SFD.pl Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Masa a ćwiczenie

Wysłana -
Witam, mam 15 lat chciałbym zacząć ćwiczyć ale jestem strasznie chudy ( 44 kilo 160 cm). Nie wiem czy mam ćwiczyć czy najpierw przytyć prosze o pomoc

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ćwicz i jedz odpowiednio, to będziesz nabierał masy mięśniowej, ale nie szarżuj, jeszcze się rozwijasz.

Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2014-02-03 18:29:23
Wysłana -
Jem bardzo dużo słodyczy i pije napoje typu pepsi fanta itp.. musze zamienić to na owoce? stosować jakąś diete ?

Zmieniony przez - krystiszaf w dniu 2014-02-03 18:32:53
Wysłana -
http://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html - stosuj się do tych wskazówek.
Wysłana -
aha dzięki, a mam jeszcze 1 pytanie czy to ze ćwiczę wpłynie na mój wzrost? kazdy mi mówi żebym nie ćwiczył bo nie urosnę ... to prawda ?
Wysłana -
Czy ja wiem... np. przysiady ze sztangą na barkach ładnie stymulują wydzielanie hormonu wzrostu, ale ja Ci nie odpowiem na to pytanie. Mam swoje zdanie, ale nie chcę Cię w błąd wprowadzić, nie bez powodu odradza się ćwiczenie na siłowni osobom młodszym. Ja bym Ci polecił sztuki walki, wyrobisz sobie kondycję, trochę mięśni też przybędzie przy odpowiednim odżywianiu, a za rok na siłownię ;)
Wysłana -
Właśnie wiem ale dlatego chce ćwiczyć Zawsze chciałem chodzić na mma ale byłem 1 raz i zauważyłem jaką w moim wieku mają sylwetke... a na razie i tak to jest nie możliwe zaczne chodzić za jakiś miesiąc Dzięki Maks za pomoc ... Może kto inny się wypowie czy ćwiczenie hamuje wzrost ?
Wysłana -
Pocieszę cię, że w sztukach walki mięśnie nie mają kluczowego znaczenia. Do mnie na MMA chodzi koleś, który ma 59 kg wagi w wieku 19 lat, a bije się bardzo dobrze. Tak więc na to nie patrz.
Wysłana -
Po pierwsze musisz rzucić wszelkiego typu słodycze, napoje gazowane i słodzone. Nawet powoli eliminować cukier do herbaty. Takie napoje możesz zastąpić multiwitaminą. Nabierzesz masy (kg) ćwicząc i mając odpowiednią diete. U mnie też mają sylwetki bo ciężko ćwiczą i to dlatego, ale pamiętaj ziomuś że jeżeli chcesz być dużym wariatem to musisz mieć siłe a siłe zdobywasz ćwicząc.
Wysłana -
Jeśli obawiasz się, że ćwiczenie może zahamować twój wzrost, to się nie przejmuj. Naturalnie na wzrost mają głównie wpływ genetyka i odpowiednia podaż składników odżywczych. Jeśli będziesz ćwiczył i stosował odpowiednią dietę na masę, to tylko szybciej osiągniesz swój maksymalny wzrost (ograniczony limitem genetycznym). Stanie się tak dlatego, że zwiększy się właśnie produkcja hormonu wzrostu (którego i tak w dojrzewającym organizmie jest bardzo dużo).
Ryzyko zahamowania wzrostu pojawi się wtedy, gdy nie będziesz trzymał odpowiedniej diety. Jeśli będziesz jadł za mało i dodatkowo trenował, to organizm wykorzysta energię na trening i regenerację (kiepską), a nie będzie miał z czego budować ciała (nie będziesz rósł).

Zmieniony przez - Glaedr w dniu 2014-02-03 19:44:31
Wysłana -
A co do diety, to jaka ? Ile razy dziennie jest i co ? OgranicZać tłuszcze ?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź