SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maska tlenowa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Niedawno przyszedł mi do głowy kolejny pomysł. Mianowicie to, że po wykonaniu serii ciężkiego ćwiczenia (przysiad, martwy) w przerwie kiedy ciężko złapać oddech można użyć maski tlenowej. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa (powietrze bogatsze w tlen?), ale jeżeli to przyspieszy odpoczynek to byłby to świetny pomysł na wspomaganie ćwiczeń. Moje pytanie: czy taka maska rzeczywiście pozwoli szybciej przywrócić normalne tempo oddechu?

Kto się śpieszy ten się potyka.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
to nie jest glupi pomysl!kolo silowni jest kawiarenka tlenowa musze po treningu tam pojsc.teoretycznie powinna nastapic szybsza regeneracja organizmu.sprubuje tez przed treningiem.napisze jakie beda rezultaty

masti
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hehehe
Ale by był ubaw na siłce. W szczególnośi, że czysty tlen działa rozweselająco.
Bez przesady, wyobrażasz osbie to? Jakby to wyglądało:

Wchodzisz na siłownie, wyciągsz spodenki, koszulke, rękawiczi, aparat tlenowy.
Ja gdybym zauważył takiego klienta to bez urazy, ale padł bym ze śmiechu i brechtał się z 15 min.

Ja wiem, że wiem, że wy wiecie, że ja wiem, że wy niewiecie, że ja niewiem o tym że wy wiecie, że ja wiem. )))))))
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Ja ostatnio po martwym ciągu miałem wrażenie, że moje serducho zamiast w klacie siedzi mi głowie. Tak więc, nawet gdybyś jakimś cudem znalazł się na mojej siłce na strychu (bo tam właśnie ćwiczę) ukryty za ławką i zacząłbyś się śmiać to mnie by to i tak nie ruszyło, bo ja tu po ćwiczeniu mam kłopoty ze swobodnym myśleniem, więc nie miałbym siły zwracać uwagi na zwiniętego ze śmiechu Swedera. Poza tym czy nie wydaje ci się śmieszne, że ludzie uprawiający "żelazny sport" wspomagają się środkami używanymi przy leczeniu osteoporozy albo podczas cyklu biorą lekarstwa przeznaczone dla kobiet? Za parę lat będą wydawane książki typu "Zasady treningowe Konia", na SFD będzie dział "Dotlenianie", a ty będziesz wspominał "A ja kiedyś kpiłem z tego geniusza".

A tak w ogóle co tak szybko odpowiadasz i na tyle artykułów, śpisz przy tym komputerze?

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nie wiem czy byś zachował powagę widząc coś takiego. Na pewno to pomaga, ale ja bym nie mógł. Przykro mi, ale nie kupię twoich książek.

P.S. A co mam robić na takim zadupiu ja moje miasto. Szkoła, siłownia, obiadek, panienka, SFD do rana i tak od początku.
Panienka do rana tylko w weekendy;)

Ja wiem, że wiem, że wy wiecie, że ja wiem, że wy niewiecie, że ja niewiem o tym że wy wiecie, że ja wiem. )))))))
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sweder - czysty tlen jest trujacy - faktycznie pierwsze warazenie jest wrazeniem euforii i lekkosci.
Ale po chwili to sie konczy i zaczynasz sie dusic az do zejscia..

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co za bzdury wypisujesz (o tej toksycznosci). Efekt Lorrain-Smitha - czyli o toksycznosc plucna wystepuje pod kazdym
cisnieniem, liczy sie to w jednostkach UPTD -Unit Pulmonary Toxicity Dose (1 UPTD = oddychanie czystym tlenem w atmosferze 1 ata - czyli cisnieniu atm przez 1 min. Po dziesieciu godzinach kumuluje sie 600 UPTD co oznacza spadek pojemnosci zyciowej pluc o 2%, ta wielkosc stanowi wlasnie dopuszczalna dzienna ekspozycje na tlen. Tyle samo godzin potrzeba na regeneracje tkanki plucnej.
Czyli na ladzie w normalnych warunkach dlugo mozna oddychac tlenem bezkarnie, tym bardziej ze np. przy uzyciu maseczek inhalacyjnych nie uzyskuje sie 100% wysycenia tlenem oddychanego powietrza.
Znacznie lepiej jest przy uzyciu cewnikow donosowych, a najlepszy jest system podajacy tlen na zadanie (tak jak automaty oddechowe uzywane przez peltwonurkow).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
EEEE Naleśnik a powiedz mi dlaczego piloci nie oddychają czystym tlenem tylko mieszanką azotowo tlenową??????
Po dłuższym oddychaniu czystym tlenem człowiek traci przytomność. A poza tym czysty tlen jest trujący (wiedziałem o tym bst) Ale mieszanka pomaga. Klienci którzy zajmują się np. nurkowaniem jeżdżą na rowerku z maską tlenową. Ale nie jest to czytsty tlen, ale mieszanka.
Czysty tak jak napisał bst wywołuje stan eufori, potem utratę przytomności. Dlatego po paru katastrofach lotniczych w czasie gdy eksperymentowano z tlenem wycofano czysty tlen a wprowadzono mieszanki.

Ja wiem, że wiem, że wy wiecie, że ja wiem, że wy niewiecie, że ja niewiem o tym że wy wiecie, że ja wiem. )))))))
Sweder

Zmieniony przez - Sweder w dniu 01-04-28 13:34:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nalesnik - napisalem to co wiem i co widzialem - czysty tlen jest trujacy.

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cos mi sie wydaje, ze po prostu mylisz 3 rozne rzeczy.
Pierwsza to ta o ktorej pisalem, czyli toksycznosc plucna tlenu (oddychanie gazem o wyzszym udziale procentowym tlenu niz powietrze). Celowo napisalem gazem bo dotyczy to nie tylko sytuacji, gdy oddychasz czystym tlenem medycznym ale innymi mieszaninami oddechowymi uzywanymi przez nurkow (np. nitroks, czyli mieszanina azotu i tlenu, gdzie stezenie tlenu wynosi np. 32 czy 36% albo i wiecej). Tak swoja droga powietrze to tez nitroks :)
Druga rzecz to druga postac toksycznosci tlenowej (mozgowa) czyli tzw. efekt Paula-Berta, ktory wystepuje w srodowisku hiperbarycznym... drgawki, utrata przytomnosci.
Trzecia rzecz to tzw. narkoza azotowa, gdzie azot pod zwiekszonym cisnieniem oddzialywuje toksycznie na uklad nerwowy... mniej wiecej podobnie jak alkohol czy prochy... uposledza prace mozgu i calego ukladu nerwowego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nalkeśnik, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie.
To czemu piloci nie oddychają czystym tlenem, a w żadnym szpitalu nie znajdziesz butli w czystym tlenem tylkko z mieszanką azotową. Nie sprzeczaj się z bst skoro ma rację. Poczekaj na opinie innych i zobaczymy.

Ja wiem, że wiem, że wy wiecie, że ja wiem, że wy niewiecie, że ja niewiem o tym że wy wiecie, że ja wiem. )))))))
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 980
moim zdaniem najlepszy na silke jest podtlenek azotu ))
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DRĘTWIENIE REKI

Następny temat

Ćwiczenia na biceps

WHEY premium