SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa na IF, makroskładniki.

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Witam! Przestudiowałem artykuł Solarosa Tu wprowadź tekst linku... i nadal nie wiem do końca co i jak. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu mi pomożecie. Otóż od września mam zamiar zacząć robić swoją pierwszą w życiu masę i postanowiłem spróbować zrobić ją na IF (14h nie jeść 10h jeść, tak by mi było najwygodniej). Moje zapotrzebowanie to ~2250kcal więc dodam gdzieś około 200-300kcal. Pierwszy planowany posiłek wypadałby o 13 i w założeniu miałby to być szejk białkowy jako te aminokwasy przed treningiem. Trening rozpoczynałbym o kolo 16-17 i później już normalne posiłki. Do tego momentu wszystko wydaje mi się być jasne, lecz jakie b/t/w mam obrać? Solaros napisał że białko na poziomie 2,2g-2,5g ale co z tłuszczami i węglami? Węgle niby są zmienną, ale od jakiego poziomu zacząć?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
może tak być: odmian jest wiele rób tak jak Ci wygodnie nie musisz wychodzić z założenia że jak IF to trening tylko i wyłącznie na czczo !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
----

Zmieniony przez - Koddy w dniu 2013-08-24 12:47:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94290 Napisanych postów 364202 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668401
to juz zależy jak bardziej ci pasuje

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Tzn. tłuszcze na poziomie 0,8g-1g wystarczą? Reszta w węgle i co jakieś 10-14 dni bym dodawał kolejne 200-300kcal. Po około miesiącu planuje wejść na mono i tu też pytanie. Dawkować tylko DT po treningu? Ostatnio oglądałem filmik Michała Karmowskiego i wypowiadał się na ten temat, że lepiej brać w DT. Czy może standardowo DT 10g po treningu, DNT 5g między posiłkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Generalnie można powiedzieć, że ilość tłuszczu: 0,8-1 g na kg masy ciała jest wystarczająca. Jednak na podstawie informacji, które podałeś ciężko stwierdzić, czy ta ilość będzie dla Ciebie optymalna.

Dawkowanie kreatyny według schematu 10 g w dni treningowe i 5 g w dni nietreningowe to standard na forum. Osobiście nie widzę potrzeby przyjmowania dodatkowych porcji kreatyny w dni nietreningowe, w momencie, gdy w dni treningowe (przynajmniej 3-4 razy w tygodniu) pojawia się 10 g kreatyny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
A jakich informacji byś potrzebował ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Przede wszystkim:

-poziom tkanki tłuszczowej: obecny i kilka miesięcy wcześniej

-po posiłku zawierającym znaczne ilość łatwostrawnych węglowodanów jesteś ospały / masz dużo energii?

-łatwo przystosowałeś się do reżimu IF?

-podczas odchudzania odnotowałeś może wyraźne obniżenie tolerancji na zimno (zimne ręce i stopy)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
No to tak:
-20% było 25% (wg. kalkulatora)-nie jestem bardzo ulany
-troszeczkę ospały
-nie sprawiło mi to żadnych problemów
-hmm raczej nie

Dieta wyglądała by mniej więcej tak. 2250kcal b-172g t-60g w-255g tak by to wyglądało mniej więcej. Białko bym wypijał o tej 12.50 i w zależności jak wrócę do domu to trening 16-17 i później po treningu pełnowartościowy posiłek. Oknom żywieniowe trwałoby do 22.50




Zmieniony przez - Koddy w dniu 2013-08-26 20:13:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
chleb pszenny zmieniłbym na - orkiszowy, żytni, razowy, pełnego ziarna, gracham również możesz urozmaicać na kasze gryczane, jaglane, makarony ciemne, ziemniaki itp.
olej rzepakowy zamieniłbym na - oliwe z oliwek, avocado, orzechy różnego rodzaju, siemię lniane, olej lniany itp.
dołożyłbym swierzą rybę oraz owoce i warzywa bo rozumiem że ich nie ma skoro nie uwzględniasz w bilansie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9990
Chleb w zasadzie mogę wywalić całkowicie. Olej jest ze względu na mięso. Podsmażyć muszę na jakimś tłuszczu gdyż nie mam dobrego teflonu. Warzywa i owoce nie są wliczane w bilans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
jeśli tak to zawsze musisz dusić mięso na wodzie aż do momentu wyparowania sprawdza się to i ja to stosuję czasami dla odmiany :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Okno IF

Następny temat

IF - Czy jest dobrze? I prośba o pomoc.

WHEY premium