SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa 3000 Kcal do sprawdzenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam ,bardzo proszę o zerknięcie na moją dietę na masę i ew porawki, ogólnie 3000 kcal a potem się zobaczy :)

Wiek :masa
Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 75
Wzrost : 174
Aktywność w ciągu dnia :aktywna praca (wojsko)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3xw tyg zaprawa 3km + 3x tyg siłownia
Odżywianie : dieta
Cel : jakościowa masa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : nadciśnienie
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : CLA
Stosowane wcześniej diety : 0 kaloryczne












Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-10-07 21:26:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Budowa masy mięśniowej jest jednym z głównych celów większości trenujących na siłowni. Celem naszym w takiej sytuacji jest zwiększanie ilości mięśni, przy jak najmniejszym udziale tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać w takiej sytuacji o tym, że wyznacznikiem efektów nie są kg a obwody ciała i wygląd sylwetki. Dlatego też warto mierzyć je co 1-2 tygodnie rano na czczo i spisywać. Z kolei co miesiąc wykonywać zdjęcie sylwetki w tej samej bieliźnie, odległości, pozie, świetle. Pozwoli to na obserwację organizmu i wyciąganie wniosków co do kontrolowania kcal i aktywności w diecie.

Gdy chcemy budować masę mięśniową, na początek powinniśmy wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Zrobić to można za pomocą dokładnego wzoru: http://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- Mając wyliczone zapotrzebowanie energetyczne, dodajemy do niego około 400 kcal. Następnie dzielimy otrzymany wynik na zalecane ilości makroskładników: 2 g białka/kg masy ciała, 1 g tłuszczów i reszta kcal z węglowodanów i ustalamy pasującą nam ilość posiłków. Kcal i makroskładniki możemy podzielić po równo na każdy z posiłków lub ew. inaczej, jeżeli tak nam pasuje. Warto pamiętać o tym, na jakich źródłach składników odżywczych należy bazować. Są to kolejno źródła białka, tłuszczów i węglowodanów:

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Twoja dieta pod względem makroskładników i wyliczeń kcal wygląda poprawnie. Zastosowane źródła makroskładników są trochę mało urozmaicone. Warto pamiętać o tym, żeby zmieniać je na różne inne, a nie bazować tylko na kilku. W każdym z posiłków warto również dodać jakieś warzywo.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Tą bułkę grahamkę bym wyrzucił i dodaj więcej warzyw do diety.
1

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wrzuć kilka innych dni z uwzględnieniem warzyw. Jedzenie w trzech posiłkach tego samego wygląda niedoborowo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
A wrzucisz świeże zdjęcie? Ja nie wiem, czy masa jest potrzebna.
Soi i grahamki do wywalenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Polecam poczytać na temat soków w diecie:

http://potreningu.pl/articles/1061/dlaczego-warto-wykluczyc-z-diety-stuprocentowe-soki-owocowe 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,dobrze wrzucam poprawioną dietę ,sok do śniadania podobno może być a co do zdjęcia to nie ma sensu wstawiać nowego bo nic się nie zmieniło a nawet schudłem jeszcze,te 3000 to będzie za mało pewnie ale zobaczymy :) Warzywa dałem poglądowo ,posiłki są urozmaicane oczywiście , zmienia się mięso,węgle itd








Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-10-08 12:44:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wafle ryżowe to mocno przetworzony produkt. Okazyjnie czemu nie, ale nie jako jeden z podstawowych składników diety. Odnośnie soków dostałeś odpowiedź i artykuł.

http://potreningu.pl/articles/4548/fenomen-wafli-ryzowych 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam serdecznie

Na wstępie przepraszam za potraktowanie tematu pobieżnie ale ostatnio nie miałem wiele czasu,przyznam się szczerze że dietą 3000 kcal odżywiałem się 2 tygodnie i waga nie ruszyła się,ogólnie zmieniłem pracę na wojsko o czym zawsze marzyłem i mam wrażenie że moja aktywność skoczyła do 2 i potrzebuję więcej kcal,do tego chciałbym raz w tyg biegać rekreacyjnie 20 min by się nie otłuścić,sfd nigdy mnie nie zawiodło więc proszę o jakieś porady,ciężko mi zjeść więcej jak 3 worki ryżu/kaszy i starałem się go dać jak najmniej,ułożyłem nowe diety (lecz nie miałem coś pomysłu jak to upchać) i proszę o ocenę,posiłek 3 jest przedtreningowy :) Pozdrawiam i czekam na krytykę








Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-10-13 18:48:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Tak w ogóle to te mleko w pierwszym posiłku jesz z płatkami owsianymi? Nie rozwala Ci żołądka? Skoro masz problem z nabieraniem masy i po tych paru tygodniach nie ma żadnych rezultatów to podbij węgle/tłuszcze, chociaż tego pierwszego to i tak sporo masz. Ja proponowalbym podbić do 140 tłuszczu, a węgle zostawić na poziomie 400-450.


Zmieniony przez - RozbójnikWojtas w dniu 10/13/2017 8:24:13 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedż,jest ok :) Dieta wydaje mi się trochę wykombinowana i problemem są warzywa,nigdy ich nie liczyłem a te na patelnie z biedronki mają b.dużo węgli jednak każde inne już mają mniej jak to liczyć czy się przejmować makrosami ? Czekam na porady








Zmieniony przez - -ZŁY- w dniu 2017-10-13 21:38:19
...
Napisał(a)
Usunięty przez lodzianin1 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do oceny makroskladniki

Następny temat

Czy dobrze redukuje?

WHEY premium