SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Martwy ciąg o prostych nogach

Wysłana -
Czym różni się martwy ciąg o prostych nogach a ten drugi gdzie schodząc do dołu zginamy kolana?

Pytam bo mogę schodzić do samego dołu bez prostowania nóg i zastanawiam się która wersja jest ogólnie lepsza? Czy jedna wpływa na inne mięśnie niż druga?
Którą lepiej wykonywać?

Pozdrawiam

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na prostych nogach przeważnie się stosuje na dwugłowe uda. W atlasie masz opisane na jakie grupy jest dane cwiczenie
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
Wysłana -
Lepszą wersją jest ta z lekkim uginaniem kolan, gdyż łatwiej zachować naturalne krzywizny kręgosłupa i mniejsze ryzyko naciągniecia mięsni dwugłowych.
Wysłana -
jw az tak do konca prostych nog nie stosuj
poza tym nie koncentruj sie na zejsciu w dol, bo wiele osob 30% dalszego ruchu juz wykonuje w odcinku ledzwiowym, co jest prosta droga do kontuzji
Wysłana -
Jak mobilność w biodrach jest dobra i nie ma przykurczy w tyle uda to nie będzie z martwym na sztywnych nogach czy rdl, a ćwiczenie na tył uda świetne.
Wysłana -
Ale odróznijmy martwy na sztywnych od martwego na prostych nogach To drugie to dla mnie nieporozumienie.
Wysłana -
ronie220
Ale odróznijmy martwy na sztywnych od martwego na prostych nogach To drugie to dla mnie nieporozumienie.

Martwy na prostych dobre ćwiczenie ale większość go nie zrobi nigdy poprawnie. Ja faceta nie spotkałem żeby zrobił natomiast kobiety jak najbardziej
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź