SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masywna budowa, a sztuki walki.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na wstepie powinienem sie przywitac jako, ze pisze na to forum po raz pierwszy, mimo ze przegladalem je juz od jakiegos czasu.

Temat, ktory poruszam jest chyba dosc skaplikowany, interesuje mnie faktyczna przydatnosc masywnej budowy ciala w walce.
Zauwazylem, ze wielu wybitnych fighterow nie jest tak bardzo poteznie zbudowanych - mam tu na mysli braci Gracie czy Sakurabe (to potwierdza rowniez skutecznosc BJJ). Czy duza masa ciala (nawet jesli sa to "czyste" miesnie) nie ogranicza skutecznosci w walce?
Fenomenem jest dla mnie gdy widze Sakurabe rozprawiajacego sie z zawodnikami 100+ kilowymi, znajacymi sie rowniez na rzeczy i majacymi za soba wiele walk.
Z drugiej strony jako osoba malo wazaca obawial bym sie o swoje kosci walczac w jakimkolwiek "chwytanym" stylu walki (w koncu rzucic 70 kilo jest latwiej niz 100 kilo), dlatego zawsze interesowalem sie stylami gdzie dominuja kopniecia i walka na piesci.
Przyznam wiec, ze postawa Gracie czy Sakuraby bardzo podniosla mnie na duchu, czy popelnilem blad rezygnujac z judo,zapasow badz wreszcie BJJ? Oszalamiajacy rozwoj masy miesniowej nie wchodzi w moim przypadku w gre bo jestem ewidentnym ektomorfem (genetycznie - cala rodzina taka , a po steroidy anaboliczne nie chce siegac z wielu przyczyn.
Coz obecnie umiejetnosci i odwagi starczy mi na tyle by nie schodzic z drogi byle penerkowi (zdarzalo sie nawet, ze grupki takowych rozpraszalem, zdarzalo sie tez, ze ladowalem w szpitalu, wiecie jak to bywa .Ale ostatecznie tu nie o to chodzi zeby byc skuteczniejszym, tylko zeby nauczyc sie czegos nowego, bardzo chcial bym poznac "jak sie je" takie zapasy czy judo ale obawiam sie, ze masa ciala bedzie tu jednak przeszkoda .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy walce w stojce masa i sila maja podstawowe znaczenie, natomiast w parterze liczy sie technika. Dopiero gdy technika jest zblizona wtedy masa staje sie bardzo istotna. Jesli jestes drobnej budowy to zajmij sie wlasnie Bjj a nie uderzankami.
A Sakuraba akurat z ciezszymi przegrywa (Kimo, Wowczianczin). Kiedys w Vale Tudo mali pokonywali dryblasow bo tamci nie znali Bjj. Obecnie Bjj cwicza wszyscy, wiec juz tak rozowo nie jest. Dlatego wlasnie obecnie mamy kategorie wagowe.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sakuraba wygral z Conanem(110 kilo).
A z Vovczanczinem mu podobno niezle szlo ..na poczatku...

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Choc nie mam pojecia o co chodzi to bardzo mnie to zainteresowalo wiec jesli mozecie to udzielcie mi troche informacji na poruszany tutaj temat.
Pozdrowienia Sierov
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Conan to jedyny przypadek, a i tak byl to rewanz. Sakuraba to fenomen, ale "nie leza" mu ciezsi przeciwnicy.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gracie rowniez nie sa masywnymi zawodnikami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tahi box, bjj czy kick boxing

Następny temat

kto to jest-boruta??

WHEY premium