SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja dla początkującego.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2032

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

64

Wzrost

168

Cel treningowy

Poprawienie sylwetki

Staż treningowy na siłowni

Do roku

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt siłownia

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Boczne skrzywienie kręgosłupa lekkie

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 227
Witam może zacznę od opisania sytuacji. Jestem ektomorfikiem zawsze miałem problem z przytyciem, ale w ubiegłym roku jakby metabolizm mi zwolnił. Zawsze ważyłem 50kg co było lekką nie dowagą teraz aktualnie ważę 64 kg z czego cała ta "nadwyżka" to tłuszcz. Chciałbym zwiększyć masę mięśniową i ogólnie poprawić sylwetkę. Przeczytałem kilka artykułów na internecie i w końcu się pogubiłem. Jak uważacie lepiej jest z redukować i wtedy zacząć robić masę czy już teraz ciągnąć masę i później redukować ?

Wiek: 23 lata
Wzrost: 168
Waga: 64kg
Tkanka tłuszczowa: 20%
Doświadczenie: Jeżeli chodzi o doświadczenie to około roku z przerwami.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Trochę tłuszczu mógłbyś jednak zrzucić, ale być może uda sie przy okazji dobudować trochę mięsni. Klucz tkwi w odpowiedniej kaloryce.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Warto by było jak byś rzucił jakieś zdjęcie poglądowe sylwetki. Ale 20% bf to już dość sporo więc warto by było nieco zredukować ten tłuszcz.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
faktycznie, biorac pod uwage suche liczy, to czas redukowac, jednak, czasem szacunki co do poziomu BF sa nieco przeklamane, ze wzgledu chocby na niska mase miensiowa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 227
Mam problem z dodaniem zdjęcia w temacie. Jest to mój pierwszy temat i niestety nie wiem jak.

Czyli redukcja do jakiego poziomu tkanki tłuszczowej ? i jeszcze jedno pytanko jaki będzie najodpowiedniejszy trening ? Myślałem o FBW i dodatkowo cardio w dni nie treningowe będzie wporządku ?


Zmieniony przez - Ark1994 w dniu 2017-08-13 12:26:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
poprzez wyslij odp w prawym dolnym rogu, bedzie wiecej opcji do wyboru w tym dodanie foty z kompa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 227
Okey udało się.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
ekto nie jestes, jednak z typowo redukcja tez bym nie ruszal.
uloz solidny trening silowy, do tego ze 2 razy w tygodniu interwaly klasyczne jakies
i dieta na zero i zobaczysz co bedzie sie dzialo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 227
Okey dzięki wielkie jak jeszcze byś mi doradził jaki ten trening czy FBW czy bardziej Push/Pull, split ? Jest ogrom informacji, metod treningowych i tak lekko zacząłem się gubić :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Możesz spokojnie wskoczyć na trening fbw z podwieszonych tematów.
Widać, że tego tłuszczu trochę siedzi ale jak zrobisz mocną redukcję to nic z Ciebie nie zostanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 227
Właśnie o to się bałem, że znowu będę wyglądał jak szczypiorek, z drugiej strony też nie chce być zalany, ale wiadomo, że teraz trochę tłuszczyku muszę mieć. Dobra więc tak FBW 3x tyg plus w DNT 2x interwały i dietę ułożyć na 0. Dzięki wielkie ! Już wszystko wiem teraz tylko ciężka praca ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Ark1994
Właśnie o to się bałem, że znowu będę wyglądał jak szczypiorek, z drugiej strony też nie chce być zalany, ale wiadomo, że teraz trochę tłuszczyku muszę mieć. Dobra więc tak FBW 3x tyg plus w DNT 2x interwały i dietę ułożyć na 0. Dzięki wielkie ! Już wszystko wiem teraz tylko ciężka praca ;)


Taki schemat powinien się dobrze sprawdzić ale i tak możesz co tydzień sprawdzać i robić pomiary.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TSF do wojska

Następny temat

minicut na yohimbinie

WHEY premium