SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa a sprawność fizyczna.

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5758

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4671
Witam, pogadajmy sobie troche o tzw. "koksach", jak radzą sobie w codziennym zyciu, w jaki sposob staraja się uzyskać kompromis między trzymaniem sylwetki a godzeniem się na pewne ograniczenia.
Mam nadzieje że włącza się tutaj osoby które na codzień noszą 'wagę cieżką" :)
Jak powszechnie wiadomo zbyt duża masa mięśniowa ogranicza ruchy naszego ciała, koordynacje jak i zmniejsza naszą kondycję w stopniu takim, że powoduje szybki napływ krwi do naszych mięśni, skutecznie je "zapompowując" co skutkuje spadkiem ich wydolności i wytrzymałości.

Nie ma wątpliwości że najlepszą aktywnością fizyczną a zarazem kompromisem pomiędzy budowaniem siły, poniekąd sylwetki i wytrzymałości połączonej z wydolnością nastawioną na pielęgnowanie cech motorycznych człowieka, jest trening crossfit.

Jak się ma u was sprawa z motoryką, co sprawia wam więcej tudnosci, a co zyskaliście ćwicząc na siłowniach ? Czy sa tutaj osoby które łączą siłownie bądź kulturystykę z innymi przeciwstawnymi dyscyplinami sportu ?

Zapraszam do dyskusji.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 339 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1920
Bo tak właśnie wielu robi masę - dieta 10k kalorii (bo więcej znaczy lepiej), gainery, ćwiczenia na maszynach, unikanie wielostawowych (na maszynach łatwiej i "bezpieczniej dla kręgosłupa"), unikanie aerobów (bo na to przyjdzie czas na rzeźbie) i stretchingu (bo siłownia to nie karate). Tak rodzi się niepełnosprawność, brak dynamiki, wytrzymałości, gibkości i fatalny stosunek siły do masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 552 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17195
Moją odpowiedzią niech będzie ten filmik ;)



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 160 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4671
Fajny filmik, jednak chciałbym zapytać społeczność forumową, zwykłych ludzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1069 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20742
Akurat Antoine ćwiczył przed kulturystyką bardzo długo MMA, takich ludzi na świecie jest garstka, którzy przy takiej masie zrobią coś takiego. Zobacz Grega Plitta, ile ma lat i jak łączy różne formy treningu i jak wygląda i jak jest sprawny, żaden zawodowy kulturysta nie zrobi takiego treningu jak on, potrafi praktycznie wszystko. Każdy ma wybór w życiu, czy chce być klockiem z ciążą jak obecni kulturyści, czy sprawnym napakowanym facetem. Ja odłożyłem siłownie, bo stałem się drewnem na własne życzenie i robię tylko drążek, pompki i poręcze + nogi na wytrzymałość i już się czuje 100 razy lepiej.



92-95kg, 185cm, sylwetka zbudowana na kalistenice z dokładaniem obciążenia na pasie, kawał dzika i mega sprawność, nic więcej mi nie trzeba.

Zmieniony przez - SW96 w dniu 2014-02-04 19:32:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Nikt nikomu nie broni wplatać do treningu siłowego elementów dynamicznych, plyometrycznych, takich jak zarzut, wskok na podwyższenie, pompki z klaśnięciem. Polecam dziennik Knife'a na Body-factory, jego wyniki siłowe i sprawność w sztukach walki. Kto broni łączyć jedno z drugim? Hubert od nas z forum to budowlaniec, pakuje i jak ma czas to ćwiczył sztuki walki. Był w dziennikach dla zaawansowanych taki typ HTD, kajakarz, oprócz tego pakował na siłce i ćwiczył crossfit. Co zyskaliśmy ćwicząc na siłce? Wielu w ten sposób zrehabilitowało przykurcze, kifozy, lordozy, odzyskało podstawową sprawność fizyczną odpowiednimi ćwiczeniami - wystarczy poczytać ilu do Wodyna zgłaszało się po rady i odzyskiwało dzięki nim choć częściowo mobilność. Samą siłownią. Nie ograniczać się do siłowni ale ćwiczyć sprawność i giętkość i otrzymamy wszechstronnego zawodnika

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
aPawel z forum przebiegł maraton, i masa mu w tym nie przeszkodziła. Obejrzeć można ostatni film Lorenzo na którym pokazuje, jak szybko potrafi przebiec kilkadziesiat metrów, ja byłem w szoku. Ostatnimi czasy wiele się mówi o tym, że duże mięśnie potrzebują wielkich ilości tlenu i ludzie popadają w paranoje, przysłowiowe Andrzeje z rocznym stażem na siłce zaczynają tłumaczyć brak kondycji swoimi mięśniami, które rzekomo palą im cały tlen.

Zmieniony przez - marekco w dniu 2014-02-04 21:52:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Przesadna masa ,napewno ogranicza tak wytrzymałość ,szybkość ,mobilność i sprawność choć jeżeli nie wspomagamy się saa to trudno o taką masę ,oczywiście zakładam poziom tłuszczu ok 10 % .Dowodem jest sport zawodowy lekkoatleci ,pływacy , piłkarze czy nawet bokserzy rzadko przekraczają wagę koncówkę wzrostu (bez 100) +10

Zmieniony przez - mareckizawada w dniu 2014-02-05 12:58:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4567 Napisanych postów 49007 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522633
przewinąć na 1:00




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 590 Wiek 55 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13152
Nic ciekawego w powyzszym filmie nie widzę , taką sprawność to może mieć starsza pani po 60
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1069 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 20742
Dokładnie, to nie ma się nijak do sprawności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4567 Napisanych postów 49007 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522633
mareckizawada
taką sprawność to może mieć starsza pani po 60



bardzo sprawne babcie znasz, następnym razem jak jes spotkasz, to zapytaj je jak to robią, że w tym wieku taką sprawność mają i podeślij mi odp na PW - chciałbym poznać ich sekrecik...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łaczenie parti

Następny temat

Kołyska do brzuszków

WHEY premium