SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa come back

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1025

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Witam.
Po długiej przerwie od forum mam do Was kolejne pytanie ;)

Aktualnie jestem po 3 tygodniowej przerwie - kompletnie bez ćwiczeń, zamierzam 2 tyg poćwiczyć ,,na sucho" w moim przypadku to bez krety, beta alaniny itp. Jak na razie najmocniejsze połączenie jakie brałem to mono+jabłczan+beta alanina po treningu wszystkiego po 5g. Trening 5x w tyg + do tego kilka sesji cardio/interwałów - ostatnio była redukcja i teraz zamierzam wejść na masę niżej podaję ankietę:

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:kosno
PŁEĆ:M
WIEK:25
WZROST: 178
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: bez tych 3 tyg to grubo ponad 5 lat będzie :D

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 90
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 32
OBWÓD RAMIENIA: na masie po treningu na pompie bez mała 48 było :D teraz jakieś 46
OBWÓD ŁYDKI: 44
OBWÓD UDA:70
OBWÓD BIODER:100
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA:82
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:119
OBWÓD BARKÓW:--
OBWÓD NADGARSTKA:18
OBWÓD KOSTKI U NOGI:--

****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [140 X 12]
MARTWY CIĄG: [160 X 12, 204x3]
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: [130 X 6]
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [90 X 2]

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE Cykl 8tyg+

MASA AGRESYWNA

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH :8

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : redu push pull później split po 4 tyg

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: tarń dwudzielna ( nie mogę wykonywać skrętoskłonów - wiosłowania w oparciu o ławkę muszę robić, martwy nawet w ograniczonym zakresie ruchu wgl odpada, wznosy różnego radzaju itp odpada chcę ćwiczyć nieprzerwanie 8 tyg a nie leżeć na ziemi co 2 dzień ;) - Lekarz zezwolił na wykonmywanie wszystkich ćwiczeń lecz kazał unikać skrętoskłonów.
PRZEBYTE KONTUZJE:--
ALERGIE:--
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:--

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU: redu
PODAZ KALORII: kończyłem na 2500 kcal
ILOSC BIALKA NA KGMC:2+
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC:mało
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC: kcal z ww więcej naj z t ;)

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START:3500
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START:2
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START:max 130-150g
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START:reszta

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: aktualnie nie ale też mam pytanie
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: KAWA!

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU (NIE WYMAGANE)**************************

WAGA CIAŁA:90
PROCENT BODY FAT WSKAZYWANY PRZEZ WAGĘ:12%
WYNIK TOTALNY BODY FAT: 12%


Pytanie odnośnie samego treningu zanim coś wrzucę do oceny, czy lepiej sprawdzi się push pull czy może split? Czasu na trening trochę mam po partki 1x w tyg nie czuję się praktycznie zmęczony chyba wolałbym pójść w łączenie dużych partkii tj klata/plecy i robić nie tyle co 2x w tyg co 3x na 2 tyg ;)

Co do supli tj wcześniej pisałem brałem tylko jabłczan w połączeniu z mono i beta alaniną (białek, aminokwasów leuczyny itp nie piszę o tym bo to traktuję tylko jako uzupełnienie diety).

Myślałem o połączeniu:
UNS Grinder II - przed treningiem 5g
Universal Storm - po treningu z lecuyną i białkiem

Czekam na wasze komentarze, z góry dzięki za pomoc ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Push pull to tez split i jest bardzo dobra opcja w Twoim przypadku. Ewentualnie góra ciała i dół ciała.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Pisząc split chodziło mi bardziej o trening jednej grupy na treningu, moje niedopatrzenie. A co do tego zestawu supli jak się odniesiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Ja bym się wstrzymał pare miesięcy, bo i tak będziesz miał duże efekt skoro wracasz po przerwie .Ponziej jedynie kreatyna i Beta alanina. Osobiście nic innego nie stosuje.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Tzn przerwa 3 tyg więc nie jakaś długa, ale spróbuję tak jak piszesz. Co do samego treningu - jest sens robić jakieś interwały i klatkę raz siłowo a, na kolejnym treningu pod hipertrofie? Płaska już od dawna jeżeli o siłę bez zmian, sama klatka też niewiele się ruszyła ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Całe ciało możesz robić z podziałem na sile i hipertrofie, to dobra metoda.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Push 1
- Wyciskanie sztangi skos (+) 5s 3-6pow + serie rozgrzewkowe
- Wyciskanie płasko hantli 4s 8-10pow
- Wyciskanie hantli (barki) 4s 10-12 pow
- Unoszenie ramion bokiem w opadzie tułowia 4s 10-15
- Wyciskanie francuskie sztangi/hantla leżąc 4s 8-12 pow
- Wspięcia na palce siedząc 4s 12-20pow


Pull 1
- Przysiady 4s 6-10 pow
- Uginanie nóg leżąc + prostowanie nóg siedząc 3s 12-15 pow
- Podciąganie na drążku 4x MAX
- Wiosłowanie hantlą w opadzie o ławkę 4s 12-10 pow
- Uginanie ramion ze sztangą 4s 10-12 pow
- Zwijanie nadgarstków podchwyt + zwijanie nadgarstków nachwyt 2s

Push 2
- Pompki na poręczach 4s 6-8 pow
- Wyciskanie hantli skos (+) 4s 10-12 pow
- Wyciskanie sztangi stojąc 5s 6pow
- Face pulls 3s 12-15
- Prostowanie ramion z linkami wyciągu górnego 4s 12-15 pow
- Wspięcia na palce stojąc 3s 15-20

Pull 2
- Wiosłowanie hantlami/sztangą leżąc w oparciu o ławkę 5s 6-10 pow
- Wiosłowanie na maszynie siedząc 4s 10-15 pow
- Uginanie ramion z hantlami z supinacją nadgarstka 4s 8-12 pow
- Zwijanie nadgarstków podchwyt + zwijanie nadgarstków nachwyt 3s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Coś takiego? Plecy w oparciu o ławkę tak samo jak unoszenie hantli na boki i każde tego typu ćwiczenie ze względu na wadę kręgosłupa, do tego dochodzi brzuch ze 2 ćwiczenia po 3 serie 1x w tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Generalnie plan ok ale przysiady to cieczenie Push. W pull mogą być martwe ciągi.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Z tym że nie bardzo skłony mogę robić dlatego mc odpada i kilka innych podstawowych ćwiczeń :/ ok w takim razie niedługo ruszam z planem dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Który trening wybrać?

Wiecej