SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa czy Redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3279

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

M

Cel

Klatka,krata na brzuchu

Waga

71

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

obecnie kończę szkołe, aktywność dość wysoka

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

4x w tyg trening Pull Push

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

obecnie masa 3tys kcal wcześniej bardzo długa redukcja

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

kretyna białko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kriso1987
Ja bym został na tych 3k kcal bo tłuszczu jest już lekko 20% i nie dodawał żadnych kcal co tydzień. Myślałem że tak właśnie trzeba robić A okazuje się, że nie . Jeżeli obwody i kompozycja sylwetki poprawiają się to zostań lepiej na 3k.



nie badałem %bfa teraz ale wydaję mi się z tymi 20% to mocno przesadziłeś, no na razie nie dodaje ale chcę lekko z wagą pójść w górę bo obecnie 71/72 a zbyt długo redykowalem i wtedy ta waga już steneła i nie leciała zbyt fajnie, a teraz chciałem dodać kcal przybrać lekko wagowo/siłowo podrkęcić metabolzim i zacząć redukcje zeby mieć z czego ciąć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Zrobiłabym podobnie, jak pisze Kris. Ale...

co się dzieje z obwodami przy tych 3tysiącach rośnie coś? Jak nie ma wielkiego progresu, to 3tys zostawiłabym w DNT, podbiłabym do 3200 w DT.
I powalczyła o rekompozycję, bf jest na pewno powyżej 15%, niedaleko mu będzie do 20%, natomiast sylwetka poprawiła się znacznie, także możesz powalczyć o klatkę i nogi (stawiając nacisk na te partie na treningu).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Kalorie dodaje się/odejmuje jak przychodzi stagnacja, nie okresowo.

Nie walczy się o liczby na wadze, tylko o budowanie mięśni/pozbywanie się tłuszczu.

Budowanie mięśni to proces wymagający cierpliwości. Liczony w latach, nie w tygodniach.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
blue_hope
Zrobiłabym podobnie, jak pisze Kris. Ale...

co się dzieje z obwodami przy tych 3tysiącach rośnie coś? Jak nie ma wielkiego progresu, to 3tys zostawiłabym w DNT, podbiłabym do 3200 w DT.
I powalczyła o rekompozycję, bf jest na pewno powyżej 15%, niedaleko mu będzie do 20%, natomiast sylwetka poprawiła się znacznie, także możesz powalczyć o klatkę i nogi (stawiając nacisk na te partie na treningu).




hmm jeżeli chodzi o obwody to na pewno łapy urosły klatka minimalnie też, na pewno odczuwam znaczny przyrost siłowy bo praktycznie w ćwiczeniu na każdą partie dołożyłem parę ładnych kg(zależy gdzie), zrobię tak jak mówisz w DNT 3200 a w DN 3000, no klatka jest głównym priorytetem wraz z brzuchem, ale z na niego to potrzeba czasu jak mniemam bo rozumiem ze pisząc o rekompozycji chodziło ci np o zwiększenie obwodu klatki piersiowej a zmniejszenia obwodu w tali dobrze zrozumiałem ?

A co z cardio robić je czy włączyć dopiero gdy zacznę redukować ? no i właśnie w sumie pytanie na ktr nie znam kompletnie odpowiedzi kiedy zacząć redukcję ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
blue_hope
Zrobiłabym podobnie, jak pisze Kris. Ale...

co się dzieje z obwodami przy tych 3tysiącach rośnie coś? Jak nie ma wielkiego progresu, to 3tys zostawiłabym w DNT, podbiłabym do 3200 w DT.
I powalczyła o rekompozycję, bf jest na pewno powyżej 15%, niedaleko mu będzie do 20%, natomiast sylwetka poprawiła się znacznie, także możesz powalczyć o klatkę i nogi (stawiając nacisk na te partie na treningu).




hmm jeżeli chodzi o obwody to na pewno łapy urosły klatka minimalnie też, na pewno odczuwam znaczny przyrost siłowy bo praktycznie w ćwiczeniu na każdą partie dołożyłem parę ładnych kg(zależy gdzie), zrobię tak jak mówisz w DNT 3200 a w DN 3000, no klatka jest głównym priorytetem wraz z brzuchem, ale z na niego to potrzeba czasu jak mniemam bo rozumiem ze pisząc o rekompozycji chodziło ci np o zwiększenie obwodu klatki piersiowej a zmniejszenia obwodu w tali dobrze zrozumiałem ?

A co z cardio robić je czy włączyć dopiero gdy zacznę redukować ? no i właśnie w sumie pytanie na ktr nie znam kompletnie odpowiedzi kiedy zacząć redukcję ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
deja vu
Kalorie dodaje się/odejmuje jak przychodzi stagnacja, nie okresowo.

Nie walczy się o liczby na wadze, tylko o budowanie mięśni/pozbywanie się tłuszczu.

Budowanie mięśni to proces wymagający cierpliwości. Liczony w latach, nie w tygodniach.


Dzięki wielkie, tak zrobię z tymi kcal, a co do mięśni to zdaję sobie z tego sprawę ale tak jak mówię na razie moim głównym celem jest polepsznie tali i brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Przy takim celu z dokładaniem kalorii - bardzo ostrożnie.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
deja vu
Przy takim celu z dokładaniem kalorii - bardzo ostrożnie.



no ale to w takim razie wg ciebie kiedy powinienem zacząć ucinać kcal i włączyć jakieś cardio ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Jak zaczniesz redukcję ewentualnie raz w tygodniu , żeby poprawić wydolność. Zacznij wtedy jak już nie będziesz widział zarysu mięśni brzucha . Problemem jest Twoja oponka , która wygląda na dość dużą. Jak wyglądają Twoje obwody szczególnie tam i jak się zmieniają?


Zmieniony przez - Kriso1987 w dniu 18.04.2018 23:20:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jak powalczysz o rekompozycję, to obwody mogą stać w miejscu, albo bardzo nieznacznie się zmieniać, ale wygląd sylwetki będzie na plus. Dlatego warto robić zdjęcia. Cięzko powiedzieć kiedy masz zacząć reduckję, jak rekomp nie będzie "szedł" tak jak powinien, to warto zastanowić się nad lekką ścinką, żeby zgubić oponkę, a później budować lepszej jakości masę mięśniową.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak ułożyć diete

Następny temat

Zapotrzebowanie, jaki przyjąć NEAT ?

WHEY premium