SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2437
Witam, na poczatku chcialbym powiedziec ze nie jestem "kulturysta" a amatorem ktory dazy do poprawy sylwetki, moja przygoda z silownia zaczela sie pare dobrych lat temu (w tym byly dlugie i krotkie przerwy). Jeszcze przed wakacjami wazylem 78kg i wygladalem dosc dobrze, nie moglem narzekac na nic, robilem okolo 4ry treningi w ciagu tygodnia. Od wakacji do konca roku nie uczeszczalem zbytnio na silownie gdyz czas i sytuacja mi na to nie pozwalala dodatkowo przez ten okres albo malo sie odzywialem albo niezdrowo. Zaczalem wiec znow od poczatku tego roku z tym ze moja waga teraz to 67- 68 kg przy wzroscie 173cm. 3 x trening silowy. Chodzi o to ze mam duze brzuchsko, albo juz sobie cos wkrecam bo kazdy mowi ze jestem chudy a ja twierdze wrecz odwrotnie, oczywiscie spadlo te 10 kg miesnia , schudlem z rak, klatki, twarzy lecz brzuch mam wrecz ogromny, wiec nie wiem czy mam masowac czy redukowac bo z jednej strony boje sie dodatkowych kg a z drugiej to bede wygladal jak wieszak na ciuchy z ogromnym brzuchem , prosze o porade, zdjecia zarzucam na obadanie sylwetki. Jezeli pisze post w zlym dziale prosze o przeniesienie. Z gory dziekuje.










Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Nie ma znaczenia czy porobisz brzuch czy nie. Ważne jest jaki obierzesz cel. Poza tym, bez wątpienia warto wprowadzić ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie: https://potreningu.pl/articles/5008/miesnie-glebokie--najczesciej-zaniedbywany-element-treningu 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Wartoby zrobić tutaj chociaż 6-8 tygodni podcinki, bo tłuszczu jednak trochę masz.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2437
planuje sie teraz zaopatrzyc w storma (stack) by jeszcze cos podbudowac, wiec myslalem by moze jeszcze chwilke to masowac i wtedy zrobic "podcinke", dodam ze zaczalem aktywniej sie ruszac i robie brzuch, wiem ze masa z redukcja nie idzie w parze lecz ja nie licze na 6cio pak tylko na to by ten brzuch troche sie wciagnal, jezeli zrobie podcinke teraz to zaczne powoli wpadac w niedowage. Moj wskaznik BMI wychodzi na idealny co jest smieszne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Sylwetka nie wygląda źle. Jak podetniesz niżej z poziomem tkanki tłuszczowej, to raz, że poprawi się estetyka, a dwa będziesz mógł budować lepszej jakości mięśnie.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2437
Ok, to juz chyba wiem co zrobie, plan jest taki by jeszcze z miesiac masowac i nastepne 2 sie "podciac" z fatu, dziekuje panowie za wypowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie , zaraz po przebudzeniu na czczo gdy staje przed lustrem lub po lekko strawnym sniadaniu i silowni moj brzuch wyglada bardzo dobrze, dopiero pozniej sie "wylewa" lecz staram sie nie wrzucac w siebie wegla. Czy to jest czyms spowodowane czy to poprostu normalna sprawa ? Dzis przed treningiem barkow i nog wazylem 67.5 a po gdy stanelem na wadze bylo 69.0, pije sporo wody na silce, czyzbym wciagnal 1.5kg wody ? Czy to przez spinke miesni ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Takimi wahaniami wagi nie zawracaj sobie głowy . To poprostu fizjologia i błędy pomiarowe .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6264 Napisanych postów 76007 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754726
Każdy wraz z biegiem dnia ma bardzie rozepchany układ trawienny. W dużej mierze decydują tutaj mięśnie głębokie brzucha. Jak ktoś ma mocne, to tego aż tak nie widać.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2437
Czyli jeżeli nie wrzucę jeszcze redukcji a zacznę cisnac swój brzuch to mogę liczyć na poprawę estetyki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2437
Żeby wyglądało to tak jak wygląda rano to narazie nawet głowy bym sobie nie zawracal redukcja tylko jeszcze się podbudowal a później zajął się wycinka, bo jezeli zrobię to teraz stanę się "suchy", a nie chce wyglądać jak dziewczynka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699670
Zadajesz pytanie masa czy redukcja , potem otrzymujesz odpowiedzi a Ty i tak widzę robisz jak chcesz . Po co ten temat ?
Miesnie brzucha traktuj jak inne grupy mięśniowe i redukuj .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Sam trening brzucha nic Ci nie da jeżeli nie będziesz trzymał diety i odpowiednio ćwiczył całego ciała.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Liczenie tluszczu w diecie

Następny temat

dobre odzywianie

WHEY premium