SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masturbacja a testosteron

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 59119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Witam

Proste i krótkie pytanie. Czy to prawda że masturbacja obniża poziom testosteronu?

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6263 Napisanych postów 76005 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754697
Na internecie znaleźć można wiele ciekawych informacji. Pojawiają się jednak wśród nich również i takie, które nie mają żadnego potwierdzenia w nauce i badaniach, a powielane są przez wiele osób i uważane za prawdziwe. Można tutaj wyróżnić np.:

- bezpłodność od zjadania sporej ilości jaj,
- zły wpływ na zdrowie od jedzenia ogórka z pomidorem,
- chorobotwórcze łączenie herbaty z cytryną.

Wymieniać można wiele. Jednym z nich jest również twierdzenie, iż ograniczenie masturbacji wpłynie pozytywnie na nasz poziom testosteronu. Jest to oczywiście nieprawda i nie należy brać tego do siebie. Nie ma ku temu żadnych badań potwierdzających tę tezę. Pod względem fizjologicznym jest to mało prawdopodobne, aby seks, czy masturbacja (brak szczególnych różnic pod względem fizjologicznym) mogły wpływać na poziom testosteronu w jakikolwiek sposób. Tym bardziej aż o 45,7% po tygodniu. Gdyby tak było, to wiele osób w prosty sposób podniosłoby swój poziom testosteronu, nawet powyżej fizjologicznych norm. Niepotrzebne byłoby leczenie w postaci hormonalnej terapii zastępczej, czy odblokowanie po zastosowaniu środków dopingujących.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masturbacja = Uprawianie seksu, więc na jedno wychodzi. Ktoś ma się nie kochać, bo mu testosteron spadnie? Kpina.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Mało kto chciałby rezygnować z seksu ale może warto ograniczać masturbację.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 238 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18077
Też chciałem podobny temat założyć. Trochę o tym poczytałem i natknąłem się na taki wykres Z którego możemy zauważyć, że niby rzeczywiście podnosi się poziom teścia, ale spada on po tygodni. Więc można po tych 7 dniach pójść do dziewczyny lub samemu rozładować broń Nasuwa się pytanie czy opłaca się stawać mnichem na tydzień, co tydzień.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 602 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 16781
ta a im wiecej testosteronu tym szybciej wypadają włosy. Wiec bedziecie łysymi pałami :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Tu piszą, że jest wręcz odwrotnie :)

http://www.peaktestosterone.com/Sex.aspx 


W sumie... po sobie wiem, że "wstrzymanie się" na wiele dni za cholerę nie robi ze mnie terminatora

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Widzę, że zdania podzielone . W każdym razie sog dla każdego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 388
Widzę, że zdania podzielone . W każdym razie sog dla każdego.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 491 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7371
nie prawda przytocze cytat z pewnej strony "g****, a nie fakt, ciężko wpłynąć na spadek testosteronu, musiałby to być wpływ innych hormonów albo patologia pracy gruczołu, wyprodukowana sperma nie jest po to, żeby ją trzymać, ma to jakiś cel, na chłopski rozum: "narząd nieużywany zanika", testosteron jest potrzebny DO PRODUKCJI spermy, a nie jej przechowywania, to tak jakbyście nie srali, czekając, aż jeszcze coś się wchłonie do krwioobiegu, no bądźmy realistami, bądźmy przede wszystkim mądrzy" reszte dopowiedz sobie sam, oglądałem kiedyś program gdzie jedna grupa sportowców przed meczem uprawiała seks a druga nie, poziom teścia nawet był większy u 1 niż u 2

edit: o jeszcze to: ''Jakies gowniane badania bo poziom testosteronu po seksie owszem spada ale po 3h wraca z nadwyzka i przez jakis czas sie tak utrzymuje, a potem znowu jest w normie. Brak seksu przez miesiac w gore powoduje zwiekszona agresywnosc ,a nie o polowe wiekszego tescia. To nie dziala na zasadzie 'nie rucham sie i nazbieram sobie tescia''

Zmieniony przez - nocnykur w dniu 2012-08-20 07:22:43
7

jak pomogłem, daj SOG'a :)

„Znawca Archaicznych Ćwiczeń”
"Znawca Praktycznej Anatomii"

moja siłka http://www.youtube.com/watch?v=cBArpchKJdY 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12032 Napisanych postów 160413 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234305
tylko w tym badaniu na pilkarzach byla mowa o seksie ale chyba bez finalu w postaci orgazmu i ejakulacji.
czyli seks powodowal wzrost testosteronu do poki nie spucili z krzyza. nie wiem jak ma sie to do realiow ale chyba o to chodzilo w tym badaniu.
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanko :D

Następny temat

Plecy

WHEY premium