SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja na start

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1553

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 148
Witam, od przyszłego miesiaca(ze względów finansowych dopiero za miesiac :p) zamierzam zapisac sie na siłownię póki co trenuje w domu- pompki brzuszki ćwiczenia na triceps. Moje pytanie brzmi czy zacząć treningi od redukcji czy masy. W chwili obecnej na wadze mam ok 89kg przy 185cm I mam 21lat . W tej wadze jest troszke miesa bo za dzieciaka dużo uprawialem sportów piłka nozna /siatkowka no i przede wszystkim uczeszczalem na siłownię jednak było to bardzo amatorskie bez diety i specjalnych planów treningowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
najlepiej jakbys wrzucil zdjecie do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32859 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
Zdjęcie plus ankieta działu i dopiero będzie można coś doradzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
waga wzrost nic nie mówi z tą wagą można mieć dobrą sylwetkę jak i być otłuszczonym. Ktoś by Ci napisałe mam 180 cm i 110 kg wagi, ktoś od razu pomyśli ale spaślak, a moze to dobry kocur jest z nabitymi mięśniami

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 148
Jasne wiem o co chodzi , jutro postaram się wrzucić zdjecie oraz wypełnić ankietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Bardzo dobra decyzja z rozpoczęciem treningów na siłowni. W domu jak to w domu, nie można się spodziewać cudów.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 148
Płeć : mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 89

Wzrost : 185

Cel treningowy : powiększenie masy miesniowej

Staż treningowy na siłowni : 6msc parę lat temu

Uprawiane inne sporty : w chwili obecnej ogranicza się to do 1-2 w miesiącu do gry w kosza (21, gra w króla)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Full osprzęt profesjonalna siłownia
Dieta : będzie ukladana , bez miesa

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : białko by dobic braki ze względu na brak miesa w diecie

Ostatnio przerabiany plan: domowe ćwiczenia


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
ja bym jeszcze trochę zrzucił kilogramów, bo ten brzuszek raczej jest, na początek może zero kaloryczne trening i zobaczyć co za miesiac będzie w którą strone to bedzie szło

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 148
Najkorzystniej byłoby to przypalić na mięśnie ale z tego co czytałem jest to niemozliwe. Czyli myslisz ze 3100 kalori 2G/kg bialka i ewentualnie potem uciac 100/150 kal?? Kierowalbys sie na moim miejscu treningami na każdą partię osobno klatka/biceps itd czy raczej ten plan z postu "pierwszy rok na siłowni"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie wiem czy 3100 to nie jest przypadkiem za dużo, jak z kalkulatorów online korzystałeś to oblicz z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Dałbym fbw na poczatek

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 148
No rzeczywiscie kalori troszkę za dużo mi kalkulator wyliczyl. Z Twojego wzoru wychodzi 2786 przyjmujac 3 treningi po średnio 50 minut(nie wiem ile beda mi zajmowac, kwestia przeliczenia). Czytałem na temat tego fbw jednak pytanie czy nie bede miał lepszych przyrostow rozgraniczajac partie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomógłby mi ktoś ocenić mój plan FBW?

Wiecej