SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masz problemy z motywacją?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30462

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Ile razy zaczynałeś treningi na siłowni by po paru miesiącach przestać? Nigdy nie osiągniesz zamierzonych celów w ten sposób! W tym artykule przedstawię Ci drogi czytelniku co motywuję mnie i moich znajomych do treningu.

Zmierzmy się z tym. Większość z nas w momencie, gdy zaczyna nowy program treningowy ma wspaniałe plany. „To jest ten czas, kiedy zacznę kulturystykę i będę się jej trzymał!" albo „Ostatnim razem musiałem przerwać treningi bo miałem za mało czasu… ale tym razem mówię poważnie!"

Coś poszło nie tak i skończyliśmy na fotelu z piwem na sześć miesięcy. W tym czasie nasze mięśnie się kurczyły a kolejne centymetry w talii rosły w ekspresowym tempie.

Wszyscy mają jakąś wymówkę, dlaczego to do tej pory nie zrealizowali swoich celów na siłowni.

Ciągłe treningi na siłowni, trzymanie się diety to warunki trudne do spełnienia. Czy to powinno cię smucić? Nie! To oznacza, że w momencie, kiedy uda ci się osiągnąć swój cel to będziesz jednym z najlepszych i wszyscy dookoła będą cię podziwiać.

Jak stać się odpowiednio zmotywowanym by kontynuować treningi? W 90% to zależy od psychiki Zdecydowana większość przypadków, gdy przerywasz trening jest spowodowana lenistwem.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co motywuje ciebie do trenowania dłużej niż dwa miesiące. W tym artykule mam zamiar nauczyć cię co działa na mnie i na większość osób, które znam.

Emocję motywują nas do robienia różnych rzeczy. Czujemy potrzebę osiągnięcia danego celu. Poniższa lista powodów, dla których masz być zmotywowany pozwoli ci zapamiętać dlaczego chcesz ćwiczyć.

Większość ludzi zapomina o tym 30 minut przed treningiem. Tłumacząc sobie, że jest są zmęczeni i mieli długi, stresujący dzień.

10 powodów dla których nigdy nie przerwiesz treningu.

Tak, tak ja wiem. Kulturystyka to zdrowy tryb życia. To jest świetne, ponieważ dzięki kulturystyce będziesz żył dłużej, czuł się zdrowszy, miał więcej energii, unikał nieszczęść, mniej się stresował, chorował znacznie rzadziej i wiele innych rzezy…

Ale bądźmy ze sobą szczerzy. Czy zaczynasz trening, by uniknąć wszystkich kłopotów, które mogą cię spotkać w przyszłości?

Naprawdę wątpię w to. Poniżej macie kilka powodów, dla których ćwiczymy albo dla których dopiero będziemy ćwiczyć. Zmodyfikuj tą listę tak by pasowała do twego trybu życia, wydrukuj ją i powieś nad łóżkiem. Czytaj ją zawsze, kiedy zdecydujesz się na przerwanie treningów czy też niezdrowe jedzenie.

10. Wakacje!

Tylko pomyśl, kiedy pierwszy raz ściągasz koszulkę czy bikini tego lata. Czy to nie wspaniałe, gdy wszyscy patrzą na ciebie?

Będziesz mógł stać z dumą, wiedząc, że wyglądasz naprawdę dobrze. To się naprawdę może wydarzyć! Nie spiesz się z dalszym czytaniem. Zatrzymaj się w tym momencie i zastanów, jak naprawdę chciałbyś wyglądać. Poczekaj następne kilka minut…

Wyobraź sobie jak twoi przyjaciele, rodzina, ludzie na plaży patrzą na ciebie. Pomyśl o swojej ulubionej plaży czy też basenie. To powinno cię zmotywować do osiągnięcia swego celu.





9. Jakiś dupek mówi, że nie dasz rady tego osiągnąć.

Wielu z nas zna takich ludzi. Mówisz im, że zaczynasz trening a oni tylko przewracają oczami.

„Ta, uwierzę ci, gdy to zobaczę!" Oni mówią, że przegrasz z samym sobą, że nigdy nie będziesz wyglądał lepiej. Ale Ty udowodnisz im, że się mylą i z przyjemnością zobaczysz ich zaskoczone twarze, kiedy ci się uda.

Poświęć chwilę na stworzenie listy osób, którym masz coś do udowodnienia. To może być jedna osoba, a może być i więcej. Wypisz je i spójrz na listę, zanim zdecydujesz się na przerwanie treningu.

8. Ludzie myślą, że są lepsi od ciebie.

Nie wszyscy urodziliśmy się wielcy. Niektórzy z nas urodzili się pięknymi brzydalami… Ciebie też to wkurza, gdy wszyscy dookoła myślą, że mogą zlać ci dupę? Tak, wiem, że to niedojrzałe i niezbyt ważne, ale bądźmy realistami. Jeżeli jesteś facetem to jedna z najgorszych obelg dla twoje męskości.

Tylko sobie wyobraź jak będziesz się czuł, gdy ci ludzie zobaczą, że jesteś większy od nich. Będziesz mógł śmiać się im w twarz.
Zrób listę takich ludzi, którym masz coś do udowodnienia.

7. Siła!
To jeden z najważniejszych powodów dla którego większość ludzi ćwiczy. Pomyśl jak wspaniale będziesz się czuł, gdy będziesz mógł otworzyć za kolegę butelkę wody, bo ten ma za mało siły. Lub, gdy ktoś nie będzie umiał wyciągnąć auta z zaspy zimą.

6. Pewność siebie.
Kulturystyka to sport, który wymaga czasu. Aczkolwiek ludzie już po pierwszym treningu stają się pewniejsi siebie, co jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie.

Podczas treningu staraj się wyobrażać jak Twoje mięśnie rosną to naprawdę pomaga.

5. Pokaż znajomym na co Cię stać.
Ludzie po szkolę średniej zazwyczaj tyją. Zwróć uwagę na swoich znajomych, na ich piękne mięśnie piwne. A teraz wyobraź sobie, że ty możesz pochwalić się piękną, wysportowaną sylwetką. Czy to nie wspaniałe uczucie? Tak wyróżniać się wśród znajomych. Ta moc pokazania innym, że jest się silnym.

4. Praca
Bez wątpienia dobry wygląd to dobra praca. Jeżeli będziesz wyglądał jak Quasimodo na pewno nie znajdziesz pracy. Ale ćwiczenia na siłowni mogą znacznie ci to ułatwić. Do tego dochodzi pewność siebie, która jest nawet ważniejsza od wyglądu. A takową pewność osiągasz ćwicząc na siłowni. Pamiętaj, że treningi nie tylko powodują, że twoje ciało się rozwija, twoja psychika także staję się mocniejsza!




3. Skóra, fura i komóra.
Te trzy rzeczy wystarczą według niektórych by osiągnąć szczęście… Może i tak ale, żeby nosić skórę trzeba jakoś wyglądać. Siłownia ci w tym pomorze! Następnie znajdziesz dobrą pracę i osiągnięcia szczęścia jest już naprawdę blisko… wszystko zależy od ciebie!

2. Siłownia to zabawa!

Trening na siłowni to nie tylko ból, to także zabawa! Możesz tam poznać wielu ludzi o podobnych do twoich zainteresowaniach, w ten sposób może narodzić się przyjaźń.

Tacy przyjaciele tworzą dla ciebie dodatkową motywację. Na pewno nie pozwolą ci odejść, wręcz przeciwnie będą cię namawiali do jeszcze cięższej pracy nad sobą.

1. Laseczki…

To chyba główny powód dla którego większość z nas ćwiczy. Laseczki! Jeżeli myślisz, że kobieta nie zwraca uwagę na to jak wyglądasz to jesteś w błędzie. One mogą się zapierać ale my i tak wiemy swoje, muskulatura pozwoli ci znaleźć fajną kobietę. Reszta zależy już tylko od ciebie…

Jeżeli nie potrafisz znaleźć kobiety a nie ćwiczysz, to może odpowiedni moment by zacząć?

Co jeszcze motywuje nas do treningów?

Partner treningowy

Jeżeli wiesz, że kumpel czeka na ciebie na siłowni na 18:00, żeby nie wiadomo co się chciało nie będziesz chciał go zawieść. W wielu wypadkach to może ci pomóc w dotarciu na siłkę.

Kup karnet
Kup karnet na siłownię, nie na miesiąc czy dwa miesiące ale na rok! To pozwoli Ci się bardziej zmotywować, bo przecież zapłaciłeś za to grube pieniądze!

Powiedz znajomym o tym, że ćwiczysz.
Powiadom każdego, kogo znasz o tym, że ćwiczysz. To zapewni ci lepszą motywację na treningu, bo przecież nie chcesz zawieść znajomych?

Muzyka
To jeden z najlepszych sposobów na ciężki dzień. Puszczasz muzykę z filmu „Rocky"-„Eye of the tiger" i od razu chce ci się ćwiczyć. Twoja moc wzrasta, czujesz się silniejszy a co za tym idzie twoja sylwetka jest o krok bliżej od wymarzonego celu.

Nie masz ochoty na trening?
Czasem przychodzą takie dni, gdy człowiekowi się nic nie chce. Możesz sobie odpuścić ciężkie ćwiczenia. Ale dlaczego nie miałbyś przywalić workowi treningowemu? Taki mały sparing pozwoli ci się wyżyć a zarazem wyluzować i na następny trening z cała pewnością dotrzesz.

Motywujące filmy.
Każdy z nas ma swoje ulubione filmy bądź filmiki, które motywują go do walki. Obejrzysz taki film przed treningiem! To naprawdę pomaga



OD WODYNA (thx Kazziu)











by Knife

Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu macie jeszcze większą ochotę by ćwiczyć. Jak tylko przyjdą mi do głowy nowe pomysły to wam je przedstawię. Tekst jest tłumaczeniem artykułu z bodybiulding.com z tym, że część sam dopisałem.

Polecam:
https://www.sfd.pl/Arnold_-_psychika,_motywacja_do_treningu_-_klucz_do_sukcesu.-t297684.html



Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2007-01-28 22:49:52

Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2007-01-28 22:51:07

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-01-29 13:02:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 956
Sorry, że wygrzebuję skamieliny, ale kompletnie nie zgadzam się z twierdzeniem 1. Laseczki?? Jeśli dziewczyna kocha moje ciało, a nie mnie, to ZA PRZEPROSZENIEM, ****j jej w dupę. A co będzie, jeśli z jakiegokolwiek powodu będę musiał na dłuższy czas przerwać treningi?? "Zrywam z tobą, bo masz za małą klatę!!!" Żałosne. Sorry, ale tak kochają zwierzęta.

Thx za współpracę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 551 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11097
kozak artykulik, ema
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835







i moj podpis w negacji do tego co napisales

edit: wkleilem te same filmiki

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-28 22:57:12

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Moje poprzednie artykuły związane z motywacją:
https://www.sfd.pl/Dlaczego_ćwiczę_-t291602.html

https://www.sfd.pl/Dlaczego_trenuje_nogi_-t307086.html

Mój test:
https://www.sfd.pl/TEST_:_Show_must_go_on!_Nitric_Blast+Xpand_by_Thiago_-t309437.html

Dzi, trzeba jakiegos moderatora poprosic o edycje...
nie daliscie mi wszystkiego poprawic. Zawsze czekajcie chwile...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Kurna.

1. Myslalem ze koniec
2. Nie o podpis mi chodzilo tylko o to co mam w profilu

Katastrofa kutwa! Niech ktos to wywali a wklej wszystko od nowa bo syf powstal tylko

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Trudno sie mowi...
Ja zawsze wklejam a dopiero potem wylapuje bledy. Tak mi lepiej sie pracuje.
Pozdrawiam
Podoba sie chociaz?
Wersja beta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 4217 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 43747
Świetny artykuł, fajnie się takie coś czyta SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Mi sie nie podoba bo nic z tych rzeczy w sumie mnie nie nakreca. Sam sobie wymyslilem ze chce byc taki a taki i mnie to jara. Nic innego.

Co nie znaczy ze uwazam ze innych nie powinno jarac to co napisales. Nie wazne co jara, wazne by jaralo!

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1742 Wiek 1 rok Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17683
Ja nie ćwicze dla laski, niebede się dla niej zmieniał. Ćwicze dla siebie, a to że jej się podoba to osobny temat. Ćwicz dla siebie, a nie dla kogoś innego. Sog-a już dałem :)
/pozdro

Destiny is in your hands.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 800
Ja nie musze sie motywowac poprostu to lubie i co najwazniejsze robie dla siebie ,artykul fajnie napisany napewno sie komus przyda pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 10951 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73516
10.mam to w dupie szczerze mówiac-chce byc wielki i silny-nie po to zeby swirowac na plazy-poprostu chce-zawsze byłem strasznie chudy i zawsze chciałem byc ogromny-nieudolnie dąze do tego
9.sam sobie udowadniam...-przełamanie siebie-w swojej siłowni jak nikt nie patrzy zmagam sie z tym ze miesien boli i krzyczy :daj spokuj,juz wystarczy, ja sie rozrywam, bole cie , nie mam siły"-a ja go probuje roz***ać ...
(kolega stwierdził ostatnio jak ciagi robiłem ze wkoncu zeby ni popękają jak bede tak zaciskał)
8..........
7.siła ---yes---ale nei po to zeby butelki otwierać --jeden z obowiazków meszczyzny moim zdaniem-nie być słabą cipą (nie trzeba cwiczyc zeby nia nie byc)
6.tu problem ....
5. zupełnie nie-chwalic sie-nie-wysportowana sylwetka czemu nie, al esa wazniejsze dla mnie sprawy
4.pracuje nad swoja psychiką sam z Bogiem---i tę batalię WYGRAMY
3.nie stac mnie na taka skore ani komore ani fure jakbym chciał
2.domowa siłka ...na ktorej mam jednego "podopiecznego"bardzo dobry kolega, staram sie mu pomoc bo posture ma trgiczna,podziwiam jego zaciekłosc bo z tymi warunkami niejeden by odpadł
1.absolutnie-a nawet mnie wkurvia bo moja kobieta łapie mnie za tyłek i powtarza ze jak dwie piłeczki wyglada ,czuje sie molestowany
kobiety lubia sie czuc bezpieczne--szukaja kogos na kim moga sie oprzec-uwiesić itp.-jeśli nei to same siebie oszukuja ---mozemy do tego dojsc by były szcześliwe


troche sie rozpisałęm ale chciałem przedstawic swoj punkt widzenia i odpoczac od nauki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Wiecej