SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie Dzienniki Juniorów

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Masa czy Redukcja? Zdjęcia, pomóżcie .

Temat przeniesiony z 'Aktualności - Sporty Siłowe' przez: krzykacz
Wysłana -
Witam.

Zaczynam ruszać na siłownię i mam wielki problem. Polega on na tym, że nie wiem czy najpierw zredukować trochę tkanki tłuszczowej i zacząć masować. Czy najpierw zacząć masować a potem przejść na redukcję. Moim celem jest być dobrze zbudowanym, dobić łape do 40 cm i żeby było widać te mięśnie.
Dorzucam fotki, żebyście mniej więcej widzieli jak wyglądam i powiedzieli Mi czy mam redukować najpierw czy masować ???
Trochę się zalałem.
Mój wzrost : 177cm waga 71kg.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zdj

Wysłana -
zdj

Wysłana -
zdj

Zmieniony przez - Kipawa w dniu 2015-08-31 16:28:07
Wysłana -
???
Wysłana -
masa
Wysłana -
a nie uważasz że mam dość sporo fatu i nie lepiej najpierw zredukować ? :)
Wysłana -
nie masz z czego redukować, masa z głową.
Wysłana -
Dzięki wielkie. Powiesz mi tylko coś na temat tego białka WPC Protein Econo bo planuję zakupić :).
Wysłana -
białko tylko do uzupełnienia diety jak masz jakieś braki, z tego co widzę to nie masz dietki wiec ułóż sobie, wylicz sobie zapotrzebowanie na '' 0 '' na tej stronce:
http://potreningu.pl/calculators/bmr
I ułóż pod te kcal dietke, białko daj 2-2,5g/1kg masy ciała, tłuszcze 1-1,5g/1kg reszta węgle.
na Twoim miejscu potrzymałbym dietkę z miesiąc/dwa na zapotrzebowaniu ''0'' i obserwował sylwetkę, dodał także cardio :) jeśli to Twój pierwszy kontakt z siłką i dietką, to będą efekty, potem z czasem będziesz dodawał kcal
Wysłana -
Dietka będzie wmiare trzymana, tylko w swojej diecie chciałem troche zmniejszyć te tłuszcze. 0.5g/1kg tłuszczu bo juz mi sie troche fatu uzbieralo. Co do kontaktu z siłką . Chodziłem z półtora roku, ale nie dość systematycznie i bez diety.
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź