SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa, czy redukcja, na co poświęcać więcej czasu?

temat działu:

Galeria Zdjęć

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
Witam, aktualna waga ze zdjęcia: 80,2, z maszyny na siłownii wynika iż mam 9,8%BF a 45,5% z masy mojego ciała to mięśnie. Zarzucam Wam dwa zdjęcia, prosze o opinie.
Zdjęcie z przodu-napinka a plecki już normalne, bez żadnego spinania się.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Bez wątpienia kształtowanie sylwetki wymaga sporo czasu i cierpliwości. Warto mieć to na uwadze, gdy chcemy zmienić swój styl życia. Również i w Twoim przypadku nie będzie łatwo. Jednak z czasem na pewno osiągniesz sukces. W tej chwili niestety masz dość sporo tkanki tłuszczowej w stosunku do małej ilości mięśni. Bez wątpienia jej poziom jest wyższy niż 10%, który wykazał Ci analizator. Tego typu urządzenia są dość mocno niedokładne. Być może jest około 15%. Warto zaznaczyć, że jeżeli byłeś długi okres na redukcji, to warto zbudować trochę mięśni. Np. przez najbliższe 8-10 tygodni. Przydatne byłby również inne zdjęcia sylwetki. Np. bokiem, czy tyłem, aby dokładniej zobaczyć, jak ona wygląda.

Możesz aktualnie wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne ze wzoru: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Następnie dodać do niego około 300 kcal i podzielić wszystko na zalecane ilości makroskładników. Będzie to 2 g/kg masy ciała białka, 1-1,5 g tłuszczów i reszta z węglowodanów. Źródła ich dobierz z zalecanych produktów:

- białek: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html,
- tłuszczów: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html,
- węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
Plecy:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Długo juz uczeszczasz na siłownie ? I jakim systemem cwiczysz ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
Na siłownie chodzę 16 miesięcy, początkowo ważyłem 96kg(zdjęcie), następnie schudłem do 76 i od tych 76 przez około rok przytyłem 4kg.
Ćwiczę splitem, może na początku kiedyś było fbw, ale 85% moich treningów to split.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
To jak panowie? Masować czy redukować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Zredukuj bo smalcu troche jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Ćwicz jeszcze normalnie . Tak jak do tej pory i zobacz za 2 mce co sie dalej z Twoim ciałem będzie działo . Tragedi nie ma
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
By „forma” na lato była jak najlepsza to już zacząć redukcje, czy jeszcze pomasować i potem redukcje? Czy jak to zrobić by było najlepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2076 Napisanych postów 4166 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 290783
Ćwicz tak jak do tej pory a do treningów dorzuć cardio to spalisz trochę fatu a masę możesz jednocześnie budować
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 470
A co w pierwszej kolejności poprawić, zwrócić większa uwagę? Na pewno brzuch, łydki też moim zdaniem do poprawy, coś jeszcze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2524
Kaptury
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tata wraca do GRY!

Następny temat

Budowa

WHEY premium