SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Masa czy rzeźba? Zdjęcia.

Wysłana -
Cześć wszytkim. Poniżej wysyłam zdjęcia. Proszę o ocenę. Mój cel to rzeźba. Czy powinienem zaczynać od masy czy skupić się na rzeźbie? Wzrost 199, waga 96kg,tkanka tłuszczowa na poziomie 17,5-18%. Dzięki! Robert.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tył.

Wysłana -
Ja bym masował choć to zależy jakie masz cele sylwetkowe na najbliższy czas bo jak bf ma być w miarę niski na sezon urlopowy to ostrożnie z dietą. Tzn nadwyżka niewielka.
Wysłana -
rion10

Mój cel to rzeźba. Przez ostatnie 10dni z przerwami miałem dietę na masę. Około 3,500 kalorii na dzień w dniu treningu. 3000-2400 po za dniami i sesjami w siłowni.
Wysłana -
Jak przeprowadzisz redukcję to bf się zmniejszy ale masy mięśniowej nie masz jakoś dużo więc masa mięśniowa też może polecieć. Ale jak postarasz się utrzymać masę i trochę zejdziesz z bf to nie będzie najgorzej ale ewidentnie trzeba masować i dołożyć tych mięśni.
Wysłana -
Staram się ułożyć dietę na rzeźbę. Później moja rozpiska.

0700
Serek wiejski 200g, grejpfrut, avocado 270g.
Białko 26g, węglowodany 77g, tłuszcz 30g - kalorie 677

1200
Tuńczyk w puszcze w wodzie 112g, makaron 200g, 6 łyżeczek oliwy do sałatki, sałatka warzywna.
Białko 26g, węglowodany 77, tłuszcze 30g, kalorie 677

1600
Filet I kurczaka 230g, sweet potato 250g,sałatka warzywna.
Białko 54g, węglowodany 60g,tłuszcze 7g, kalorie 520

2000
Filet z kurczaka 230g, Quinoa 170g, sałatka
Białko 58g węglowodany 51g, tłuszcze 10g, kalorie 528

2200
Jogurt naturalny 270g, trzy wafle ryżu.
Białko 29g, węglowodany 35g, tłuszcze 1g, kalorie 269
Wysłana -
rion10

Czyli is a Twojego doświadczenie i wygląd w zdjęcia radzisz zrobić masę?
Wysłana -
Dlatego zapytałem o plany na najbliższy sezon wakacyjny. Ja bym dołożył masy ale sylwetka z poziomem bf raczej się nie poprawi. Natomiast jeśli chcesz wyglądać lepiej na wakacje to lekka wycinka, a po sezonie wakacyjnym masa.
Wysłana -
Ogólnie mój cel przez cały rok to ładnie wyglądająca rzeźba. Czy powinienem dopasować się do diety, która podałem wcześniej w komentarzu? Chciałbym napisać, że używam kreatyne.
Wysłana -
Dieta w takim stanie nic nie mówi. Trzeba by było wrzucić ją do kalkulatora i zrobić zrzut.

Ładnie wyglądająca rzeźba ale przy obecnym poziomie masy mięśniowej?
Wysłana -
Tak, przy obecnej masie mięśniowej.
Strona 1 z 7
Dodaj odpowiedź