SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa mięśniowa

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Cześć, mam 15 lat, 162 cm wzrostu i ważę 50 kg. Chciałabym zrobić masę mięśniową. Planuję robić 4 treningi w tygodniu(pon: nogi, śr:plecy+brzuch, pt: pośladki, sob:klatka) i jeść 2200 kCal w dni bez treningów, ok. 2500-2600 w dni treningowe. Ile powinnam jeść białek, tłuszczy i węglowodanów na kgmc oraz czy taki harmonogram treningów jest w porządku?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Domciax33
Do takiej profesjonalnej to nie, ale korzystam z siłowni brata w piwnicy :D ma tam ławkę, hantle, sztangę, wyciąg górny i dużo talerzy


dokładnie , fbw będzie dobrym rozwiązaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
ok 1.7-2g białka na kg masy, tłsuzcy 0.7-1.2g reszta węgli, jak zaczynasz to na poczatek lepiej dać plan ogólnorozwojowy
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
rozpiz caly plan treningowy, jak i diete gdy sie z ia uporasz, to zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce wszystko
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Makro w dni nietreningowe: B: 100g, T: 60g, W: 315g
Planuję zjadać wtedy 2200 kCal w 4-5 równych posiłkach, 2 białkowo-tłuszczowe, 2-3 białkowo-weglowodanowe. Ilość posiłków będzie zależeć od dnia tygodnia, pon-pt 4 posiłki, w weekendy będę mieć czas na 5 posiłków. Planu treningowego na masę nie mam jeszcze ułożonego, ale zamierzam robić tak jak do tej pory hip thrusty, przysiady bułgarskie i sumo (przy klasycznych przysiadach bolą mnie kolana, być może źle je wykonuję), martwe ciągi, wyciskanie na ławce, rozpiętki, wiosłowanie sztangą i ćwiczenia z powerbandem i małym obciążeniem (do 5 kg).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
nie wiem czy tego typu rozklad makro nie bedzie zbyt duzy jak na start, czy nie trzeba zaczac z nieco nizszego pulapu kalorii? Wczesniej juz szacowalas kaloryke swojej diety?
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Tak, na redukcji zjadałam ok. 1900 kCal z dosyć lekkimi treningami (np. skalpel Ewy Chodakowskiej czy 30 minut jazdy na rolkach). Wychodziło mi B 26%, T 32%, W 42%, jednak wiem że makro na masie powinno wyglądać inaczej a nie wiedziałam jak, szczególnie jeśli chodzi o węglowodany. Niektórzy mówią że powinno to być 50-55% a inni że nawet 60%, stąd moje wątpliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Dodam, że moja całkowita przemiana materii z małą aktywnością w ciągu dnia to ok. 1920 kCal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
no to ok, jak kaloryka sie zgadza, to moze zostac tak jak sobie to rozpisalas wszystko

teraz kwestia treningu, masz dostep do silowni?
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1
Do takiej profesjonalnej to nie, ale korzystam z siłowni brata w piwnicy :D ma tam ławkę, hantle, sztangę, wyciąg górny i dużo talerzy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
No to może klasyk fbw z naciskiem na dół i posła lepiej walnac
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cheat day

Wiecej