SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa po redukcji - jak to rozłożyć

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753


Jestem po redukcji z około 100kg, na aktualne 84 kg, przy moim wzroście 185cm. Jak widać na zdjęciu zostało jeszcze do zredukowania ale jak każdy mówi, za długa redukcja też nie jest wskazana.
Redukcje kończe (jeszcze trwa ostatnie dni) na takim rozkładzie B/T/W - 2,3 / 1,2 / 1,7 około 2300 kcal.

Moja aktywność fizyczna to treningi 4 razy w tygodniu split (od niedawna, wcześniej FBW) i po każdym treningu 20 minut aerobów 70%HRMax. W dni nietreningowe 1 - 2 godziny rowerka w tym samym przedziale.

Jak widać, jestem typowym endomorfikiem, zawsze byłem grubszy troche.

Teraz przejdźmy do rzeczy, zaczynamy robić mase. Jak to zrobić, aby sie nie zalać. Suplementacja jaka wjedzie to kreatyna 5g naczczo rano + 5g po treningu - w dni treningowe po 20 minutach aerobów, a w dni z samymi aerobami jedna porcja 5g po w celu antykatabolicznym. Każda porcja podana z 1500mg tauryny. Czy w celu zabezpieczenia mięśni przy aerobach można wrzucić gdzieś jeszze BCAA. I teraz najważniejsze - ILE BIAŁKA, WW, TŁUSZCZU - wiem, że to wszystko jest napisane ale nie znalazłem tematu, który odpowie jednoznacznie na to pytanie w odniesieniu zakończonej redukcji.

Po takiej redukcji jestem już obeznany co do jedzenia pełnowartościowych posiłków i dalej mam zamiar bazować na makaronach pełnoziarnistych, ryżu brązowym, dzikim, paraboiled, własnym chlebie razowym żytnim, ewentualnie kupnym pumperniklu (100% mąki żytniej razowej) no i oczywiście płatki owsiane. To wszystko głównie w okolicach treningowych i rano, reszta to warzywa i ewentualnie jakieś niskie IG.

W zasadzie rada o jaką proszę, to informacje jakie przyjąć wartości B/T/W i czy zrobić to nagle czy może z jakimś okresem przejściowym. Może jeszcze do tego jakiś spalacz ewentualnie, albo chociaż jakas l-karnityna?

pozdrawiam i prosze o pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
przeczytałem " na szybko" i wydaje mi sie ze chcesz wiedziec co dalej. Jest super. Gratuluje!.
Teraz powoli dodawaj ww. Przez tydzien bilans na 0 ww okołotreningowo i w śniadaniu po okolo 30g dziennie wiecej.
Wiesz juz jaką dieta chcesz masowac? jesli masz wiedze i jestes endo to moze low carb?
wowczas te zalecenie powyzej ogranicz do bilansu na 0 przez tydzien i powoli dodawaj tłuszczy i białka po okolo200-300kcal tygodniowo.
Mniej aerobów wiecej siłki i bedzie elegancko:)
pzdr.

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
zostałbym jednak przy bardziej zbilansowanej diecie, low carb już był przez 4 miesiące:) a jakoś przerażają mnie te wszystkie ketozy i inne mechanizmy organizmu, dlatego jak mówie, chciałbym jednak bardziej tradycyjnie. Czyli mam narazie wyliczyć bilans (który będzie dużo wyższy sam w sobie niż podane 2300 kcal) - zakładając podany wysiłek (łącznie z aerobami 20 minut po siłowym i 2 razy w tygodni po 60 minut) wychodzi mi 2983 kcal i tak zakładając, że będzie to średniointensywny trening siłowy. Z czego nadrobić te prawie 800 kcal? białko 2,4x84 = 201 = 806kcal, węgle 3,3x84 = 277g = 1108kcal, tłuscze 2983-1108-806= 1069kcal/9 = 119 kcal. Tak to mniej więcej widze - a Wy, jak to widzicie? Podejrzewam, że na początku może być to szok dla mojego organizmu, ale z drugiej strony, może mi sie poprostu przyspieszy już bardzo zwolniony metabolizm?

Czekam na Wasze opinie i liczne sugestie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 16760 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68685
mozesz srpubowac carb cycling,dni spozycia wegli sie przeplataja nisko/wysoko/srednio...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
no a jesli tak bardziej klasycznie, to te wartosci co napisalem sa poprawne??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1499
Witam, proporcje wydają się okej. Ale nie rezygnuj z aerobów tak od razu. Odstawiaj powoli. W pierwszym tygodniu może Cię lekko przylać, ale w następnym powinno być okej. Jak masz czas to możesz robić przyśpieszanie metabolizmu sukcesywnie np.
I tydzień 2500
II tydzień 2700
III tydzień 2900
Po tym czasie mierzysz fałdę z brzucha i ud i notujesz wynik. Za tydzień mierzysz fałde ponownie. Nie masuj się na ostro. Bo organizm jest pamiętliwy i szybko zaleje Cię znowu.

pozdrawiam miwo
ps. co do BCAA, to przy stanie Twojego umięśnienia wydaje się niepotrzebne.

Zmieniony przez - miwo w dniu 2009-07-31 07:51:15

Zmieniony przez - miwo w dniu 2009-07-31 07:52:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Bardzo ważne jest zebyś sukcesywnie dodawał ww i reszte kcal. Jaki masz teraz deficyt kcal?

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
deficyt jest duzy - jak pisze - jem około 2300 kcal, a zapotrzebowanie przy mojej aktywnosci to około 2900-3000, aeroby będą cały czas, a no i poczytalem o tym carb cycling - jest szansa ze sie na to zdecyduje, no tak czy tak narazie bede jadł sobie z 2500 kcal przez tydzien, czy mogą byc te proporcje jak napisalem 2,2 białka i 3,3 wegli reszta tłuszcz?

Zmieniony przez - qbson89 w dniu 2009-07-31 08:45:14

Zmieniony przez - qbson89 w dniu 2009-07-31 08:47:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Niepotrzebny taki deficyt-imo niezbyt madre posuniecie, no ale coz. Stopniowo dodawaj kcal i bedzie ok.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
Nie, jezeli dalej jesz tak jak na redukcji. to dodaj poprostu dzisi 30g z ww. deficyt zostaw. Zmniejszy się razem z ww. jak dojdziesz do okrslonego sobie poziomu ww 3,3 to zacznij dodawac teszre makroskładników(t/b) i dopełnij tłuszczami. Zziększajww co okoo 3 dni al stale obserwuj org. sprawdzaj wymiary (nie wagę)

Zmieniony przez - nofatuk w dniu 2009-07-31 08:52:49

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3753
no to że to nie mądre posunięcie to już wiem, ale no za późno, to zaczynam dzisiaj od 30g więcej wegli, dzięki wielkie za pomoc, jak coś czekam na jakieś wskazówki ciągle
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny

Następny temat

no to od czego zaczac

WHEY premium