SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masło orzechowe by life_styl

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 48536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 276 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10998
Masło orzechowe by Life_styl

Nie jedokronie mamy ochotę na coś słodkiego, a jednocześnie zdrowego. Taką rzeczą jest masło orzechowe.
Na sklepowych półkach ciężko jest znalezć takie które nie zawiera konserwantów ani sztucznych barwników, a jeżeli już takie znajdziemy do cena i wielkość opakowania nie zachęca do zakupu.

Jest świetnym dodatkiem do owsianki na śniadanie czy też twarogu na kolację. Wyśmienicie również smakuje z razowym pieczywem.

Masło orzechowe jest zródłem tłuszczy wielo i jedno nienasyconych.
Zawiera duże ilości białka (ROSLINNEGO!). Zawiera również sporo składników mineralnych. Lecz wszystko to zależy od orzechów z które je zrobimy.




Składniki:
200 g pestek słonecznika
200 g orzechów ziemnych, nie kupujcie solonych ani smażonych
2 łyżki miodu ( około 40g)
4 łyżki oliwy (około50)( nie ma na zdjęciu)
szczypta soli

Oczywiście ja dałem słonecznik i orzechy ziemne, bo tak wychodzi ekonomicznie, ale możecie użyć innych orzechów np. włoskich, laskowych.





Wszystkie składniki wsypujemy do młynka i mielimy na jednolitą masę. Mój młynek nie jest pierwszej młodości, ale spisuje się znakomicie.





Zmielone orzechy i słonecznik wsypujemy do pojemnika lub miski.




Następnie dodajemy do nich oliwę, miód i szczyptę soli.





Wszystko staramy się wymieszać tak ,aby powstała jednolita masa. Bez żadnych gródek.

Wartości odżywcze(na 100g):
602kcal
20b
25ww
46t


I to by było na tyle!
Smacznego
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 102 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1263
Teraz wyszło zaj**iste. Zrobiłem z nerkowców, brazylijskich i laskowych. Niczego nie dodawałem podczas mielenia, a w ogólnym rozliczeniu nie dodałem nawet oliwy, bo była zbędna. Mieliłem to na tyle długo, że samo z siebie zrobiło się to płynne (razem będzie jakieś 20 min, ale z przerwami, bo blender mi się przegrzewał). Na sam koniec dodałem tylko miód (płynny) i wymieszałem łyżką.

Strzeliłem tylko jedną gafę, bo nie obrałem laskowych z łupin, przez co posmak tego masła jest dziwnie gorzki, ale już następnym razem je obiorę. Teraz po dodaniu miodu smakuje tak dobrze, jak ten snickers na kanapki. Jest to bardzo podobne w smaku i wyszła fajna konsystencja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
zdrowe to to akurat nie jest

ale ciekawe jak smakuje :) może kiedyś spróbuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 405 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7650
co ty w tym widzisz niezdrowego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
tłuszcze z słonecznika i orzechów ziemnych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1021 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27408
Wszyskto jest na naturalnych składnikach - tłuszcz z orzechów/ pestek jest zdrowy :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
z włoskich tak ale nie ziemnych i ze słonecznika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
buby ma racje ale wiadomo lepiej zjeść sobie coś takiego niż jakiegoś srurger burdela czy coś w tym stylu.
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ja robie z orzechów włoskich takie cuś lecz bez miodu wychodzi dobrze tylko jest jedno ale już 2 młynki przepaliłem wczoraj poszedł drugi śmierdziało jak nie wiem

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 40 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 100566
no ja sobie to zrobię i zobaczę jak wyjdzie, jak będzie dobre to jako dodatek od czasu czasu stosował będę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
mozna zrobic z orzechow wloskich zamaist slonecznika i ziemnych??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
jasne, dlaczego nie? ja kiedyś z migdałów robiłem, wyszło b dobre
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jabłka faszerowane

Następny temat

Cyc z warzywami z ryżem curry - by NTJ

WHEY premium