwa!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1731 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8943
A może da sie zrobić recykling jakiejs maty zapasniczej? Z mojego doświadczenia one sa nalepsze, potem tatami, a puzle to jednak lekki badziew. Pokulasz się, ale rzutów nie poćwiczycsz, szczególnie będąc początkującycm.

Pure Guinness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Witam
Dzialam w tej branzy, zatem pozwole sobie zabrac glos w dyskusji. Zdecydowanie tatami!
Tutaj jest szczegolowy opis - http://www.zoltansport.pl/Maty/203-Tatami-maty-do-sztuk-walki.html
4 x 3,5 = 14 m2
Wydzodzi zatem 6 szt. 2 x 1 m i 2 szt. 2 x 0,5 m - to najbardziej ergonomiczne rozwiazanie (z plyty 2 x 1 mamy dwa materace 2 x 0,5 m).
Jesli chodzi o cene, to calosc powinna sie zmiescic w 3000 zl brutto (w tym 22% VAT) - materace plus transport.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18
Moze nawet nieco przesadzilem z ta cena, bo skoro mata bedzie lezala od sciany do sciany, to niepotrzebna jest guma antyposlizgowa pod spodem, co sprawi, ze tatami byloby nieco tansze (150-250 zl brutto).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
W klubie mamy mat Espadonu i nie jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Mamy tradycyjne tatami. Żeby maty nie rozjeżdżały się w tym miejscu, gdzie nie przylegają do ściany, można je zabezpieczyć listwą drewnianą, która uniemożliwi przesuwanie się.

A jaki dokładnie typ maty można polecić,to zależy od tego,co chcesz robić. Czy rzuty czy parter generalnie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rekrutacja do Służby Więziennej

Następny temat

Szkoleniowki Goju ryu

WHEY premium